Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

@maharaja

 

To je praktično sve isto kao u Australiji (osim maski - kojih jednostavno nema da se kupe, i to odavno - mislim da su otišle još u vreme onih šumskih požara od pre nekoliko meseci - mada to nisu iste maske, ali nije se pitalo, sve je pokupovano.) Broj novozaraženih (a testiranih, naravno) pada, takođe.

Link to comment

 

Danas opet usporenje, na saveznom nivou 6.6%, (NSW na 7%), pri čemu je negde sedmi deo svih zaraženih u NSW sa nekoliko kruzera koji su skoro pristali u Sidnej, najviše naravno više puta spomenuti "Ruby Princess". Smrtnost na iznad 0.4% od broja zaraženih (na saveznom nivou), broj zaraženih u odnosu na broj testiranih nešto malo ispod 2% (NSW).

 

Od danas uvedene mere ograničenja okupljanja napolju na maksimum 2 osobe, ja sam išao na trčanje do lokalnog velikog parka, nikad više ljudi nisam video (očigledno da idu u parkove umesto u teretane koje su zatvorene), uredno distanciranje, šetaju svoje pse i trče okolo ili vežbaju, opet u grupama po dvoje. Meni izgleda da ako se pad rasta broja zaraženih nastavi i ako narod nastavi da se ponaša odgovorno (a ne hrli na plažu kao pretprošlog petka i nastave da ne prave kućne žurke) da će da relaksiraju mere u neko dogledno vreme.

 

Predsednik vlade je danas najavio novi paket mera (kao dodatak na dva velika paketa koje je već ranije najavio), 130 milijardi dolara za ponovno zapošljavanje otpuštenih radnika - zavisno od veličine firme i od pada prometa (primer - firma do milijjardu dolara prihoda godišnje treba da pokaže pad prometa veći od 30% da bi dobila pomoć, firma veća od milijardu dolara prihoda godišnje treba da pokaže pad prometa od 50% da bi dobila pomoć, itd.). Velike banke neće moći da dobiju ovu pomoć, koju će da distribuiraju kroz poresku upravu (ATO). Pomoć će da bude ista za sve zaposlene, 1400$ dolara dvonedeljno. Uračunali su da ovako idu šest meseci ...

 

SaE

Link to comment

Update iz Ugande, od subote do subote ukupno 30 slučajeva (1,0,8,5,4,5,7). Juče 3 slučaja i to na 206 testiranih. Inače poslednjih dana testiraju baš dosta, krenuli su sa 100 testova dnevno i sad testiraju i preko 200. Ova 3 slučaja su žena i ćerka od jednog od ovih prvih 9 slučajeva i jedan 15-godisnji dečko koji je dosao iz UK i bio u inatitucionalnom karantinu. Sad je 8 dana od kompletnog zatvaranja granica uključujući koliko sam shvatio zabranu i za državljane Ugande da uđu u zemlju. 

Edited by BarryWhite
Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Avionom.

 

I spanska groznica je dosla tamo, brodom. Od 5000 stanivnika Papeete-a, umrlo je 1000.

 

 

 

Danas je bio članak o engl. bakici od 109 godina - preležala je (sa celom porodicom, sestra joj je umrla doduše) špansku groznicu. I sad je ubi korona.

Link to comment
Avionom.
 
I spanska groznica je dosla tamo, brodom. Od 5000 stanivnika Papeete-a, umrlo je 1000.
 
 

Pariz, severna i juzna Amerika, Novi Zeland - plus svasta tu po lokalu - letova koliko hoces.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...