Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

ja sam u četvrtak prešao granicu

 

jedina razlika je bila u tome što je carinik imao rukavice i masku oko vrata

 

ne znam šta će mu oko vrata, ali jbg

Link to comment
4 hours ago, goofs said:

Treba da putujem avionom, dajte inside savete sta mi je ciniti. Mislio sam da nosim masku u avionu i da kupim one prskalice za dezinfekciju za ruke, ali nemam onu pro masku, imam samo papirnu hirursku, a koliko sam skapirao ona nije neka zastita.

Kapiram sve ovo oko izbegavanja kontakta i slicno, to je sve ok, ali u avionu nemas izbora.

 

Brt nemoj da putuješ osim ako nije life or death scenario. U ovoj situaciji nema goreg mesta za biti nego što su aerodromi i avioni. Svuda po Evropi ima mnogo više zaraženih nego što se izveštava. Moja firma od ponedeljka privremeno zatvara dva ofisa u Nemačkoj jer je u oba po nekoliko ljudi pozitivno testirano nakon što su se vratili iz Italije i Španije. 

 

Taman da ne skineš masku ni na sekund i da ribaš ruke aluminijumskom žicom svakih sat vremena, izlažeš se riziku na bilo kom aerodromu i u bilo kom avionu.

Link to comment

U Berlinu su vredni Nemci krenuli sa pustosenjem prodavnica: danas u dva supermarketa nema vise testenine, konzervi, sredstava za ciscenje i toalet papira (???). Sveze hrane naravno kolko hoces. Rusi udarite, mi smo spremni za opsadu.


Sinoc zena na kasi placa 360 evra za puna kolica sredstava za dezinfekciju i ciscenje. :blink:

Link to comment

inače, danas mi kaže klinac iz komšiluka kad sam ga pitao ge će - idem u big da kašljemo

 

šta bre?

 

pa ono kašljemo pa da vidimo ko će koliko da se usere

 

evo vam za sladoled

Link to comment

Ja sam se tako sprdao prilikom jednog uspoba na zici u cetvorosedu gde smo bili ja i drugar sa jos dvoje nepoznatih ljudi, zakasljao sam se i njemu rekao kako nikako da me puste temp i kasalj od kad sam se vratio iz Kine. Ovo dvoje nisu reagovali al moguce da je posle bilo joj majko joj familijo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Ja sam se tako sprdao prilikom jednog uspoba na zici u cetvorosedu gde smo bili ja i drugar sa jos dvoje nepoznatih ljudi, zakasljao sam se i njemu rekao kako nikako da me puste temp i kasalj od kad sam se vratio iz Kine. Ovo dvoje nisu reagovali al moguce da je posle bilo joj majko joj familijo.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

Jbga ni prank numeš, a hteo bi u saunu!

Ako nisu iskočili sa žičare odmah ne važi se!

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, lo zingaro said:

 Nadam se da je sugestija ali me malo grebucka grlo.

to ti je sugestija 1000% :happy:

meni se često vrlo slično dešava, ali čim promenim temu u glavi, simptomi nestaju :D

Link to comment

Moguće da je mislio na H1N1 ili da nije dobro preneto.

 

13.12.2010.

Quote

Prošlogodišnja pandemija [svinjskog gripa, tj. H1N1], iako je bila blaga, na kraju je bila ozbiljna i odnela je 137 života u Srbiji", podsetio je [epidemiolog dr Predrag] Kon

http://www.pressonline.rs/info/politika/143953/kon-pojava-h1n1-u-srbiji-skoro-da-je-iskljucena.html


Edit: Da, mislio je na svinjski grip i izgleda da nije govorio ni o kakvom zataškavanju, već samo o neizjašnjavanju:

Quote

Он је одбацио критике опозиције и поручио да је познато како су они озбиљно радили  и када је у питању и економија, Косово, Црна Гора, а и пандемија 2009. године када је умрло 137 особа у Србији.

"Сви у опозицији су тада ћутали, јер су били одговорни", рекао је Вучић и додао да не може да разуме ту врсту мржње према својој земљи и жеље да све буде најгоре.

vucic.rs/Vesti/Najnovije/a37262-Uz-vasu-podrsku-odolecemo-svim-pritiscima-vucic.rs.html

Edited by vememah
Link to comment



 
Brt nemoj da putuješ osim ako nije life or death scenario. U ovoj situaciji nema goreg mesta za biti nego što su aerodromi i avioni. Svuda po Evropi ima mnogo više zaraženih nego što se izveštava. Moja firma od ponedeljka privremeno zatvara dva ofisa u Nemačkoj jer je u oba po nekoliko ljudi pozitivno testirano nakon što su se vratili iz Italije i Španije. 
 
Taman da ne skineš masku ni na sekund i da ribaš ruke aluminijumskom žicom svakih sat vremena, izlažeš se riziku na bilo kom aerodromu i u bilo kom avionu.


Dobro, malo preterano zvuči "life or death"...
Kao da svi ti ljudi sto se motaju po aerodromima ne dolaze iz sela/gradova i zavrsavaju po gradovima i selima? Kao da ne koriste javni prevoz, ne jedu nigde nista, (jer i) ne kupuju nigde itd. virusuoidni smo svi manje-vise ali necemo svi to i osetiti i neće uvek drugi to znati. Sad ako je neko putovanje osoba slabog imuniteta na duzu relaciju i duze vreme naravno da je pozeljno odloziti po mogućstvu zbog situacije koja se jos razvija.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Koliko vidim po brojevima, za danas, do sada je u Kini zabelezeno ~430 novih slucajeva, ali u ostatku sveta ukupno ~1400!

ITA  na 239 za danas

Edited by Have_Fun
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...