Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Isto ovde Messaggero juče piše "Može preživeti u vazduhu do 16 sati" Ama pas mater ovi se baš namerili da gore do zore...




pravi problem koji se krije iza naslova će biti korišćenje klime i ventilacionih sistema...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
50 minutes ago, mraki said:

Čitam baš. Interesantan podatak u svetlu ove priče o normalizaciji...

 

Biće normalizacija minus masovni eventi koje posećuju milioni ljudi. Ono što bude dozvoljeno od masovki će verovatno biti ograničeno na domaću publiku. Zapravo niko nema pojma kako će to sve ponovo da se uspostavi ali oktoberfest je, što kažu, zicer. To niko normalan ne bi organizovao u ovoj godini. I sad kad to kažem, imam neki čudan osećaj da će Guča i Beer Fest uredno da idu.

Link to comment

Jasno mi je za masovna okupljanja, samo eto kažem pošto je festival 5 meseci daleko, interesantno je da se otkazuje sad iako slušamo razne optimistične najave...

Link to comment
14 minutes ago, Redoran said:

 

Biće normalizacija minus masovni eventi koje posećuju milioni ljudi. Ono što bude dozvoljeno od masovki će verovatno biti ograničeno na domaću publiku. Zapravo niko nema pojma kako će to sve ponovo da se uspostavi ali oktoberfest je, što kažu, zicer. To niko normalan ne bi organizovao u ovoj godini. I sad kad to kažem, imam neki čudan osećaj da će Guča i Beer Fest uredno da idu.

 

Pusti Gucu, ja jedva cekam da vidim mitinge podrske vodji i ne sumnjam da ce biti masovni.

Link to comment
2 hours ago, paculla said:

neki pokusaji da se izbroje sve smrti i uporede sa prethodnim godinama. za pravu analizu ce biti potrebno vise vremena da prodje ali vec vidimo velike razlike koje su posledica ovog stanja. 

 

https://www.nytimes.com/interactive/2020/04/21/world/coronavirus-missing-deaths.html

 

 

 

Ne znam za ostale lokacije ali ovo što su izvukli za Istanbul je Politika Ekspres nivo senzacionalizma. Ustanovili su da je od početka marta do početka aprila statistički trebalo očekivati oko hiljadu umrlih više nego što su vlasti zvanično potvrdile. Naravno da ćeš u gradu od 20 miliona stanovnika imati undercount, pogotovo ako se uzme u obzir da je Turska gubila vreme kao i svi ostali, da su u prvih nekoliko nedelja testirali samo one sa teškim simptomima i sasvim je za očekivati da se u tom periodu mnogo smrtnih slučajeva provuklo ispod radara. Zapravo kad pogledaš da ih po ovoj računici ima hiljadu, to mu dođe kao sreća u nesreći. To je na ovaj broj stanovnika, u ovoj košnici, i uzimajući u obzir vreme koje je virusu ostavljeno da se razmaše, više nego dobar* undercount.

 

* Mislim, nije dobar, ništa što je veće od nule nije dobro, ali ne znam koji drugi termin da upotrebim ovako na brzinu.

 

Elem, šta je NYT uradio sa tih hiljadu? Pa, uzeli su i sastavili čitav čaršav od teksta u kojem tvrde kako se ovde sve zataškava, sve raspada, kako prave cifre ukazuju na opšti pandemonijum, i kako vlast ne zna gde udara. Kapiram da će većina ljudi koji ne žive ovde na keca poverovati u tu zaveru ali pošto živim ovde usudiću se da kažem da to što su sastavili nije dostojno da ga zovemo smećem a kamoli pokušajem analize. Doduše ne znam ni zašto se čudim - potpuno iste pamflete su objavljivali o Vuhanu i o Teheranu kada je tamo bila frka. Ne znam kako im je Moskva promakla ali očekujem da taj propust veoma brzo isprave. Sad kad se Vuhan oporavio a Teheran izašao na put oporavka ostaje im samo da konstruišu zavere koje treba nekoga da uvere da na svetu postoji neko ko se u ovoj situaciji poneo lošije i neodgovornije od njihove raspale rupčage, samo što zli režimi kriju podatke o kataklizmi pa su oni tu da nam saopšte istinu.

Link to comment



 
Kapiram da će većina ljudi koji ne žive ovde na keca poverovati u tu zaveru ali pošto živim ovde usudiću se da kažem da to što su sastavili nije dostojno da ga zovemo smećem a kamoli pokušajem analize. Doduše ne znam ni zašto se čudim - potpuno iste pamflete su objavljivali o Vuhanu i o Teheranu kada je tamo bila frka. Ne znam kako im je Moskva promakla ali očekujem da taj propust veoma brzo isprave. Sad kad se Vuhan oporavio a Teheran izašao na put oporavka ostaje im samo da konstruišu zavere koje treba nekoga da uvere da na svetu postoji neko ko se u ovoj situaciji poneo lošije i neodgovornije od njihove raspale rupčage, samo što zli režimi kriju podatke o kataklizmi pa su oni tu da nam saopšte istinu.


+1000

Sent from fav toy

Link to comment
43 minutes ago, lo zingaro said:

 

Pusti Gucu, ja jedva cekam da vidim mitinge podrske vodji i ne sumnjam da ce biti masovni.

