Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

U francuskoj za sada nema neke panike (osim moje mame :D ) iako ima vec dva smrtna slucaja.

Ovaj drugi je cudan jer ne znaju kako je dobio virus a covjek je jos i ucitelj.

Juce nisu zabranili dolazak Juve navijaca na utakmicu protiv Lyon-a.

Kolegica, kineskinja koja je bila tamo za kinesku novu godinu, kada se vratila radila je od kuce 14 dana, tako su joj rekli u firmi. sada je u kancelariji.

 

Poslije proslomjesecnog strajka ljudi su navikli da rade od kuce pa nece biti problem da se presaltaju ali to nije moguce za sve poslove.

 

 

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

 

Jasno.

Ne znam samo da li su kinezi zaustavili sve u svim vecim gradovima. 

 

javno prevoz radi istim intezitetom, ali ljudi sede po kucama, tako da je kao na onoj fotografiji iz milana

Link to comment

Number of tests and positivity rate for Covid-19 as of Feb. 26


  • UK: 7,132 concluded tests, of which 13 positive (0.2% positivity rate). [source]
  • Italy: 9,462 tests, of which 470 positive (5.0% positivity rate), awaiting results: unknown. [source]
  • France: 762 tests, of which 17 positive (2.2% positivity rate), 179 awaiting results. [source]
  • Austria: 321 tests, of which 2 positive (0.6% positivity rate), awaiting results: unknown. [source]
  • United States: 445 concluded tests, of which 14 positive (3.1% positivity rate). [source]

Italy has announced on Feb. 26 that it would begin testing only people with symptoms, claiming that the higher number of cases (compared to other European countries) is due to more tests being conducted.
Link to comment

Postavlja se pitanje kako prepoznati superpenosioce, da bi mogli da ih testiraju?

Ako se testira svako ko je bio u kontaktu sa dokazano zaraženim, da li je to tehnički izvodljvo?

Link to comment

ma žabari su digli ruke od testiranja, broj inficiranih kao i nespremnost da se sprovede ozbiljan karantin kao u kini, govori da su digli ruke od prevencije

- plus u milanu je bilo koliko 2 inficirana žabara ali je zato onaj hrvat tamo zakačio virus, pa jedan švaba, 2 švajcarca, španac, to sve u zadnjih 24h, ili su oni najveći baksuzi na svetu pa su u gradu od 1,5 milion ljudi naleteli baš na onih par zaraženih ili je broj zaraženih u milanu više stotina

Link to comment

Mene brinu dve stvari.

 

Kako sad stoje stvari, sam korona kao korona nije smak sveta, ali jako lepo pokazuje da ako bi se pojavilo nešto slično što je u stanju da ubije 500 miliona ljudi, da čovečanstvo apsolutno nije u stanju da to nešto zadrži u lokalnim okvirima i da spreči širenje.

Druga stvar, naglasak je na kako sad stoje stvari. Pretpostavljam da je moguće da neka minimalna nesretna mutacija od ove korone napravi to nešto što je u stanju da ubije 500 miliona ljudi. I grip iz 1918. u prvom talasu nije bio ni približno smrtonosan kao u drugom talasu koji je bio ko uragan kategorije 5 među slamaricama i udžericama.

Link to comment
37 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Mene brinu dve stvari.

 

Kako sad stoje stvari, sam korona kao korona nije smak sveta, ali jako lepo pokazuje da ako bi se pojavilo nešto slično što je u stanju da ubije 500 miliona ljudi, da čovečanstvo apsolutno nije u stanju da to nešto zadrži u lokalnim okvirima i da spreči širenje.

Druga stvar, naglasak je na kako sad stoje stvari. Pretpostavljam da je moguće da neka minimalna nesretna mutacija od ove korone napravi to nešto što je u stanju da ubije 500 miliona ljudi. I grip iz 1918. u prvom talasu nije bio ni približno smrtonosan kao u drugom talasu koji je bio ko uragan kategorije 5 među slamaricama i udžericama.

 

Pa o tome je govorio Nasim Taleb, neko je ovde već postovao deo njegovog rada. 

 

 

Radi se o veoma cenjenom ekonomskom stručnjaku i statističaru, kome je uža specijalnost teorija katastrofe, posebno onaj deo koji je vezan za krah na berzama. To je matematička teorija koja je doživela bum zadnjih decenija i primenjuje se kako u prirodnim tako u društvenim naukama. Osnovna ideja je da postoje prirodni i društveni fenomeni (crni labud, u slengu) koji su totalno nepredvidljivi i koji mogu da imaju katastrofalne efekte na neki sistem: fizički, biološki, ekonomski, populacioni, klimatski itd. Taj događaj (koji se iznenada pojavljuje i "rešava" sve) ne može se obuhvatiti klasičnim statističkim raspodelama već samo onima koje imaju debeli rep (fat tail raspodele), što im daje katastrofičnu dinamiku, poput lavine snega koja se iznenada pojavljuje i ruši sve pred sobom. Takvu vrstu događaja je nemoguće predvideti i nemoguće sprečiti, mogu se samo sanirati posledice. Njegovo mišljenje (u gore navedenom radu) je da ova pandemija ima karakteristike fat tail raspodele i da se trebaju primenjivati sasvim druga sredstva radi sprečavanja katastrofalnih posledica nego obično. Koliko je u pravu videćemo brzo.

 

Edited by slow
Link to comment

U Becu u firmi u kojoj drugarica radi, rekli im da ponesu laptopove i rade od kuce sledecih par dana.

Nama u Poljskoj samo stigle sms poruke upozorenja i nista vise.
Stanje redovno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
23 minutes ago, Kampokei said:

Neka Japanka iz Osake navodno dva puta zakacila virus :blink:

Ovo je po meni najveci problem, znaci da izmutira tako brzo i onda opet dodje jaci?

Link to comment

Pa i u kini ima desetine slucajeva da ljudi odleze u karantinu sve ok, izadju i opet budu virisoidni. Ne znaci uopste da su (bili) bolesni.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...