Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Neke istine ima u tome da se jedna mutacija virusa koji donosi zapaljenje pluca proširila tiho iz Kine krajem prosle godine. Nema dokaza da je to vec bio Covid jer su sintomi slicni kao kod virusa gripa, baš zato je i nemoguće pronaci pacijenta Zero. Tako bar kaze Maria Rita Gismondo, direktor laboratorije za microbiologiju i virusologiju bolnice Sacco u Milano

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

ma svašta se može saznati na internet iz izvora mutnijih od moravu :happy:

Nažalost, uopšte nije mutnije od Moravu. U međuvremenu sam našao sam na engleskom, pošto sam najpre video vest na nekom sajtu na korejskom i link s objašnjenjem na nju.

 

Hospitalizovana je svega trećina potvrđenih slučajeva.

 

Quote

Confirmed today, there were 4 more deaths, bringing South Korea's death toll now to 26.
What's saddening is that 4 of the recent deaths were of those who'd been waiting to be hospitalized.
According to the health authorities, out of nearly 31-hundred confirmed patients, only about 1-thousand are hospitalized.
The rest are isolating themselves.

https://www.arirang.com/news/News_View.asp?nseq=253509

 

Kanal Arirang je južnokorejski ekvivalent Deutsche Wellea, tako da je informacija pouzdana.

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, steins said:

Ludaci

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

meni je prijatelj obljašnjavao kako se niko nikada nije zarazio preko kašičice kojom pop daje vino

 

eto, sve je ok

Link to comment
 
meni je prijatelj obljašnjavao kako se niko nikada nije zarazio preko kašičice kojom pop daje vino
 
eto, sve je ok
pa to je dushu dalo za jedno masovno istrqzivanje, moze placebo moze homeopatija, moze ko hoce :hihi:

djecesh bolji uzorak za dokazivanje.

sent from bubamoto

Link to comment

Onomad je u jeku neke od epidemija svinjskog/pileceg/govedjeg gripa/SARSa/MARSa ili tako neke posasti i pripadajuce histerije sa sve zabranom okupljanja i jos kojecega umro patrijarh Pavle i odjednom sve to nije bilo bitno i ljudi su strpljivo cekali u redu od Terazija do Saborne crkve da poljube patrijarha. I niko se nije zarazio, a neki su i ozdravili.

Link to comment
25 minutes ago, Delija67 said:

Onomad je u jeku neke od epidemija svinjskog/pileceg/govedjeg gripa/SARSa/MARSa ili tako neke posasti i pripadajuce histerije sa sve zabranom okupljanja i jos kojecega umro patrijarh Pavle i odjednom sve to nije bilo bitno i ljudi su strpljivo cekali u redu od Terazija do Saborne crkve da poljube patrijarha. I niko se nije zarazio, a neki su i ozdravili.

 

Jeste, slepi progledali, paralisani ustali, a cuo sam i da je par mrtvaka ustalo iz groba.... sta sve ne treba cuti 2020. godine, pa jebo te nismo vise u srednjem veku kad su ovakve podvale prolazile.

 

Kako znas da se niko nije zarazio, sve su ih testirali mozda posle ljubljenja ? 

 

Link to comment
Quote

335 new cases and 11 new deaths in Italy, for a total of 2,036 cases and 52 deaths to date. Among the 1,835 active cases, 908 (49%) are hospitalized, 166 of which (representing 9% of active cases) are in intensive care. Among the 201 closed cases, 149 (74%) have recovered, 52 (26%) have died.

 

Link to comment

poceli paniku po LA da dizu. vec nema hand sanitizers da se kupi...a muz mi germofob...ovo vec postaje smaranje, turizam otisao u qrc a vise ljudi umre od godisnjeg gripa ovde (jednom sam ga dobila pre 4-5 godina, majko mila, sastavio me sa zemljom). 

Link to comment
2 minutes ago, mustang said:

poceli paniku po LA da dizu. vec nema hand sanitizers da se kupi...a muz mi germofob...ovo vec postaje smaranje, turizam otisao u qrc a vise ljudi umre od godisnjeg gripa ovde (jednom sam ga dobila pre 4-5 godina, majko mila, sastavio me sa zemljom). 


na koliko zarazenih?

Link to comment

Dosao virus i do Berlina. Student (22) otisao u institut za Tropske bolesti da se vakcinise posto je planirao da putuje, vakcinisali ga, otisao kuci. U subotu dobio temeraturu, poceo da pada. Cimeri zvali hitnu, odvezli ga u bolnicu i tek posle nekog vremena (van karantina) slucajno ukapirali da ima simptome korone. Preneli mu keva i cale koji su dosli iz vestfalije da ga posete a koji su sad kuci, bez simptoma. U medjuvremenu je bio u kontaktu sa najmanje 60 ljudi za koje se zna plus ko zna koliko bacila koje je preneo dok je komutovao javnim prevozom. Jedna skola zatvorena, jer je jedna od osoba bila sa njim u kontaktu, medicinsko osoblje sa insituta i bolnice u kucnom karantinu a Charite, najvecoj bonici u Berlinu fali testova. I tek ce sutra ujutru da postave satore ispred nekog klinickog centra za ljude koji sumnjaju da imaju koronu. Ludnica. Sreca pa je krajem marta skolski raspust od dve nedelje te kapiram da ce ako se broj u narednim danima poveca da povecaju odmor i da posalju skole/fakultete na raspust vec sredinom meseca a da savetuju ostalima da rade home office.

Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

poceli paniku po LA da dizu. vec nema hand sanitizers da se kupi...a muz mi germofob...ovo vec postaje smaranje, turizam otisao u qrc a vise ljudi umre od godisnjeg gripa ovde (jednom sam ga dobila pre 4-5 godina, majko mila, sastavio me sa zemljom). 

 

ukoliko se korona raširi kao običan grip, umreće mnogo više ljudi

 

naročito u usa, gde su kapaciteti po bolnicama optimizovani, zbog stalne brige oko profitabilnosti

 

malo zemalja ima mogućnosti mobilizacije kao kina

Link to comment
12 minutes ago, Have_Fun said:


na koliko zarazenih?

 

uh, stvarno ne znam. ali na primer kod nas je dva puta godisnje jer nemamo zimu. prolece, leto pola ljudi popada, a bas ih dosta umre. 

 

mozda moze na netu da se nadje. 

 

nece oni da drze po bolnicama osim teske slucajeve. nego pravo kuci i ne izlazi dve nedelje

 

nadjoh na netu al ne znam koliko je tacno 2017-2018 48.8mil zarazeno od kojih 79000 umrlo

 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...