Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

kod nas ljudi poceli da rade...sta nemam

pojma jer barovi i radnje osim prodavnica i dalje ne radi ali saobracaj raspalio. gradjevina cveta. 

 

ali svi nose maske i to sad neke ko ludje da izgleda

 

svuda su sanitajzeri

Link to comment

Na Kipru odlican trend 38,31,21,17,29,33,20,20,15,11. Obradjuje se oko 3200 testova dnevno.

Od pocetka nedelje se testira 20,000 radnika u prodavnicama i ostalim sluzbama koje imaju kontakt s javnoscu. Ako preguramo Uskrs, ovo deluje jako dobro.

Vec 4 dana nema mrtvih (u poslednjih 12 dana umrlo troje, ukupno 12).

Link to comment
13 minutes ago, Lancia said:

Pa bilo je pomena  o tome, ali video si i sam da sa Kanara to odbijaju. Poslednje sto sam video je to da ce ublazivanje krenuti tako da ce klincima biti dozvoljen izlazak napolje.

Btw, ja sam i dalje skeptican po pitanju ciste teritorije, dok god ne bude sprovedeno masivno testiranje (kod mene samo 155 testiranih)

Drugo, s obzirom na tesku situaciju u regionima Castilla la Mancha, Casyilla y Leon, Barcelone i na krajnjem severu, ja ne vidim dogledno ukidanje v.stanja. Najrealnija mi je i ujedno i najcrnja verzija, da do kraja jeseni nece biti nikakvog velikog pomaka, pa ko ziv, ko mrtav.

jebemu misa, udarice sunce, nece ubiti virus, al ce ga valjda malo umiriti :( cisto da se stabilizuje Spanija... nece ljudi izdrzati, poludece ako ovo potraje

Link to comment
21 minutes ago, freakns said:

jebemu misa, udarice sunce, nece ubiti virus, al ce ga valjda malo umiriti :( cisto da se stabilizuje Spanija... nece ljudi izdrzati, poludece ako ovo potraje

Vala ako nesto Spanija ima, to je sunce. Ima ga i na Kanarima, tokom cele godine, pa je bilo zarazenih i mrtvih. Dok ne dodje vakcina, ima da bude ovo sranje u manjoj ili vecoj meri. Kad vidim one slike restorana sa pregradnim pleksiglasom, jebes takav zivot.

Edited by Lancia
Link to comment

Ja sad išao do prodavnice po osnovne potrepštine (box pljuga i flašu Jamesona). Na putu do prodavnice 3 staračka doma. Vrata zabravljena, upaljeno svetlo u 20% soba, ispred jednog stoji vozilo hitne. Neka gospođa šeta psa. Kako sam prošao pored, zareži na mene. Ne ker, gospođa. Al zaista zareži. Kroz prozor susedne zgrade se čuje urlanje nekog para u krvavoj svađi. Prolazi potpuno prazan tramvaj. Napolju prijatno, toplo. Tiho.

 

Neće ovde biti dovoljno ludnica posle ovoga.

Link to comment



Mislim da je Lombardija zrela za suspendovanje regionalnih vlasti(commissariamento), jer je očigledna kriminalna nesposobnost ovih tamo. Zdravstveni sistem je nekako izdržao, ali uprkos njima(zahvaljujući lekarima i medicinskom osoblju), a samo hendlovanje epidemije je kriminalno, sa groznim posledicama. Sada bi trebalo ceo region izolovati, jer je jasno da će tamo trajati epidemija još narednih godinu dana. I pustiti ostali deo zemlje da živi koliko-toliko normalno.


Fontana je običan prodani šarlatan, nema tu dalje. Govorio sam pre mesec i po... na žalost se obistinilo jer mi nije bilo normalno da Rim oseti malo ili ništa a gore se raspada sistem.

Problem je što nema granica regija i ko to može da izoluje i kontroliše, jedino vojska ali to bi već bilo veoma blizu scenarija YU90. Sad zato žele (ne sećam se gde sam čitao) da ograniče kretanje od maja na 50km od mesta stanovanja... sranje. Zabole me, idem ja na planinu pa makar me uhapsili.

Vala ako nesto Spanija ima, to je sunce. Ima ga i na Kanarima, tokom cele godine, pa je bilo zarazenih i mrtvih. Dok ne dodje vakcina, ima da bude ovo sranje u manjoj ili vecoj meri. Kad vidim one slike restorana sa pregradnim pleksiglasom, jebes takav zivot.

pa moraju ljudi nešto da rade, restorani pokrivaju veliko parče uslužne i poljoprivredne industrije i ako hoteli mnogi neće otvoriti restorani većina moraju makar se odrekli turističkih menija.

