Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

9 hours ago, Have_Fun said:

Jebote, sta rade Italijani pobogu
Vidim 147 novih zarazenih (bar je to brojka na jednom linku koji sam nasao. Ovom: https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries)

 

 

Evo sta rade. Nakon pocetnog soka i zaustavljanja svih aktivnosti pala berza i stala sva ekonomija. Sad je novi strah od kraha ekonomije nadredio da se sve uzme lezerno i da je to obican grip i sl. Genijalci su odlucili da se tampon test ne radi vise na onima koji nemaju jasne simptome jer eto brojke zvanicno zarazenih vrtoglavo rastu a oni samo zarazeni a ne bolesni :frust:.Znamo naravno da i takvi prenose virus ali jbg, prenosi se losa slika u svet. U Milanu hoce ponovo sve da otvore od muzeja, pozorista do lokala i sl. 

Inace, siri se i na jug i centar Italije.

Link to comment

oni svi izgleda racunaj kolateral i na osnovu toga donose zakljucke, glavni pristup je i dalje - nece valjda, samo se sad to odnosi na - nece valjda opsta katastrofa, nego mala

Link to comment
8 minutes ago, lo zingaro said:

 

Evo sta rade. Nakon pocetnog soka i zaustavljanja svih aktivnosti pala berza i stala sva ekonomija. Sad je novi strah od kraha ekonomije nadredio da se sve uzme lezerno i da je to obican grip i sl. Genijalci su odlucili da se tampon test ne radi vise na onima koji nemaju jasne simptome jer eto brojke zvanicno zarazenih vrtoglavo rastu a oni samo zarazeni a ne bolesni :frust:.Znamo naravno da i takvi prenose virus ali jbg, prenosi se losa slika u svet. U Milanu hoce ponovo sve da otvore od muzeja, pozorista do lokala i sl. 

Inace, siri se i na jug i centar Italije.

 

pa nece valjda da izgube 1000000000000000000000000000000000000$$$$$ zarad par desetina umrlih koje bi ionako neke druge godine dokrajcio regularni grip

i njima je korona razvojna sansa

bas da vidi da li ce nemacka praviti karantene i hendlovati u ovom smislu

Link to comment
12 minutes ago, villiem said:

oni svi izgleda racunaj kolateral i na osnovu toga donose zakljucke, glavni pristup je i dalje - nece valjda, samo se sad to odnosi na - nece valjda opsta katastrofa, nego mala

 

Naravno, klasično jajarenje u stilu "samo da nam krhka i prhka ekonomija ne trpi". Bolje je da ekonomija sama stane jer se četvrtina radno sposobnog stanovništva zarazila nego da je mi zaustavimo radi neke ozbiljne prevencije. Nismo mi glupi komunisti pa da ograničavamo biznis.

Link to comment

Guverner Lombardije, sef kriznog staba, Atilio Fontana stavljen u izolaciju jer je jedna od najblizih saradnica zarazena virusom. Nece da sire paniku a lik je prva 4 dana bio skroz lezeran i opusten gost na raznim tv programima. Juce popodne otkazana redovna konferencija za stampu sa izvestajem o broju zarazenih i onda pred ponoc se pojavi sam iz kancelarije s maskom i prenese dramaticnu vest.


spacer.png

 

Link to comment

Став овдашњих стручњака је да је сезонски грип опаснији од Корона вируса. Ако се посматра медицинско особље у Кини које је нон стоп у контакту са грипозним пацијентима, онда би број умрлих кинеских медицинара од сезонског грипа морао бити већи од оних умрлих од Корона вируса. А таквих података нема.

Link to comment

Jutros dolazim na posao, koristim dve metro linije, obe krcate. To su milioni ljudi stesnjeni jedni uz druge svaki dan, samo u Parizu. Mozda mi nesto izmice, ali nemam pojma kako bi i zabrana masovnih okupljanja koristila dok god se u velikim gradovima nesmetano ide javnim prevozom.

Link to comment
8 minutes ago, Kampokei said:

Jutros dolazim na posao, koristim dve metro linije, obe krcate. To su milioni ljudi stesnjeni jedni uz druge svaki dan, samo u Parizu. Mozda mi nesto izmice, ali nemam pojma kako bi i zabrana masovnih okupljanja koristila dok god se u velikim gradovima nesmetano ide javnim prevozom.

 

Jasno.

Ne znam samo da li su kinezi zaustavili sve u svim vecim gradovima. 

Link to comment
18 minutes ago, Kampokei said:

Jutros dolazim na posao, koristim dve metro linije, obe krcate. To su milioni ljudi stesnjeni jedni uz druge svaki dan, samo u Parizu. Mozda mi nesto izmice, ali nemam pojma kako bi i zabrana masovnih okupljanja koristila dok god se u velikim gradovima nesmetano ide javnim prevozom.

 

 

Ovako, ovo je iz Milana. Nije zabranjeno ali gradski prevoz je pust.

 

spacer.png

Link to comment

Ma jasno mi je da je tako kad krene frka. Ali do tada ovako moze da se zarazi mnogo ljudi. Ovde em puno, em niko cak ni masku ne nosi (mada ih u apotekama vise nema, sve rasprodato).

Link to comment

Pa dokle god vlasti i imbecili poput onog gore sisaju vesla i vicu da je sve u redu, narod ce nastaviti da zivi normalnim tokom. Ne moraju da uvedu policijski cas, ali neka daju proglas da se narod uozbilji i manje ljudi ce ici bilo kuda van gajbe, i vodice racuna gde i kako ide i koliko kontakta ima sa drugom gospodom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...