Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 hours ago, pt 2.0 said:

Research by Chinese experts published in the Lancet in January showed the first known patient, identified on Dec. 1, had no connection to the market, nor did more than one-third of the cases in the first large cluster. Also, the market didn’t sell bats.

:unsure:

 

Hm. Malo labava interpretacija clanka, zasto ne reci da su 2/3 imali kontakt sa trznicom a da ostatak je mozda rodbina (zena u poslednjoj recenici).

 

Quote

27 (66%) patients had direct exposure to Huanan seafood market (figure 1B). Market exposure was similar between the patients with ICU care (nine [69%]) and those with non-ICU care (18 [64%]). The symptom onset date of the first patient identified was Dec 1, 2019. None of his family members developed fever or any respiratory symptoms. No epidemiological link was found between the first patient and later cases. The first fatal case, who had continuous exposure to the market, was admitted to hospital because of a 7-day history of fever, cough, and dyspnoea. 5 days after illness onset, his wife, a 53-year-old woman who had no known history of exposure to the market, also presented with pneumonia and was hospitalised in the isolation ward.

 

Pri tome, to sto prvi pacijent nije imao posla sa ostalima jeste konzistentno sa onime da neki asimpotmastksi klinac prodavac je prodao coronu prvom a i ostalim pacijentima.

Edited by Budja
Link to comment
Kakva je Italija danas?
602 preminulih

manje testova (26.000) a novih slučajeva 2.900
nastavlja da se smanjuje broj pacijenata na intenzivnoj

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
43 minutes ago, zgembo said:

Sve stoji, ali jeste malo nesrećna koincidencija da su petljali sa korona virusima baš u laboratoriji u Vuhanu.

 

Nije koincidencija.

Normalno je da se tamo petljaju sa tim virusom, ako se tamo kuva supa od slepih miseva a ne u Njujorku.

Naravno da se lab bavi virusom bas zbog predostroznosti.

Link to comment
 
Nije koincidencija.
Normalno je da se tamo petljaju sa tim virusom, ako se tamo kuva supa od slepih miseva a ne u Njujorku.
Naravno da se lab bavi virusom bas zbog predostroznosti.
Ma oni se bave tim virusima od SARSa, pošto subse tu dobro sapleli i ugruvali.
Ovo sa laboratoijama je jedenje govana da se prebaci odgovornost na drugog.


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
37 minutes ago, Budja said:

 

Nije koincidencija.

Normalno je da se tamo petljaju sa tim virusom, ako se tamo kuva supa od slepih miseva a ne u Njujorku.

Naravno da se lab bavi virusom bas zbog predostroznosti.

Prošli SARS nije počeo u Vuhanu. Šišmiše ne jedu samo u Vuhanu, valjda. 

Samo je interesantno da je epidemija počela baš u gradu u kom su istraživali, od cele Kine.

Lepo reče lik u članku, nije dokazano ni da je virus veštački stvoren, kao što nije dokazano da je nastao na toj pijaci. 

Verovatno ćemo saznati šta je istina jednog dana, sad može samo da se nagađa. Slažem se da ima debilnih teorija, kao što je ona o 5G mreži, ali neke baš i nisu toliko debilne, pogotovo posle ovakvih saznanja.

Link to comment
46 minutes ago, mlatko said:

602 preminulih

manje testova (26.000) a novih slučajeva 2.900
nastavlja da se smanjuje broj pacijenata na intenzivnoj

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Kod mene u regionu danas: 4 mrtva, 50 novih pozitivnih(na 2.000 tampona), 200 ljudi ozdravilo.

Link to comment

I Ceska izgleda planira ublazavanje mera oko 20. aprila.
Poljska 19og.

Iz Austrije su stigle slicne vesti.
Ublazavanje mera u smislu da ce neki saloni, manje radnje i slicno poceti s radom.
Ne znam sta su planirali za skole i obdanista, u PL se spominje da ce i to mozda poceti od 19. aprila.

 

Cini li vam se da su ove drzave pozurile malo?

Link to comment

pa rano je jos za otvaranje, samo ce da ih spizdi drugi talas. mada zajebano je i da nastave ovaj full lockdown, sto po psihu, sto po ekonomiju.  da sam ja neka vlas' ne bik jos otvaro.

gadno je sve ovo, nadam se da ce bar jedna klinicka studija da pokaze efikasnost neceg.

Link to comment
18 minutes ago, Have_Fun said:

I Ceska izgleda planira ublazavanje mera oko 20. aprila.
Poljska 19og.

Iz Austrije su stigle slicne vesti.
Ublazavanje mera u smislu da ce neki saloni, manje radnje i slicno poceti s radom.
Ne znam sta su planirali za skole i obdanista, u PL se spominje da ce i to mozda poceti od 19. aprila.

 

Cini li vam se da su ove drzave pozurile malo?

ko zna... ako health care sistemi mogu da izdrze, onda nisu. ulazimo u period kada ce psihicke poteskoce poceti da prave jednake ako ne i vece probleme od korone. bitno je i imati poverenja u narod, da ce se distanciranje i povecan oprez nastaviti i pored labavljenja mera... ovo nije potpuno otvaranje, vise lici na prelazak na Svedski model 

 

plus, male radnje i male firme su u zescem kurcu. nije kao u Srbiji da ne znaju sta ce sutra, ali njima je mesec dana dobra kazna. dva, mnogi bi pozatvarali. dodaj na to da evidentno ulazimo u ekonomsku recesiju koja ce trajati ko zna koliko dugo... 

Link to comment
46 minutes ago, Have_Fun said:

I Ceska izgleda planira ublazavanje mera oko 20. aprila.
Poljska 19og.

Iz Austrije su stigle slicne vesti.
Ublazavanje mera u smislu da ce neki saloni, manje radnje i slicno poceti s radom.
Ne znam sta su planirali za skole i obdanista, u PL se spominje da ce i to mozda poceti od 19. aprila.

 

Cini li vam se da su ove drzave pozurile malo?

 

nažalost, mislim da mora otvaranje

čak i najjače kompanije mogu da izdrže samo do kraja maja, a zamisli srednje ili manje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...