Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 minutes ago, steins said:

Ovih dana sam dobio IPTV pa se drogiram kanalima iz okruženja pa pratim Hrvate i moje Makedonce - odlično, koliko god je to moguće, rešavaju situaciju. 

Sa uživanjem gledam kako se nose mali i relativno siromašni sistemi sa ovim haosom. 

 

 

ima sad situacija u kumanovu 20+ registrovano danas ... u bolnici je registrovano 11,  2 lekara,  6 sestara,  ostatak drugi (radiolog ...) pa su pre neki sat doneli odluku da policijski cas u kumanovu traje od veceras u 21 do ponedeljak u 5

napravio se malo haos kako mi kaze zena, na socijalnim mrezama ... redovi u prodavnicama (ne pustaju mnogo unutra pa cekaju napolju ... ne znam tacno)

ali jeste kumanovo problem, posle skoplja (200+) , sada navece zariste sa 85 registrovanih

debar je, cini mi se, stavljen pod kontrolu

 

ima poziva da se masovnije testira, sto ima smisla ... ali mislim da makedonija nema resursa da kupuje x test kitova pa da testira random ... a pamtim jos od pocetka da je filipce rekao da makedonija moze da uveze oko 1k -1.5k testova ... ne znam

vec sam pisao, da smatram da treba ograniciti medjugradski saobracaj, ne znam zasto to nisu jos uradili (po meni bitolj nije trebao imati nijednog zarazenog ... prvi je registrovan pre neki dan, sad ima 4 ... a od uvodjenja restrikcija je proslo 4 nedelje, sto znaci da je najverovatnije dosao virus iz drugog grada) 

 

Link to comment
4 minutes ago, cedo said:

 

ima sad situacija u kumanovu 20+ registrovano danas ... u bolnici je registrovano 11,  2 lekara,  6 sestara,  ostatak drugi (radiolog ...) pa su pre neki sat doneli odluku da policijski cas u kumanovu traje od veceras u 21 do ponedeljak u 5

napravio se malo haos kako mi kaze zena, na socijalnim mrezama ... redovi u prodavnicama (ne pustaju mnogo unutra pa cekaju napolju ... ne znam tacno)

ali jeste kumanovo problem, posle skoplja (200+) , sada navece zariste sa 85 registrovanih

debar je, cini mi se, stavljen pod kontrolu

 

ima poziva da se masovnije testira, sto ima smisla ... ali mislim da makedonija nema resursa da kupuje x test kitova pa da testira random ... a pamtim jos od pocetka da je filipce rekao da makedonija moze da uveze oko 1k -1.5k testova ... ne znam

vec sam pisao, da smatram da treba ograniciti medjugradski saobracaj, ne znam zasto to nisu jos uradili (po meni bitolj nije trebao imati nijednog zarazenog ... prvi je registrovan pre neki dan, sad ima 4 ... a od uvodjenja restrikcija je proslo 4 nedelje, sto znaci da je najverovatnije dosao virus iz drugog grada) 

 

 

Ej, i radiolozi su lekari :mad:

Kako se taj mučenik zarazio? Da nije preko ultrazvuka?

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

bas gledam, sta je ono ?:(((

Juce su dodali nekih 880 iz starackih domova za ceo mesec.

Ne znam postoji li tako neko objašnjenje za današnju brojku.

Link to comment
8 minutes ago, steins said:

 

Ej, i radiolozi su lekari :mad:

Kako se taj mučenik zarazio? Da nije preko ultrazvuka?

 

pogresno sam se odrazio :)  ... rentgen tehnicari

 

Претходно, директорката на Кумановската болница, Снежана Захариева, за МИА, рече дека двајца од заболените се доктори, тројца се ренген техничари, три се сестри на Одделението за хирургија, две се сестри на Инфективното одделение и една медицинска сестра од Одделот за неонатологија.

 

i  u skopskoj infektivnoj isto ima jedan medicinski tehnicar zarazen

 

Link to comment

Danas isto. U bolnicama je umrlo 588 pacijenata. 

 

Mislim da i druge zemlje računaju samo umrle u bolnicama (većina njih). 

Edited by borris_
Link to comment
2 minutes ago, borris_ said:

Danas isto. U bolnicama je umrlo 588 pacijenata. 

 

Mislim da i druge zemlje računaju samo umrle u bolnicama (većina njih). 

Za koji period, zar ono juče nije bilo kumulativno?

Link to comment
Just now, borris_ said:

Kumulativno u starackim domovima ima 1416 umrlih. Bojim se da će ta cifra biti nažalost mnogo veća. 

 

pa dobro ... znaci francuska uopste ne ide u staracke domove da pomogne ljudima ? samo zabeleze ishod ?

Link to comment
11 minutes ago, borris_ said:

Danas isto. U bolnicama je umrlo 588 pacijenata. 

 

Mislim da i druge zemlje računaju samo umrle u bolnicama (većina njih). 

 

italija i francuska nisu racunale, ostale zemlje vecinom jesu. 

 

4 minutes ago, borris_ said:

Kumulativno u starackim domovima ima 1416 umrlih. Bojim se da će ta cifra biti nažalost mnogo veća. 

 

 

u drzavi njujork, 15% mrtvih je iz "nursing homes". 

Edited by paculla
Link to comment

Diamond Princess od početka stoji na Worldmeters. 

Brod (tj.svi putnici na njemu) su u karantinu od 4.februara, a do 1.marta su svi putnici i svi članovi posade napustili brod...

Trenutno stoji da ima 82 active cases. Jel se to ažurira redovno i ako da, koliko se boluje od ovoga?

Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

 

pa dobro ... znaci francuska uopste ne ide u staracke domove da pomogne ljudima ? samo zabeleze ishod ?

Zaista ne znam sta i kako rade sa tim starackim domovima.  Mislim da je sada totalni haos svugdje da malo ko zna kako tamo umiru i vjerujem da je tako i u drugim zemljama.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...