Ja sad išao do prodavnice po osnovne potrepštine (box pljuga i flašu Jamesona). Na putu do prodavnice 3 staračka doma. Vrata zabravljena, upaljeno svetlo u 20% soba, ispred jednog stoji vozilo hitne. Neka gospođa šeta psa. Kako sam prošao pored, zareži na mene. Ne ker, gospođa. Al zaista zareži. Kroz prozor susedne zgrade se čuje urlanje nekog para u krvavoj svađi. Prolazi potpuno prazan tramvaj. Napolju prijatno, toplo. Tiho.
 
Neće ovde biti dovoljno ludnica posle ovoga.

Jeste, još ako se produži i pustiš istraumirane ljude na 40C° pucaće sve više. nadam se da će leto da se smiluje.

Nešto se razmišljam, pre virusa su ovi ljudi po domovima zapostavljeni ne samo zbog manjka personala nego i povećanim blejanjem u telefone (stresom pritisnutog) negovatelja. Ubi 4G

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Uh, kako sada(potpuno zasluženo) namazaše govnima u više slojeva na italijanskoj televiziji onog smrada koji je generalni direktor WHO. Tip je lični prijatelj George W.Bush-a, a glavni sponzor za njegov izbor su bili baš Kinezi, kao najveći ekonomski partner Etiopije. Tip je sve vreme podržavao Kinu, u sakrivanju podataka i činjenica(sakrili su i scrub-ovali onaj rad doktora koji je posle umro sa neta da se prenosi virus sa čoveka na čoveka i da su najopasniji prenosnik asimptomatični). Posle su nastavili sa ovim hororom što su radili ovde u Lombardiji ovi idioti. 20.000 mrtvih. Ako ima boga, za ovo će neko morati da za primer zaglavi žešću robiju. 

Link to comment

Da, sve će biti da su Kina i WHO krivi za masovno višemesečno boljenje kurca i trljanje rukama zbog pada Kineske privrede. :fantom:

I dalje ne mogu čudom da se načudim gubljenju uma zbog 4 nedeljnog poluograničenog sedenja kući. :frust:

Edited by steins
Link to comment
8 minutes ago, Tsai said:

Ma de je brat Djinpingaratm kriv za bilo sta.. 

 

ma moze on da bude kriv za sta hoces(mo) ... svi ostali su bili u daleko boljoj poziciji od kine

neka i lazu brojkama, nisu ni blizu lose prosli kao ostali, a na to sve oni su se posle 2 + meseca otvorili

mogu odmah da kazem na sta ce da lici otvaranje srbije, a za druge cemo da pricamo uskoro

Edited by cedo
Link to comment
32 minutes ago, steins said:

Da, sve će biti da su Kina i WHO krivi za masovno višemesečno boljenje kurca i trljanje rukama zbog pada Kineske privrede. :fantom:

I dalje ne mogu čudom da se načudim gubljenju uma zbog 4 nedeljnog poluograničenog sedenja kući. :frust:

 

Prodao Trampara ciglu i svi se primili jer im politicki tako odgovara, ukljucujuci i gradjane.

Link to comment

 

 

 

Uh, kako sada(potpuno zasluženo) namazaše govnima u više slojeva na italijanskoj televiziji onog smrada koji je generalni direktor WHO. Tip je lični prijatelj George W.Bush-a, a glavni sponzor za njegov izbor su bili baš Kinezi, kao najveći ekonomski partner Etiopije. Tip je sve vreme podržavao Kinu, u sakrivanju podataka i činjenica(sakrili su i scrub-ovali onaj rad doktora koji je posle umro sa neta da se prenosi virus sa čoveka na čoveka i da su najopasniji prenosnik asimptomatični). Posle su nastavili sa ovim hororom što su radili ovde u Lombardiji ovi idioti. 20.000 mrtvih. Ako ima boga, za ovo će neko morati da za primer zaglavi žešću robiju. 

 

Sad izvrteo na RaiPlay, nisam ispratio da su WHO (de fak is spiking) krajem januara preporučivali (!) da se ne ukidaju komercijalni letovi sa Kinom... kreteni se pravdaju da još nisu "znali" da virus može da preživi bez simptoma. Jednostavno ova stvar je bila veća od ljudske logike vođene (sujetnim) interesima.

 

Zaia mi je sad nejasan, priznajem da je uradio dosta dobar posao sa sprečavanjem širenja (možda i uz više sreće nego pameti jer su ga savetovali da ne sluša direktive WHO...) ali mu ne verujem, tj. mislim da će još napraviti mnogo štete. Možda i jer je sa Berluskom otvarao cantiere Mose, možda i jer Salvini želi da mu bude pajtaš, i možda jer se ističe sad kao kandidat Lege za sledećeg premijera.

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...