Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Just now, Filozof manijak said:

Pa sad, ako ne budu ograničili kretanje, i virus se hipotetički razbukta ovde, neće se preminuli  meriti u stotinama (ako u obzir uzmemo stanje i kapacitete našeg zdravsta).

Videcemo do koje mere su ludi/ odvratni

Za sada ne otkazuju sajam automobila..

Link to comment

Koliko sam ispratio nastupe u medijima, linija argumentacije je - nije ovo nikakav strašni virus, slabiji od obične prehlade, nema mesta panici, sve je prenapuhano....

(Osim što se širom sveta otkazuju sportska takmičenja i ostala masovna okupljanja, oni su verovatno ludi i paranoični)

Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Pa sad, ako ne budu ograničili kretanje, i virus se hipotetički razbukta ovde, neće se preminuli  meriti u stotinama (ako u obzir uzmemo stanje i kapacitete našeg zdravsta).

 

Da Djilas nije pokrao 619 miliona eura, moglo je zdravstvo da se sredi i da vec napravimo vakcinu..ovako, eto. 

Pa vi vidite za koga cete da glasate..ili bojkotujte.

Link to comment

Odgovara nam da su on i slicni njemu po svetu u pravu, zato nas je lako ubediti, ako nisu onda ce izbori biti najmanji problem.Ono sto je onaj majmun na ksz pokusao da kaze jeste da u vecini slucajeva virusne infekcije prodju sa manjim simptomima, nesto se i registruje a nesto umre.Da neko nije insistirao ne bi se digla panika, virus bi prosisao, medicina bi reagovala kako najverovatnije radi godinama i ne pravi frku.Tako ce i sada pokusati, uzdaju se u slabljenje, u to da ce drugi najebati, da ce kinezi poseci gvozdenom disciplinom kada oni vec ne smeju, da ce nekim cudom zaobici, sto vec sada verovatno nije istina, da se vec sve i dogodilo, samo nece biti ozbiljni jer su takvi i nikada nista nisu ozbiljno radili.E sad, ako im prodje imali su srece a i mi sa njima i obrnuto

Link to comment

Jednom sam vieo Vucica, bilo je to davno. Isao sam sa Lekinog brda peske ka Konjarniku i video u sportskoj dvorani po putu da ima neki dogadjaj (vec se i ne secam imena dvorane). Bio neki turnir u malom fudbalu izmedju politickih stranaka. U tih 15ak minuta sto sam zastao desila se povreda jednog igraca. Iskrenuo je zglob prilicno gadno. I svi su bili konstruktivni, trazili lekara, pomagali momku, samo je mladjani vucic se hvatao za glavu, panicio...  Elem, sta hocu da kazem ... nekako mi prolazi kroz glavu da je svo ovo odsustvo informacija po srpskim medijima, sve to zabijanje glave u pesak ...  u cilju smirivanja dragog predsednika. Mozda gresim ...

Edited by cedo
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

Elem, sta hocu da kazem ... nekako mi prolazi kroz glavu da je svo ovo odsustvo informacija po srpskim medijima, sve to zabijanje glave u pesak ...  u cilju smirivanja dragog predsednika.

 

Sta ti je, pa to je modus operandi svih zvanicnika i clanova vlade i stranke unazad godinama. Zato se i desavaju propasti poput onog autoputa na koji se obrusilo brdo, dodatne rekonstrukcije vec uradjene rekonstrukcije Slavije Trga Bulevara itd.

Niko ne sme da ode i sefu saopsti lose vesti, pa se fusare i provlace po principu "nece valjda". Dok ne bude to valjda.

Link to comment

Treba da putujem avionom, dajte inside savete sta mi je ciniti. Mislio sam da nosim masku u avionu i da kupim one prskalice za dezinfekciju za ruke, ali nemam onu pro masku, imam samo papirnu hirursku, a koliko sam skapirao ona nije neka zastita.

Kapiram sve ovo oko izbegavanja kontakta i slicno, to je sve ok, ali u avionu nemas izbora.

Link to comment

Nedostaju jos danasnji podaci iz lombardije, ali sabirajuci sve ostale presli smo 1000 zarazanih i 21 umrlih. U mom gradu 35 zarazenih. Juce problemi u bolnicama u Kremoni I Lodiju zbog nedostatka mesta sto u bolnici sto na intenzivnoj. 
Sinoc sa zenom na veceru u pustom bukvalno restoranu. Nadam se da je sugestija ali me malo grebucka grlo. Od danas se stavljam u polukarantin u smislu kuca - ofis - kuca autom. Srecom imam svoj ofis bez kontakta s drugima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...