Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Zarazeni isti, malo vise mrtvih
Ohrabruje manji broj koji idu ovih dana na intenzivnu. juče 75, danas 42... ne priča se više o trocifrenim brojevima pa ako nas ne vara ova kurva onda se ovim tempom može očekivati smirenje do polovine aprila. ako sad ne izadjemo svi na ulice da izčestitamo i proslavimo sve po spisku.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

CENADE-La-Union.jpg

 

 

El Salvador
Ninth day of quarantine, government promised to hand $300 to people.

Thousands of people followed the directions President Bukele had given and mobilized to state offices to ask about a $ 300 subsidy for families financially affected by COVID-19. Thus, the agglomerations broke the quarantine ordered by the Government itself, causing a risk of contagion.

Link to comment

Neko je pre 3-4 dana okačio tracker sa praćenjem po danima u svim državama, pa bi bilo lepo da vidi ovaj post i da ponovo postavi taj link.

Link to comment
5 hours ago, lo zingaro said:

Znaci kao i kod nas od pre nedelju dana. Zar vec nije bilo tako i koji su moj cekali? :huh:

Ej, gde si? Nije te bilo neki dan, i već sam hteo da pitam da neko nije u kontaktu sa tobom.

 

I ovde kod mene, jedan od najvećih padova broja novozaraženih, već par dana nema novoprimljenih u intenzivnu negu, i pronto soccorso ponovo radi na normalan način.

I vidim, već se priča kako će škole otvoriti od 1. maja, a već od Uskrsa da će biti moguće cirkulisati van kuće, da se ide na posao i to, samo da će morati da se izlazi sa maskom i rukavicama. Barovi i restorani ostaće zatvoreni do kraja Aprila, ne zna se još za ostale radnje šta će s tim.

Potpuno neproverene informacije, ali je simptomatično da je počelo da se priča uopšte o tome.

Link to comment

U Italiji bar opada broj novozaraženih, za razliku od Španije i Francuske, što će za koji dan tek biti katastrofa u pogledu broja umrlih, kao da i ovo do sad nije previše.

Link to comment

Gledam sad nešto naše radove iz ranijih epidemija, što H1N1, što influenca... smrtnost primljenih na intenzivnu negu se kreće izmedju 50-60%, vreme intubacije dve nedelje +/-.

 

 

Link to comment
26 minutes ago, gone fishing said:

borise ima li nekog objašnjenja za ovaj nagli skok okuženih i umrlih u fra.

 

7578 new cases and 499 new deaths in France 

Objašnjenje je da su sve krive manje više iste. Meni se čini da ovo čeka sve zemlje koje su kasno reagovale. 

 

Kada se razboliš, ako prađeš onih max 11 dana bez komplikacija onda ćeš ozdraviti. Ako dođeš na respirator ili na intezivno šansa za preživljavanje je mnogo manja. 

 

Meni se čini da su svi ti postotci isti u svim državama i zbog toga imamo skoro pa ideticne krive od zemlje do zemlje.

 

Valjda sve bolnice na isti način liječe u nedostatku nekog priznatog lijeka. 

 

E sada u bolnici gdje radi onaj famozni doktor Raoult, ima manje mrtvih i manje na reanimaciji (To kaže statistika) kada se usporedi sa drugim fr bolnicama. A ta bolnica nije u nekom malom gradu nego u Marseille-u. 

 

 

Edited by borris_
Link to comment
11 minutes ago, borris_ said:

E sada u bolnici gdje radi onaj famozni doktor Raoult, ima manje mrtvih i manje na reanimaciji (To kaže statistika) kada se usporedi sa drugim fr bolnicama. A ta bolnica nije u nekom malom gradu nego u Marseille-u. 

 

Izvini ako si vec pisao... sta taj doktor radi drugacije?

Link to comment

https://www.rt.com/news/484623-russia-coronavirus-aid-us/

 

 A cargo plane loaded with medical supplies and protection equipment may depart for the US by the end of the day Tuesday, the Kremlin said after a phone call between US President Donald Trump and Russian President Vladimir Putin.

 

The issue of protective gear was raised during the Monday phone talks, with Putin asking if the US needed help and Trump accepting, Kremlin’s spokesman Dmitry Peskov told reporters on Tuesday.

 

Moscow suggested the aid in anticipation that the US will be able to return the favor if necessary, once its manufacturers of medical and protective equipment catch up with the demand, Peskov said.

 

 

 

Link to comment
On 29.3.2020. at 12:02, morgana said:

ne vidim sustinsku razliku izmedju 'dijabeticar umro od korone' i 'dijabeticar umro zbog osnovne bolesti iskomplikovane zbog korone'. samo prelivanje medju statistickim kolonama.

 

Tipa udari coveka auto, odvali mu jedini zdrav bubreg (drugi nije zdrav) covek umre zbog bubrezne insufunciencije a ne zbog toga sto ga je udario auto. Tako kaze Drzava, sta sad tu mi ima da pametujemo.

 

Kao ovaj nesrecni urolog iz Paracina zarazen koronom, ziveo btw. u ulici moje keve - kazu Paracinci, "ma imao dva stenta pa umro, nije zbog korone"... umro od Smrta, kakva korona, to je prenaduvano.

 

Stanje redovno nego ljudi drame :isuse:

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...