Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 minutes ago, gone fishing said:

gosn dimitrije da li vi zaista verujete da više od 2% forumaša zna šta je površinski napon, surfaktanti i da je uopšte čula za koloidnu hemiju :D

Pa eto prilike da nauce ako ih zanima.  Ne moraju da znaju molekularni sastav surfaktanta i fiziku povrsinskog napona, ali im nije tesko da razumeju da je to fizicka velicina koja ne sme da se "otrgne" da bi se disalo normalno, kao i da je surfaktant agent koji kontrolise povrsinski napon.  Dovoljno pismen covek sa bazicnim srednjoskolskim poznavanjem fizike bi trebalo da razume.  Na ovom forumu autoritativno se raspravljaja o politici, psihologiji i drugim fenomeneima sa mnogo vecim brojem promenljivih.  Ja pisem o patofiioloskom fenomenu gde jedna promenljiva dominira - povrsinski napon.  Pa majkovicu, nisu PPP-ovciu bas dibidus duduci da ne mogu da razumeju.   

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Kada ste vec kod mapa, postavite mapu sveta sa stepena zarazenosti Coronom i mapu sveta sa drzavama u kojima je Be-Se-Ze vakcina obavezna, preporucena ili gde se nije davala.  Uocicete zanimljivu korelaciju.

 

citao sam o tome, cak su i kolege pisale, mislim bilo i linkova

mada, ako se ne varam ... australija nema obaveznu vakcinu a ne stoji lose sa covidom

u svakom slucaju, ne verujem da steti, ako je stanovnistvo vakcinirano

Edited by cedo
Link to comment
15 minutes ago, Dimitrije said:

O tome je bilo reci u SAD. U mnogim drzavama u SAD u toku leta vlaznost vazduha moze da premasi 70% pa i 90%, tako da se uzdaju da to moze da smanji infektivnost.  Virus "voli" suv i hladan vazduh.

Gvajakil, čije su ovo krive, glavni je grad provincije u Ekvadoru sa najgorim širenjem.

 

U04iYKx.png

 

4sjwSVi.png

 

Link to comment
9 minutes ago, vememah said:

Gvajakil, čije su ovo krive, glavni je grad provincije u Ekvadoru sa najgorim širenjem.

 

U04iYKx.png

 

4sjwSVi.png

 

Ovo samo pokazuje koliko se malo zna o Koroni.  Sve ove pretpostavke o blagotvornom delovanju UV zracenja i povecane vlaznosti su prenete po analogiji sa vec poznatim respiratornim virusima.  G-djica Korona je izgleda kapricioznija od svojih drugarica.  Pomorice nas dok joj ne skontamo narav.  Mislim da u prvom poluvremenu vodi sa 5-0.  Treba uspeti da u drugom poluvremenu ne primimo jos neki gol, a da zabijemo bar 5 komada, pa da se nadamo da u produzecima zabijemo i sesti.  Ne bih voleo rulet-penal zavrsnicu.  Ovo je finale svetskog prvenstva.  Mi imamo sve da da izgubimo, a ona ako izgubi moze da se vrati nazad u slepe miseve i da kohabituje do sledece prilike.

Link to comment

Ursula von der Leyen u intervju za Bild kaze da bi stariji u Evropi mogli da budu u karantinu i do kraja godine. Ne znam sta bi to podrazumevalo, niti je jasno ko bi o tome odlucivao.

Link to comment

 

 

 

1 hour ago, vememah said:

Gvajakil, čije su ovo krive, glavni je grad provincije u Ekvadoru sa najgorim širenjem.

 

U04iYKx.png

 

4sjwSVi.png

 

 

5381 zarazen u tom gradu od 2.7 miliona zvanicno, sa oko 650 umrlih zvanicno, dok su nezvanicni brojevi prilicno veci jer drzavna statistika nije bas najpouzdanija, i ima ogromnih kasnjenja u obradi testova i veci broj mrtvih od Konrada nego sto zvanicni podaci kazuju.

Edited by Budja
Link to comment




 
Druga terapija: Prosle nedelje lekari iz Bet Izrael bolinice u Bostonu (jedna od Harvardovih bolnica) poceli su sa terapijom koja "topi" naslage izlucevina koje blokiraju bronhije i alveole.  Prvi rezultati su uspesni i mnogi pacijenti koji bi inace morali na ventilator mogli su spontano da disu.


Dimitrije, može li više detalja o ovome. Pala mi je slična ideja na pamet čitajući prikaze slučaja al mi biko previše banalno da npr nekakav Fluimucil bude koristan

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
Narod je stoka, gazi i dalje, kaže Erdogan svom ministru nakon što je najavio dvodnevni policijski čas par sati ranije, a zatim podneo ostavku posle neviđenih gužvi i sukoba na ulicama.
 

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Interview With National Institute of Allergy and Infectious Diseases Director Dr. Anthony Fauci:

Quote

 

TAPPER: "The New York Times" reported yesterday that you and other top officials wanted to recommend social and physical distancing guidelines to President Trump as far back as the third week of February, but the administration didn't announce such guidelines to the American public until March 16, almost a month later.

Why?

FAUCI: You know, Jake, as I have said many times, we look at it from a pure health standpoint. We make a recommendation. Often, the recommendation is taken. Sometimes, it's not.

But we -- it is what it is. We are where we are right now.

 

http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/2004/12/sotu.01.html

Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

Ursula von der Leyen u intervju za Bild kaze da bi stariji u Evropi mogli da budu u karantinu i do kraja godine. Ne znam sta bi to podrazumevalo, niti je jasno ko bi o tome odlucivao.

 

Videh tu vest, nije ni meni jasno. A nije mi jasno ni da li je implikacija toga da su stariji na nivou cele EU treuntno u nekakvom karantinu? Jer ni to mi nije poznato.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...