Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 hours ago, Tsai said:

Jako mi je tesko da poverujem da u Rusiji na 62 hiljade zarazenih ima samo 500 mrtvih. Jel zna neko nesto vise il je u kontaktu s nekim ko zivi tamo? 

da li je moguce da je virus zaista poceo da slabi i da ono sto Kon prica, nakon odredjenog vremena virulencija se neminovno smanjuje?

 

ako izuzemo "jezgra" gde je odmah bio bum(sever Italije, centralna Spanija, Pariz, London, New York), u ostatku sveta su brojke dosta umerenije. Californija je recimo odmah uvela social distancing, i kod njih su brojevi mnogo bolji nego u NY ili Michiganu. Spanija je urnisana oko Madrida, ali ostatak nije pokosen. isto tako i Rim i jug Italije, delovi Francuske... cela istocna Evropa... 

 

meni se cini da su mesta koja nisu na vreme odradila social distancing i koja su prva pogodjena prosla 100x gore nego ostatak sveta. sigurno ne mozemo da pricamo o tome kako je jug Italije bolje medicinski opremljen nego sever. ali su imali vise vremena, neke mere su uvedene, i epidemija nije bila jaka kao na severu. cak i na samom severu, konacno imaju smanjen broj obolelih dnevno, a intenzivna nega se konstantno prazni vec neko vreme. novi slucajevi su vecinom laksi... moguce da je tako i u Rusiji, da je tamo krenula sada epidemija, ali da virus jednostavno nema snagu koju je imao pre dva meseca.

 

 

Link to comment
Quote

 

Preliminary results from New York's first coronavirus antibody study show nearly 14 percent tested positive, meaning they had the virus at some point and recovered, Gov. Andrew Cuomo said Thursday. That equates to 2.7 million infections statewide -- more than 10 times the state's confirmed cases.

The study, part of Cuomo's "aggressive" antibody testing launched earlier this week, is based on 3,000 random samples from 40 locations in 19 counties. While the preliminary data suggests much more widespread infection, it means New York's mortality rate is much lower than previously thought.

As of Thursday, nearly 16,000 people in New York have died of virus-related complications. With 260,000-plus confirmed cases, the mortality rate would be as high as 6 percent. With 2.7 million cases, it would be around 0.5 percent -- much lower, though still much higher than the seasonal flu.

 

https://www.nbcnewyork.com/news/local/new-york-virus-deaths-top-15k-cuomo-expected-to-detail-plan-to-fight-nursing-home-outbreaks/2386556/

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

 

Lepo sam pitao a opet uleces djonom. Nesto ti se mnogo svadja ovih dana svaki post ti je drndanje oko kineza i zapada. Naravno da sto je rezim totalitarniji, vece sumnje i skepsu izaziva. Bar bi trebalo tako da bude, po mom misljenju. Tolko od mene

 

Hvala na razjasnjenju.

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

 

Neko je vec pisao da ti antitela testovi mogu da vuku i na jednu i na drugu stranu.

Intuitivno, cini mi se da ovi NY testovi idu na stranu uvecanja obolelih u odnosu na stvarno obolele, koji su, pak, sigurno veci od zvanicno registrovanih.

 

Kazu da ima vise od 60 raznih antitela testova, i da neki Svajcarci imaju listu testova po pouzdanosti,

 

 

Link to comment
10 hours ago, lo zingaro said:

 

Renzi like this :D

 

U stvarnom svetu postoje i imaju predsednike i ljudstvo koje prima platu nizasto. I u statistiku a i zvanicnu anagrafiku se uvek vode opstina, provincija i region.

:D Ma nisam hteo da širim priču da i pored ukidanja i dalje postoji 47 provincija, koje su u momentu ukidanja bile u default-u, pa nisu mogle da budu ukinute dok ne razreše bankrot. I sad tamo imamo predsednika i ostalu bratiju koje u suštini više niko i ne bira, nego samo sede tamo i ubiraju fine plate. Mislim, klasično italijanske stvari.:D Province i dalje postoje kroz dekrete mille proroghe.

Edited by Tresko
Link to comment

ja ne razumem onu tabelu

 

 

moze neko da objasni

 

i ne bi trebalo da pise white, nego caucasian 

 

a ni black (mada to vise odgovara jer mnogo crnci ne vole da su po rasnoj osnovi african-american...99% njih vid’o afriku u zivotu nije...a ni njihovi roditelji..)

Edited by mustang
Link to comment
3 minutes ago, mustang said:

ja ne razumem onu tabelu

 

 

moze neko da objasni

 

i ne bi trebalo da pise white, nego caucasian 

Evo ja cu, ova tabela kaze ono sto svi Teksasani vec znaju: "if you're white, you are allright".

 

ne moze caucasian, ne rimuje se. 

Link to comment

За Русе каже овај њихов врач да преовлађује лакша форма.

 

Quote

ТАСС, 19 апреля. Низкие показатели летальности в России от заболевания, вызываемого новой коронавирусной инфекцией, объясняются выявлением большого количества пациентов с легкой формой COVID-19, а также хорошей подготовкой медицинских учреждений к принятию пациентов. Соответствующее мнение в субботу газете "Известия" изложил директор Института медицинской паразитологии, тропических и трансмиссивных заболеваний им. Е.И. Марциновского Сеченовского университета Александр Лукашев.

 

https://tass.ru/obschestvo/8280239
 

Link to comment
18 minutes ago, mustang said:

ja ne razumem onu tabelu

Prva kolona s brojevima pokazuje koliko pripadnika koje grupe ima među testiranima, zbir je 100%.

 

Druga kolona s brojevima predstavlja procenat zaraženih u toj grupi. Zaraženih među svim testiranima je 14%. U nekim grupama zaraženih je manje od proseka (npr. kod belaca), a u nekim više (npr. kod crnaca).

Link to comment
13 minutes ago, vememah said:

Prva kolona s brojevima pokazuje koliko pripadnika koje grupe ima među testiranima, zbir je 100%.

 

Druga kolona s brojevima predstavlja procenat zaraženih u toj grupi. Zaraženih među svim testiranima je 14%. U nekim grupama zaraženih je manje od proseka (npr. kod belaca), a u nekim više (npr. kod crnaca).

 

 

aha. hvala sad razumem. znaci najvise je testiranih belaca a najmanje pozitivno. got it. 

pri tom ne znamo jel ovo na ceo usa ili samo delove i koji je procenat grupe demografski (nije isto u nebraski naspram luizijane)

Edited by mustang
Link to comment
1 minute ago, vememah said:

To ide uz vest iz mog posta koji je prethodio slici, dakle u pitanju je uzorak iz savezne države NY.

 

 

aha. a koji je procenat stanovnika u ny po ovim grupama? sta znaci tabela u odnosu na coronu, jebem li ga, previse mi ovo opsirno, nit koji je procenat belaca testiran od sveukupno belaca u ny...onda ispada potpuno nebitna tabela zar ne? ne govori nam nista konkretno, nit koliko njih ima medical preconditions...corona ne bira rase...al bira slabe imunitete

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...