Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, lo zingaro said:

Klasicna B92 vest bez ikakvog pojasnjenja. Kako ce da jedu, namirnice, apoteke i sl ako su vec u totalnom kolapsu?

Naravno. Zaustavlja se sva proizvodnja i poslovanje koje nije od vitalnog znacaja, da bi se smanjilo cirkulisanje ljudi. Moze da se ide kao i da sada u markete, farmacije, ambulante.  

Link to comment
7 minutes ago, Lancia said:

Naravno. Zaustavlja se sva proizvodnja i poslovanje koje nije od vitalnog znacaja, da bi se smanjilo cirkulisanje ljudi. Moze da se ide kao i da sada u markete, farmacije, ambulante.  

Znaci kao i kod nas od pre nedelju dana. Zar vec nije bilo tako i koji su moj cekali? :huh:

Link to comment
1 hour ago, Bogotac said:

Otac prosao kamionom tamo pre par dana,zive potpuno normalno,kafici,restorani,skole sve radi.

 

Oni nisu uveli nikakve restriktivne mere, zato i pitam. Jedina evropska fudbalska liga koja se igra je kod njih.

Link to comment
14 hours ago, Ravanelli said:

Meni ovaj rekao da jako malo testiraju

Mada mozda je tako kod njega u Cirihu

E da i neki kanton je uveo zabranu za starije i pored tog nekog glasanja i sada ce na sud valjda

jel zna neko gde bih mogao da nadjem neki link na to 'glasanje' ?

Link to comment
1 minute ago, lo zingaro said:

Znaci kao i kod nas od pre nedelju dana. Zar vec nije bilo tako i koji su moj cekali? :huh:

Kasni se na zalost u svemu, evo moje ostrvo tek sutra dobija 50.000 testova. Testiranje ce biti za sve, koji imaju bar jedan simptom na virus.

Link to comment
Klasicna B92 vest bez ikakvog pojasnjenja. Kako ce da jedu, namirnice, apoteke i sl ako su vec u totalnom kolapsu?
[emoji207]92

Nego kako kod tebe, čitam jutros ispraznili u Parmi Covid Pronto Soccorso konačno?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
6 minutes ago, lo zingaro said:

Znaci kao i kod nas od pre nedelju dana. Zar vec nije bilo tako i koji su moj cekali? :huh:

Jel moguce da je to kod bas uvedeno tek pre nedelju dana? 

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Jel moguce da je to kod bas uvedeno tek pre nedelju dana? 

Totalni lok daun da, ranije je bilo manje rigidno u smislu da je dosta vise firmi radilo ali druga kretanja nisu bila dozvoljena.

Link to comment
5 minutes ago, mlatko said:

emoji207.png92

Nego kako kod tebe, čitam jutros ispraznili u Parmi Covid Pronto Soccorso konačno?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Nisam to video, daj neki link. Utisak je da je pik prosao, juce 50ak novozarazenih i 25 umrlih. Kazu da na intenzivnoj ima jos par slobodnih mesta.

Link to comment
Nisam to video, daj neki link. Utisak je da je pik prosao, juce 50ak novozarazenih i 25 umrlih. Kazu da na intenzivnoj ima jos par slobodnih mesta.



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

 

Ovde drugi dan zaredom rast pao na oko 7% dnevno, u mojoj državi (NSW) i manje (ispod 6%). Onaj kruzer koji sam više puta pominjao (Ruby Princess) koga su pustili da iskrca putnike 18. marta je izašao na 440 zaraženih širom Australije, što je skoro 10% od ukupnog broja zaraženih u Australiji (više detalja ovde). Za NSW imaju detalji broja zaraženih po regionima i po opštinama (ovde), vidi se porast broja slučajeva među bekpekerima oko Bondaja, vlada najavljuje da će tu da poveća testiranje da bi se utvrdile tačne razmere lokalnog širenja.

 

Posle one inicijalne panične kupovine toalet papira i harne koja može da traje sada se pokupovala oprema za teretane za po kući, oprema za rad od kuće (monitori, laptopovi, prateći kablovi i sl.) i alkohol - sada su sve radnje koje prodaju alkohol smanjile količinu pića koja može odjednom da se kupi.

 

Na državnoj TV je večeras bila emisija o tome kako se Singapur bori protiv pandemije - za razliku od Australije tamo je doskoro sve radilo (tek su u poslednjih nekoliko dana zbog rasta broja zaraženih usled povratka Singapuraca iz inostranstva zatvorili restorane i hotele). Jedan od gostiju je profesor Dejl Fišer, australisjki infektolog koji radi na univerzitetu u Singapuru i savetnik je pri njihovom ministarstvu zdravlja.  Preporučujem gledanje - nisu je još stavili na sajt kome može da se pristupi van Australije (što je ovde), za Australijance (i ostale sa Oz-like VPN-om) je dostupna ovde. Prikaz emisije ima ovde.

 

SaE

Link to comment
4 minutes ago, mlatko said:

 

 


Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

 

Hvala, konacno jbt.

Inace, utisak je da nisu ni u jednom trenutku izgubili kontrolu. Ja sam imao zakazan pregled za 18 mart (rezervisan u januaru) i naravno da mi nije ni padalo na pamet da odem tamo bas u najgorem delirijumu te nedelje. Ladno su me zvali telefonom 17og da mi kazu da ne dolazim jer nije najbolji trenutak vec da ponovo zakazem kad prodje emergenza.

Link to comment
17 minutes ago, lo zingaro said:

Hvala, konacno jbt.

Inace, utisak je da nisu ni u jednom trenutku izgubili kontrolu. Ja sam imao zakazan pregled za 18 mart (rezervisan u januaru) i naravno da mi nije ni padalo na pamet da odem tamo bas u najgorem delirijumu te nedelje. Ladno su me zvali telefonom 17og da mi kazu da ne dolazim jer nije najbolji trenutak vec da ponovo zakazem kad prodje emergenza.

Jbmu mater jel može neko da se seti da prevede/prepriča ove vesti i postove. 

Nismo svi rodjene poliglote, aman. :mad:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...