Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Nemci testiraju kao sumanuti - malopre sam video neku statistiku na BBC da per capita testiraju nešto skoro neuporedivo više nego UK (ako sam dobro zapamtio, oko 5 puta više). Tako da mislim da Švabo, no surprise, i ovde drži stvari najbolje po kontrolom.

Link to comment

 

U NSW je dnevni rast smanjen na ispod 4% - novih 91 zaraženih, ukupno 2389. Ostale države kasnije prijavljuju svoje slučajeve ali je NSW najveći, i najviše se putnika iz inostranstva vratilo ovde (avionima i sa kruzera). Obično razlike nisu velike, tako da očekujem nešto slično i na saveznom nivou. U NSW je dosad 10 mrtvih, a na saveznom nivou 25, što je i dalje oko 0.4% u odnosu na broj zaraženih.

 

Ja sam sinoć video da Nemci trenutno testiraju 500000 nedeljno, što je mnogo više od UK.

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
.
Link to comment

SEAT proizveo 400 respiratora, od toga 300 nije upotrebljivo, ne zadooljavaju medicinske standarde. Ja ne znam vise stvarno sta je sledece. 

Link to comment

Da, bio je neki Nemac na BBC-ju pre par sati, pitali ga kako imate toliko manju smrtnost od nas..Kaže čovek, znate, mi trošimo na zdravstvo toliko, vi toliko...vi ste pre par godina smanjili broj ICU kreveta jer ste smatrali da vam nisu potrebni, mi smo ih povećali..šta da vam kažem. Neprijatno bilo.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
24 minutes ago, Ivo Petović said:

Nemci testiraju kao sumanuti - malopre sam video neku statistiku na BBC da per capita testiraju nešto skoro neuporedivo više nego UK (ako sam dobro zapamtio, oko 5 puta više). Tako da mislim da Švabo, no surprise, i ovde drži stvari najbolje po kontrolom.

 

To je tacno da testiraju ali dolaze do granice raspolozivih respiratora. Sto se vidi da broj preminuih pocinje da skace. Mada ja mislim da njihova velika industrijska baza moze da znacajno poveca prozivodnju broja respiratora. To je odradjeno na teret ostatka evrope jer su blokirali prodaju medicinske opreme.

Link to comment

Ja mislim da oni prave testove za sebe sto je velika prednost. Koliko sam video Bosch je znacajno ubrzao testiranje novim pronalaskom. Tako da je ta velika industrijska baza velika prednost za Nemacku. Ali po skosku smrtnosti i oni idu an nekoliko stotina dnevno nazalost. Mislim da su bili suvise opsuteni kod kontrole kretanje. Imali bi manje slicajeva da su bili rigorozniji.

Link to comment
51 minutes ago, Ivo Petović said:

Nemci testiraju kao sumanuti - malopre sam video neku statistiku na BBC da per capita testiraju nešto skoro neuporedivo više nego UK (ako sam dobro zapamtio, oko 5 puta više). Tako da mislim da Švabo, no surprise, i ovde drži stvari najbolje po kontrolom.

mislim da gresis po pitanju drzanja kontrole. tek u ovih par dana su skapirali o kakvom se zlu radi.

Link to comment
5 minutes ago, ToniAdams said:

mislim da gresis po pitanju drzanja kontrole. tek u ovih par dana su skapirali o kakvom se zlu radi.

 

Možda sa aspekta social distancinga. Ali, ko zna, možda brutalno totalitarno zaustavljanje života nije jedini način za izboriti se sa ovim (na stranu što u zvanične kineske cifre ne verujem uopšte). Sama činjenica da ovoliko testiraju govori mi da znaju šta rade i da imaju resursa. Skoro je bio na RTS neki gastos iz Hajdelberga koji reče da se njegova bolnica 6 nedelja priprema za ovo.

 

U svakom slučaju, znam šta bih ja trenutno odgovorio na pitanje u kojoj bih državi želeo da budem kad nas snađe neko veće sranje. :D 

 

Videćemo kad se podvuče crta...

Link to comment

koga je zanimala kanada,  cbc.ca redovno izvjestava sta se desava. vise od polovine umrlih su iz starackih domova gdje i je obicna gripa svake godine nazalost i pored vakcina vrlo opasna, a kamoli ovo.

zvanicni brojevi o zarazenima nisu tacni jer se ne testitira mnogo, valjda zbog nedostatka testova, plus svaka provincija ima svoju proceduru. vecinom se testiraju ko radi u zdravstvu i primnljeni u bolnicu. kvebek radi vise testova pa su im i brojevi veci. ali ti brojevi ipak govore o trendovima i trend je da se povecavaju. prije oko dvije sedmice su uvedene ozbiljije restrikcije sto se tice okupljanja i onda jedno sedmica da ih vecina prihvati, to bi trebalo dati neke rezultate.

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Nemci testiraju kao sumanuti - malopre sam video neku statistiku na BBC da per capita testiraju nešto skoro neuporedivo više nego UK (ako sam dobro zapamtio, oko 5 puta više). Tako da mislim da Švabo, no surprise, i ovde drži stvari najbolje po kontrolom.

pre neki dan sam čula na dw da imaju kapacitete da testiraju 500 000 u nedelju dana.

Link to comment
1 minute ago, dillinger said:

Na koga je predsednik veceras mislio kad rece nismo kao oni sto umrle predstavljaju kao zrtve gripa? 

 

Verovatno Hrvate

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...