Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

37 minutes ago, Ravanelli said:

 

nažalost, mislim da mora otvaranje

čak i najjače kompanije mogu da izdrže samo do kraja maja, a zamisli srednje ili manje

+1 Mora da počne sa otvaranjem i to vrlo brzo, jer ako ne, neće se imati čemu da se vrati posle. Neće ostati kamen na kamenu.

Link to comment

Potosje dva problema sa ovim virusom. 

Prvi je prevelika količina informacija. Bukvalno postoji kakofonija u svim sferama informisanja pa se sad više ne zna pouzdano ni broj zaraženih, ni broj umrlih ni broj izlečenih - prosto je sve na nivou spekulacija sa varijacijama čija veličina dovodi do besmisla bilo koju cifru. 

Drugi su naravno, ljudi koji pokazuju kretenizam na do sada nezabeleženom nivou - ovaj stepen ludovanja u svim oblicima se može meriti samo sa histerijom oko Y2K

Link to comment

Kanarska ostrva ce od sledece nedelje biti pilot proba za ukidanje v.stanja u Spaniji. Bice izgleda dozvoljena plaza, bavljenje sportom i izlazak klincima uz pratnju jedne osobe.

Napokon da se protegnu noge :)

Link to comment
31 minutes ago, steins said:

Potosje dva problema sa ovim virusom. 

Prvi je prevelika količina informacija. Bukvalno postoji kakofonija u svim sferama informisanja pa se sad više ne zna pouzdano ni broj zaraženih, ni broj umrlih ni broj izlečenih - prosto je sve na nivou spekulacija sa varijacijama čija veličina dovodi do besmisla bilo koju cifru. 

Drugi su naravno, ljudi koji pokazuju kretenizam na do sada nezabeleženom nivou - ovaj stepen ludovanja u svim oblicima se može meriti samo sa histerijom oko Y2K

jbg, problemi modernog doba :)

ludaka je uvek bilo i bice, sada samo imaju prostor gde drugi ludaci mogu da ih cuju... dovoljno ti da pogledas onu Radulovicevu vracaru koja sebi daje na pravo da deli medicinske savete i komentarise... i onda pogledas da je veliki deo ovog foruma(pa i ja), dalo glas tom coveku i uguralo vracaru u parlament 

Link to comment
Quote

Exclusive: Nurses at Mexico hospital hit by coronavirus say they were told to avoid masks

 

meni je nevjerovatan svuda isti obrazac ponašanja

Link to comment
20 minutes ago, freakns said:

jbg, problemi modernog doba :)

ludaka je uvek bilo i bice, sada samo imaju prostor gde drugi ludaci mogu da ih cuju... dovoljno ti da pogledas onu Radulovicevu vracaru koja sebi daje na pravo da deli medicinske savete i komentarise... i onda pogledas da je veliki deo ovog foruma(pa i ja), dalo glas tom coveku i uguralo vracaru u parlament 

 

Ne znam šta da ti kažem pametno, danas sam nešto zlovoljan ceo dan. :mellow:

Link to comment

i meni nije nidocega...pas proliv, povracanje, u pet kod veta,

 

mogu da se slikam za sve pomoci koje stejt obecava, plus mi noz u srce zabise da ce da daju bespovratno “ siromasnim” ilegalcima, znaci ko jebe americke poreznike koji nemaju decu, i ne fingiraju brojeve ispod siromastva...od mojih taksi njih hranimo, imaju besplatno osiguranje i njihova deca besplatno skolovanje...a nas muzu kao da smo ovce. bas bas bas sam besna. nek garceti primi ilegalce u svoju kucu i izdrzava iz svog dzepa! 

 

pri tom zive u rent control i niko ispod toyote tundre ili priusa ne vozi auto! koga oni zajebavaju

Edited by mustang
Link to comment

kako se nitko dosad toga nije setio

 

'Such a simple thing to do': Why positioning Covid-19 patients on their stomachs can save lives

 

Doctors are finding that placing the sickest coronavirus patients on their stomachs -- called prone positioning - helps increase the amount of oxygen that's getting to their lungs.

"We're saving lives with this, one hundred percent," said Narasimhan, the regional director for critical care at Northwell Health, which owns 23 hospitals in New York. "It's such a simple thing to do, and we've seen remarkable improvement. We can see it for every single patient."

Edited by cedo
Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

Nije koincidencija.

Normalno je da se tamo petljaju sa tim virusom, ako se tamo kuva supa od slepih miseva a ne u Njujorku.

Naravno da se lab bavi virusom bas zbog predostroznosti.

aha, tako ti to zamisljas, lokalna kuhinja koja ukljucuje kuvanog shishmisa "na lesho" definise projekte na kojima ce se angazovati istrazivaci u institutu.

bice pre da se zbog nepostovanja elementarnih sigurnosnih pravila virus malkice oteo kontroli i pobego na svez vazduh.

 

Link to comment

The coronavirus outbreak in New York state, now larger in scale than in any other country in the world, also appears to be the most highly concentrated, state statistics show.



As of Monday, over 1 in 100 state residents, or 1 percent, have now tested positive for the disease — far higher than in even the hardest-hit nations like Spain, where that figure is only a third of a percent.

There are 195,031 confirmed coronavirus cases in New York, per the count state officials released Monday. With a 2019 estimated population of 19.45 million, that equates to an infection rate of just over 1 percent for the state of New York.


https://www.washingtonpost.com/health/2020/04/13/stunning-1-100-new-york-residents-have-now-tested-positive-coronavirus/
Link to comment
57 minutes ago, 3opge said:

aha, tako ti to zamisljas, lokalna kuhinja koja ukljucuje kuvanog shishmisa "na lesho" definise projekte na kojima ce se angazovati istrazivaci u institutu.

bice pre da se zbog nepostovanja elementarnih sigurnosnih pravila virus malkice oteo kontroli i pobego na svez vazduh.

 

 

To je prilicno jednostavno.

 

Neki istrazivacki novinar bi mogao da vidi da li je medju istrazivacima u institutu bilo zarazenih, u kom obimu, da li su tezi slucajevi, i najvaznije - kada.

 

Nece biti da je virus pobegao iz insituta a da ljudima koji ne postuju sigurnosna pravila nije nista.

Link to comment

Koji istrazivacki novinar? U Kini? :ph34r:

 

Pa vidis da ne daju skoro nista na uvid. 

 

Npr:

Dva meseca vrsljao virus pre lockdowna, niko nije znao dovoljno o njemu i samo 3k mrtvih bez ikakvih restrikcija? Poprilicno nategnuto, da ne kažem nemoguce

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Kanarska ostrva ce od sledece nedelje biti pilot proba za ukidanje v.stanja u Spaniji. Bice izgleda dozvoljena plaza, bavljenje sportom i izlazak klincima uz pratnju jedne osobe.

Napokon da se protegnu noge :)

 

Ovde kaze nic do 26: https://diariodeavisos.elespanol.com/2020/04/canarias-descarta-convertirse-en-escenario-de-pruebas-o-experimentos-en-el-proceso-de-desconfinamiento/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...