Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

18 minutes ago, gospa buba said:

i shta sad, na primer? mislim, kad su to saznali? :unsure:

sent from bubamoto
 

Ništa, moraju u roku od 48 sati da ukinu odluku, tj najkasnije sutra ujutro

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Ustavni sud u BiH proglasio neustavnom odluku da stariji od 65 i mlađi od 18 ne smeju da izlaze.
Posle 22 dana od donošenja odluke

 

I svi srecni i zadovoljni. Jedni jer su naterali 65+ da sede u kuci, a drugi jer su bili u pravu. Tuzbe ne dolaze u obzir, posto nema osnova za iste i bice odbacivane redom kako pristizu,(to ce otprilike biti obrazlozenje) za jedno 5 godina kad dodju na red.

Link to comment
3 hours ago, Jozef K. said:

Pa ne štite u nekoj značajnoj meri. Ali štite druge od tebe ukoliko imaš.

 

Kao opsta mera su spasonosne. Ako se nose random, onda se ucinak smanjuje.

 

Logicno je da budu obavezne i besplatne

Edited by Caligula
Link to comment
3 hours ago, Jozef K. said:

Pa ne štite u nekoj značajnoj meri. Ali štite druge od tebe ukoliko imaš.

naravno da stite u vrlo znacajnoj meri

Link to comment
negde sam video da maska sprečava unošenje virusa oko 70%
ako sprečava prenošenje bar 30% i na konju smo. samo još da se konji ne voze javnim prevozom...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Po metaanalizi za SARS, obične hirurške maske manjuju verovatnoću zaražavanja 3x, a N95 maske (evropski ekvivalent je FFP2) 11x.

 

Pranje ruku više od 10 puta dnevno smanjuje verovatnoću nešto više od 2x, kao i nošenje rukavica, a nošenje zaštitnih mantila 4x.

 

Kombinacija sve 4 zaštitne mere (hirurške maske, pranje ruku, nošenje rukavica i nošenje mantila) smanjuje verovatnoću 11x.

Quote

Meta-analysis of six case-control studies suggests that physical measures are highly effective in preventing the spread of SARS: handwashing more than 10 times daily (odds ratio 0.45, 95% confidence interval 0.36 to 0.57; number needed to treat=4, 95% confidence interval 3.65 to 5.52); wearing masks (0.32, 0.25 to 0.40; NNT=6, 4.54 to 8.03); wearing N95 masks (0.09, 0.03 to 0.30; NNT=3, 2.37 to 4.06); wearing gloves (0.43, 0.29 to 0.65; NNT=5, 4.15 to 15.41); wearing gowns (0.23, 0.14 to 0.37; NNT=5, 3.37 to 7.12); and handwashing, masks, gloves, and gowns combined (0.09, 0.02 to 0.35; NNT=3, 2.66 to 4.97).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18042961/

Edited by vememah
Link to comment

jebemu sve vise u vezi masaka.

hajdemo malo probati da razmislimo, virus se prenosi kapljicno, nema sopsveni pogon, naravno da maska pomaze da te kapljice ne udahnemo, bezobzira sto je sam virus daleko manji nego sto su perforacije na maski kroz koje disemo. 

 

Link to comment
8 minutes ago, ToniAdams said:

jebemu sve vise u vezi masaka.

hajdemo malo probati da razmislimo, virus se prenosi kapljicno, nema sopsveni pogon, naravno da maska pomaze da te kapljice ne udahnemo, bezobzira sto je sam virus daleko manji nego sto su perforacije na maski kroz koje disemo. 

 

 

Kako sam ja razumeo..cuva druge od nas skoro full..Nas od drugih dosta manje.

 

E sad..kad bi svi nosili maske, onda bi (zbog drugih) svi bili zasticeni skoro full. 

 

Ispravi me ako gresim.

 

I ako si iz struke. 

"Struke". 

Link to comment

maske su efektivne da zasite druge od onog ko ih nosi, a ne da zastite onog ko ih nosi od drugih. tu i jeste problem, mnogima je prekomplikovano da razmisljaju na taj nacin. 

Edited by Joe D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...