Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

 

Može i na temu Svet pre Korone - proroci i utisci

 

Neko ke pitao (juče?) dali je klip sa Rai3 iz 2015 ozbiljan i odgovorio je "lo zingaro" pa nisam pisao nego samo završio na ovom klipu jer je dečko bistar student biologije objasnio koje su razlike ovoga što se dešava i priloga iz 2015, link na naučni rad na kojem se prilog bazirao je u objašnjenju klipa

 

 https://youtu.be/4fWYIcv708I

 

19 decembra 2019 je "predvideo" ovu pandemiju ne kažem do detalja ali posle uvoda i objašnjenja nastanka SARS-a 2002 od 10 minuta objasnio da su sad ti Korona virusi nešto normalno i za očekivati i pita šta će biti u slučaju sa The Big Next One (posebno ako bukne npr. u Indiji). Nadam se da ovaj nije Taj...

 

 https://youtu.be/_-ftO6UmpK8

 

Link to comment

Pa onaj profesor Raoult je već 2003. pričao o ovome i vec tada rekao da nismo uopšte spremni. Mislim sa je kod virosologa to bilo opsteprihvaceno. 

Link to comment
2 hours ago, Ivo Petović said:

 

Na Floridi do danas 100 mrtvih, samo danas novih 209.

 

Negde si pogrešio kod ove cifre, nema FL toliko mrtvih, ovih 200 plus su novi slučajevi samo. 

 

Zato Luizijana juče oko 1200 novih, danas 2700+

Edited by theanswer
Link to comment
Pa onaj profesor Raoult je već 2003. pričao o ovome i vec tada rekao da nismo uopšte spremni. Mislim sa je kod virosologa to bilo opsteprihvaceno. 

da, ali 2003 i 2019 (ista prazna pričaje bila i Bill Gates-ova na onoj konferenciji) su 16 godina....

 

Korona slavi punoletstvo sa Big Bum a ceo svet (osim Kine...??) nesmotren, nespreman i nespretan.

 

Neće valjda mentalnitet.

 

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, theanswer said:

 

Negde si pogrešio kod ove cifre, nema FL toliko mrtvih, ovih 200 plus su novi slučajevi samo. 

 

Zato Luizijana juče oko 1200 novih, danas 2700+

 

Stajalo je neko vreme 209 novih žrtava za Floridu, pa su sklonili. Mislim da tu još fali apdejt pošto su u istoj vremenskoj zoni, a jako malo novih slučajeva. 

Link to comment

Sta je bre ovo sa Francuskom

 

2116 new cases and 1355 new deaths in France, including 884 fatalities in nursing homes

 

 

..vidim da je vec bilo, izvinjavam se..

Edited by Orle Zmajević
Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Tih 884 iz starackih domova je statistika za čitav mjesec mart čini mi se. 

 

Da li se zna uzrok? Usao virus u dom ili su ih napustali zaposleni kao u Spaniji?

Link to comment

https://www.nu.nl/coronavirus/6041618/leidse-farmaceut-eerste-resultaten-coronavaccin-zijn-echt-positief.html?fbclid=IwAR0iT2T-BXPavq8pKoVSe1wxVwtV3F7NHCDXUzNZWrxxG37Ocg05Y7alwOk

 

Quote

Hanneke Schuitemaker, head of viral vaccines at pharmaceutical company Janssen, says that she cannot offer any guarantees, but is confident that the Leiden company is currently developing a working vaccine against the corona virus.

On Monday, it was announced that the pharmaceutical company has chosen one of ten vaccine options that had the most positive results from animal experiments and can also be produced on a large scale.

"The tests showed that this vaccine produces antibodies that can attach to and neutralize the coronavirus," Schuitemaker (photo) tells NU.nl. These are still results in the first test phase.

Nevertheless, the American parent company of Janssen, Johnson and Johnson, in collaboration with the Biomedical Advanced Research and Development Authority (BARDA), part of the United States Department of Health, decided to invest more than $ 1 billion (about 900 million euros) that same Monday. the development of the vaccine.

 

Link to comment

Nazalost Nemacka se zahuhtava, kao sto sam govorio. Oni su imali velike kapacitete u krevetima i respiratorima ali to se brzo puni i smrtnost pocinje da skace. Koliko sam video Nemci su bili na nekom rezimu koji je izmedju Svedske i Kine i mislim da tamo eksplozija tek ima da se desi. Mogu da ih spasu veliki industrijski potencijali,koje su oni sacuvali, za razliku od mnogih drugih, pa da grunu na proizvodnju respiratora.

Vrlo moguce da ce Rusi slicno proci ali vidim da oni sada ozbiljno uvode zabrane mada nisam siguraqn da nisu zakasnili.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...