Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

O još nešto Amerikanci su već drugi put u zadnjem trenutku "ukrali maske koje su francuzi naručili. Dodju pred avion plate u kešu duplo i preusmjeren avion. Ljige. 

Link to comment
12 minutes ago, borris_ said:

Vidjećemo sutra.

Po iskustvu iz drugih zemalja ne treba se previše nadati nekom konstantnom padu. Nadam se samo da smo dostigli pik ali nešto ni u to ne vjerujem.

 

vi ste negde od 17. marta u lockdownu ?

ako je stvarno sproveen kao sto treba, onda se i moze ocekivati da je peak tu negde ... mada imali ste i pre neki dan nesto preko 2k, pa posle toga preko 7k

Link to comment

Ono što u francuskoj dobro ide, to je prenos teških bolesnika iz bolnica koje su pod udarom u druge regije gdje talas još nije počeo. To rade helikopterom, avionima i specijalnim vozovima.

Edited by borris_
Link to comment

Turska 2500 novih slučajeva danas. Stopa smrtnosti relativno mala, 80 umrlih danas (ukupno 350 na 18 hiljada zaraženih).

 

Danas novi rekord u testiranju, više od 18 hiljada. Sutra očekuju da urade 20 hiljada.

 

Istanbul ima više zaraženih nego London.

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

tek juče je de santis uveo shelter in place.. ludilo

Ja pricao neki dan da republikanci i dalje guraju hoax pricu i izvredjan od forumskih konzervativaca.

 

Drugi republikanski Guverner debil u Atlanti kaze nije znao do juce kako se prenosi virus a CDC mu u njegovom gradu. 

 

Republikancima je trenutno glavna preokupacija zasto neke televizije ne prenose uzivo Trampova svakodnevna obracanja umesto umrlih; a narandzastom fasisti je trenutno najbitniji rejting njegovih obracanja koji je kaze veci nego bachelor. 

Edited by NevenMan
Link to comment
1 minute ago, NevenMan said:

Ja pricao neki dan da republikanci i dalje guraju hoax pricu i izvredjan od forumskih konzervativaca.

 

Drugi republikansi Guverner debil u Atlanti kaze nije znao do juce kako se prenosi virus a CDC mu u njegovom gradu. 

Mozes li da mi nabrojis forumske republikance. Deluje kao da se macujes sa izmisljenim protivnikom

Link to comment
3 minutes ago, Ravanelli said:

Mozes li da mi nabrojis forumske republikance. Deluje kao da se macujes sa izmisljenim protivnikom

Ne bih da se vracam, ali bilo je "ne kaki" i slicne gluposti poput novi si ovde pazi sta pricas od Njujorka na cirilici do Los Andjelesa, sve moze da se vidi 20- stranica unazad.

Edited by NevenMan
Link to comment
27 minutes ago, Redoran said:

Turska 2500 novih slučajeva danas. Stopa smrtnosti relativno mala, 80 umrlih danas (ukupno 350 na 18 hiljada zaraženih).

 

Danas novi rekord u testiranju, više od 18 hiljada. Sutra očekuju da urade 20 hiljada.

 

Istanbul ima više zaraženih nego London.

 

Kakvi su kriterijumi za testiranje? Simptomi, kontakti...?

Link to comment

U prvoj polovini marta testirali su samo one koji poluraspadnuti dođu u bolnicu. Onima sa lakšim simptomima su govorili da se vrate kući, izoluju i preležetm. Tada verovatno nije bilo dovoljno testova a ono što su imali je sve išlo u jednu laboratoriju. U međuvremenu su uspostavili laboratorije u svakom velikom gradu, nabavili boga oca nekih fensi testova iz Kine koji pokazuju rezultat za 15 minuta, plus je domaći proizvođač podigao isporuke (njihovom testu treba 90 minuta). Sad testiraju mnogo više ljudi sa simptomima a često rade i klasterizaciju. Tako su preko jednog zaraženog došli do mojih komšija na gornjem spratu i testirali ih, oboje ispali pozitivni.

Link to comment

Meni se čini i da su Turci takođe dosta kasnili sa bilo kakvim mjerama, kod njih se igralo pred publikom kad je već pola prvenstava u drugim državama bilo otkazano.

Link to comment

Oooops

Rekordi u Poljskoj

392 je broj novozarazenih
14 je broj umrlih

5377 br testova za danas (povecali za oko 1000 vise nego prethodnih par dana)
 

Sve ovo je rekordno sto se tice brojeva po danu

 

Proslo je tacno mesec dana od prvog zvanicnog slucaja u Poljskoj

Dnevno je bilo ovako:

1, 0, 4, 1, 5, 6, 5, 9, 20, 17, 36, 21, 52, 61, 49, 68, 70, 111, 98, 115, 152, 150, 170, 168, 249, 224, 193, 256, 243, 392

 

Ukupno
image.png.5e2c8f47bfd0d8d4f570e3eacad91294.png

p.s. br izlecenih varira po izvoru informacija, negde je 47, a negde 56

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...