Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Just now, vememah said:

 

Uzeli su i Kanađanima, dok su Francuzi uzeli Šveđanima.

 

 

 

Šanse da do nas nešto dođe se mere promilima :D

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

 

Ne vidim nacin da, ako se jednom popuste mere, ne stegnu ponovo na potpuno isti nivo. Nemoguce je tiho kontrolisati ovo. Ili grešim? 

 

A ne znam ... nisam strucnjak :) . Pretpostavljam da je moguce organizovati zivot i proizvodnju u nekom mozda i smanjenom obimu sa preduzimanjem mera predostroznosti da ne dodje do nekontrolisanog sirenja. Ljudi ce se navici, nema prilagodljivije vrste na ovoj planeti ...

Link to comment

evo kako stoje stvari sa testovima u makedoniji

opozicionar ustvrdio da je ostalo 100 testova, a vlast vraca da momentalno imaju 4.5k, i da nedeljno se nabavlja po 2k, i da cekaju donaciju od 20k testova, te da imaju donaciju privatne laboratorije iz skoplja od 5k testova

 

do sada je izvrseno 4506 testova, a u testiranje je ukljuceno vise laboratorija (i privatne, gde se test placa pa fond refundira) te da se dnevno izvrsi 350-390 testova

 

edit: kazu da je makedonija na 2200 izvrsenih testova na  milion zitelja, te da je tu medju  30-40 zemalja (proveri vememah :) ) 

Edited by cedo
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Poređenje kretanja smrtnosti u nordijskim zemljama. Nulti dan je dan kad je bilo najmanje 10 umrlih.

 

IIXFhxk.png

irelevantno jer švedi šteluju podatke, tako da ako umre neki srčani bolesnik ili onkološki pacijent njega ne vode da je umro od korone već od bolesti koju je prethodno imao

Link to comment
13 minutes ago, cedo said:

edit: kazu da je makedonija na 2200 izvrsenih testova na  milion zitelja, te da je tu medju  30-40 zemalja (proveri vememah :) ) 

Sajt sa koga sam ja raniije postavljao dijagrame a koji je za 20. mart imao podatke za jako veliki broj zemalja je pre par dana dao nove podatke i ima ih samo za desetak zemalja. Po ovome je Makedonija malo ispod UK (2271 do prvog aprila).

 

SaE

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...