 

Nadajmo se da će biti najmasovniji ikada.

Link to comment
57 minutes ago, Redoran said:

 

Biće normalizacija minus masovni eventi koje posećuju milioni ljudi. Ono što bude dozvoljeno od masovki će verovatno biti ograničeno na domaću publiku. Zapravo niko nema pojma kako će to sve ponovo da se uspostavi ali oktoberfest je, što kažu, zicer. To niko normalan ne bi organizovao u ovoj godini. I sad kad to kažem, imam neki čudan osećaj da će Guča i Beer Fest uredno da idu.

 

Guča je pomerena za oktobar pre nekoliko nedelja.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Ne znam za ostale lokacije ali ovo što su izvukli za Istanbul je Politika Ekspres nivo senzacionalizma. Ustanovili su da je od početka marta do početka aprila statistički trebalo očekivati oko hiljadu umrlih više nego što su vlasti zvanično potvrdile. Naravno da ćeš u gradu od 20 miliona stanovnika imati undercount, pogotovo ako se uzme u obzir da je Turska gubila vreme kao i svi ostali, da su u prvih nekoliko nedelja testirali samo one sa teškim simptomima i sasvim je za očekivati da se u tom periodu mnogo smrtnih slučajeva provuklo ispod radara. Zapravo kad pogledaš da ih po ovoj računici ima hiljadu, to mu dođe kao sreća u nesreći. To je na ovaj broj stanovnika, u ovoj košnici, i uzimajući u obzir vreme koje je virusu ostavljeno da se razmaše, više nego dobar* undercount.

 

* Mislim, nije dobar, ništa što je veće od nule nije dobro, ali ne znam koji drugi termin da upotrebim ovako na brzinu.

 

Elem, šta je NYT uradio sa tih hiljadu? Pa, uzeli su i sastavili čitav čaršav od teksta u kojem tvrde kako se ovde sve zataškava, sve raspada, kako prave cifre ukazuju na opšti pandemonijum, i kako vlast ne zna gde udara. Kapiram da će većina ljudi koji ne žive ovde na keca poverovati u tu zaveru ali pošto živim ovde usudiću se da kažem da to što su sastavili nije dostojno da ga zovemo smećem a kamoli pokušajem analize. Doduše ne znam ni zašto se čudim - potpuno iste pamflete su objavljivali o Vuhanu i o Teheranu kada je tamo bila frka. Ne znam kako im je Moskva promakla ali očekujem da taj propust veoma brzo isprave. Sad kad se Vuhan oporavio a Teheran izašao na put oporavka ostaje im samo da konstruišu zavere koje treba nekoga da uvere da na svetu postoji neko ko se u ovoj situaciji poneo lošije i neodgovornije od njihove raspale rupčage, samo što zli režimi kriju podatke o kataklizmi pa su oni tu da nam saopšte istinu.

a kako drugacije da opravdaju kataklizmu u US of A i zdravstveni sistem osmisljen da zaradjuje pare i leci bogate(a podrzan od strane i GOP i DNC) a za average Joe koga jos boli paja patak?

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Ne znam za ostale lokacije ali ovo što su izvukli za Istanbul je Politika Ekspres nivo senzacionalizma. Ustanovili su da je od početka marta do početka aprila statistički trebalo očekivati oko hiljadu umrlih više nego što su vlasti zvanično potvrdile. Naravno da ćeš u gradu od 20 miliona stanovnika imati undercount, pogotovo ako se uzme u obzir da je Turska gubila vreme kao i svi ostali, da su u prvih nekoliko nedelja testirali samo one sa teškim simptomima i sasvim je za očekivati da se u tom periodu mnogo smrtnih slučajeva provuklo ispod radara. Zapravo kad pogledaš da ih po ovoj računici ima hiljadu, to mu dođe kao sreća u nesreći. To je na ovaj broj stanovnika, u ovoj košnici, i uzimajući u obzir vreme koje je virusu ostavljeno da se razmaše, više nego dobar* undercount.

 

* Mislim, nije dobar, ništa što je veće od nule nije dobro, ali ne znam koji drugi termin da upotrebim ovako na brzinu.

 

Elem, šta je NYT uradio sa tih hiljadu? Pa, uzeli su i sastavili čitav čaršav od teksta u kojem tvrde kako se ovde sve zataškava, sve raspada, kako prave cifre ukazuju na opšti pandemonijum, i kako vlast ne zna gde udara. 

 

A sta bi ti rekao da bilo koja novina, moze ruska moze kineska moze americka ne pravim pitanje, kaze da je u Srbiji undercount 300 (*)? Sjajan rezultat s' obzirom na situaciju vidi kako je u propaloj Americi, ili bi ti se omaklo da kazes neku grku rijec NYT style vezanu za korumpiranu vlast u Srbiji? Hajmo malo perspektive u ova teska vremena. 

 

(*) 1000 na 20 miliona mu dodje kao 300 na 6+. Proporcija.

 

 

 

Link to comment

Kako lepo nemački stručnjaci rastavljaju jedan po jedan mit koji je stigao sa virusom iz Kine. Kinezi nisu izvezli samo virus nego i brdo netačnih informacija o istom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...