Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 hour ago, ZerrorR said:

Jbt. Užas. 

Zar nije bilo po statistikama da među decom do 9 god nije bio ni jedan smrtni slučaj? 

 

:(

 

A five-year-old child with underlying health conditions is among those with coronavirus whose deaths were reported in the past day, Cabinet Office Minister Michael Gove has said.

Link to comment
32 minutes ago, borris_ said:

Ne ova brojka zbir umrlih u bolnici kojih je oko 440 i dodatak umrlih u domovima. Ti umrli u domovima nisu od danas. Trenutno skupljaju sve informacije umrlih u domovima od 1. Marta.

Sumanuta mi je ta priča sa domovima skroz. :ph34r:

Zna li se da jesu li u ostalim zemljama domovi ušli u postojeću statistiku?

U Italiji mislim da jesu na osnovu nekih tekstova i starosne strukture preminulih...

Edited by mraki
Link to comment
Just now, borris_ said:

Priblizab broj umrlih će se znati tek na kraju godine kada se sve podvuce.

Ako i tad... ali ovo što sad rade Francuzi sa statistikom za sad ne radi niko.

Ne kapiram zašto je bio problem na vreme dodati i umrle iz domova. Posmatrati njihovu krivu na ovaj način nema ama baš nikakvog smisla.

Postoji li neko objašnjenje za onaj broj novih slučajeva juče?

 

Izvini što ovoliko ispitujem, ali pokušavam da razumem šta rade i ne ide mi baš...

 

Link to comment

Procena londonskog Imperijal koledža je da su Italijani na 10% zaražene populacije, znači kad bi išli na imunitet stada umesto na gušenje, treba im još "svega" 6x ovoliko pa će onda virus početi da nestaje. Španci su na 15%, dakle prešli su nešto više od petine, treba im još skoro 4x ovoliko.

 

In Italy, our results suggest that, cumulatively, 5.9 [1.9-15.2] million people have been infected as of March 28th, giving an attack rate of 9.8% [3.2%-25%] of the population. Spain has recently seen a large increase in the number of deaths, and given its smaller population, our model estimates that a higher proportion of the population, 15.0% (7.0 [1.8-19] million people) have been infected to date.


https://www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/medicine/mrc-gida/2020-03-30-COVID19-Report-13.pdf

Link to comment
10 minutes ago, vememah said:

Procena londonskog Imperijal koledža je da su Italijani na 10% zaražene populacije, znači kad bi išli na imunitet stada umesto na gušenje, treba im još "svega" 6x ovoliko pa će onda virus početi da nestaje. Španci su na 15%, dakle prešli su nešto više od petine, treba im još skoro 4x ovoliko.

 

 


https://www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/medicine/mrc-gida/2020-03-30-COVID19-Report-13.pdf

Ta teorija krda je jedan od najopasnijih eksperimenata od kad je sveta i veka. 

Nema ni jednog jedinog dokaza da će se imunitet zadržati.

Link to comment
39 minutes ago, steins said:

Ta teorija krda je jedan od najopasnijih eksperimenata od kad je sveta i veka. 

Nema ni jednog jedinog dokaza da će se imunitet zadržati.

Teorija krda je bila upotrebljena (bez namjere najvjerovatnije) za vrijeme španske groznice. 

Link to comment
57 minutes ago, mraki said:

Ako i tad... ali ovo što sad rade Francuzi sa statistikom za sad ne radi niko.

Ne kapiram zašto je bio problem na vreme dodati i umrle iz domova. Posmatrati njihovu krivu na ovaj način nema ama baš nikakvog smisla.

Postoji li neko objašnjenje za onaj broj novih slučajeva juče?

 

Izvini što ovoliko ispitujem, ali pokušavam da razumem šta rade i ne ide mi baš...

 

Za taj broj novozarazenih juce ne znam. Trazio u fr novinama ali nisam nasao. Vjerovatno su dodali one koji nisu testirani ali sa simptomima to jest onima kojima su rekli da opstanu kući. 

 

Zato se tiče brojanja, meni je ok da broje barem. Vjerujem da nijedna država nema tačne brojke iz više razloga.

 

 

Link to comment

Ovo je ta ispravka

 

France: on April 3 the French Government reported 17,827 additional cases and 532 additional deaths from nursing homes that had not been reported previously. On April 2, it had reported 884 additional deaths.

Link to comment

@borris_Hvala na odgovoru. Bojim se da će ovo samo pokazati koliko toga ne funkcioniše u mnogim zemljama u kojima bi se očekivalo da funkcioniše. Ne mislim pri tom na kapacitet, jasno je da za ovo niko nije spreman, ali tu su i mnoge druge stvari... Mislim da će kad sve ovo prođe, mnoge vlasti morati pasti.

Edited by mraki
Link to comment

 

Quote

 

https://www.forbes.com/sites/carlieporterfield/2020/04/02/coronavirus-36-of-americans-say-pandemic-has-made-a-serious-impact-on-their-mental-health/#734115506c8e

Coronavirus: 36% Of Americans Say Pandemic Has Made A ‘Serious Impact’ On Their Mental Health

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...