Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 hour ago, zgembo said:

Pa nije baš da se odmah intubiraju svi, valjda se prvo pokuša sa nečim manje invazivnim (CPAP, NIV). 

 

Ako sam dobro razumeo glavna komplikacija ovog virusa je ARDS, a on zahteva ful tretman, ništa NIMV.

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

 

sto smrad ?

mrtav sam ozbiljan ... dva meseca treba da smo solidarni i da izdjemo iz agonije koju gledamo u italiji

pa pogledaj kinu ? toliko im je trebalo ... dva ciklusa od 28 dana (moguce inkubacije)

to treba prihvatiti

nitko nece umreti od gladi za dva meseca

Svaka tebi čast ako ćeš da pokrivaš rođenog dva meseca, ali ako misliš da je to izvodljivo na nivou država nisi u pravu. Nije Kina cela bila u karantinu nego Wuhan i okolica (venemah će postaviti mapu). Deo države nije država.

Link to comment
56 minutes ago, napadaj said:

 

Ovo je crazy. Kakvi debili 🤦🏻
california je pre samo mesec dana stajala 100 gore of NY i uz malo drustvene odgovornosti izgled posve OK sada. Malopre sam se vozio sa highway 1 od San Francisca do Santa Cruz i svi prkinzi su zatvoreni da se ljudi ne okupljaju i uglavnom je pusto.

Link to comment

Ja sam svakim tvitom, vešću ili postom i onim što.vidjam i čujem u svakodnevnici, sve više zgrožen glupošću ljudske vrste.


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

E oni ce, nazalost, preteci i ITaliju i Ameriku i Spaniju po broju umrlih, vrlo brzo.

Pritom zvanični podaci verovatno neće biti ni blizu realnih.

Link to comment
54 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Slovenija danas

 

- Število testiranih: 1387 - Število pozitivnih oseb: 52

 

 

Testiraju ko blesavi

Link to comment
14 minutes ago, čekmeže said:

Svaka tebi čast ako ćeš da pokrivaš rođenog dva meseca, ali ako misliš da je to izvodljivo na nivou država nisi u pravu. Nije Kina cela bila u karantinu nego Wuhan i okolica (venemah će postaviti mapu). Deo države nije država.

 

grubo je mozda zvucalo, i naravno da ja ne treba da pokrivam rodjenog u srbiji (mislim mogu poslati pare :)), ali mogu tamo gde zivim

ideja je da svi zive na minimalcu, i oni koji rade, a neki ce moci raditi i ta dva meseca

ja jesam jedan od njih i naravno da sam spreman da se odreknem svega sto je preko minimuma na dva meseca da bi mogli da pocnemo da zivimo koliko toliko normalno

nisam ja toliki altruista i utopista kako zeli mujica da misli ... koliko duze ovo traje, i moj posao moze da dodje u probleme ... svaciji, pre ili kasnije

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Meni kao značajan deo problema izgleda i ta priča o broju zaraženih. Da bi nešto bilo  zaista opasno mora da bude i veliki broj umrlih. A taj broj je na svetskom nivou zaista mali ako uzmemo u obzir da se ovo dešava već nekoliko meseci.  Ne smatram nijednu smrt beznačajnom niti manje tužnom i nisam u fazonu pa sta, iovako i onako bi umro, ali dnevno umre 50.000 ljudi u svetu od uzroka koji nemaju veze sa starošću.

Naravno da ne možemo da znamo da li će taj broj značajno porasti u budućnosti, ali ne vidim kako urušavanje kompletne ekonomije i uništavanje srednjeg i siromašnog sloja stanovništva može da popravi suituaciju.

Šta će se tačno desiti nakon totalnog lockdown-a? Virus će nestati? Pronaći će vakcinu lakše? Ako toga ne bude, i ovako i onako će većina morati da se razboli pre ili kasnije, da li je bolje bolest dočekati u normalnim uslovima ili, što kaže Čedo u uslovima u kojima "ćeš imati šta da jedeš, nećeš da crkneš od gladi"?

 

 

 

Aman, drvis jedno te isto sedmicama.

Nije ti dovoljno da vidis kolaps u Italiji i Spaniji da vidis sta bi se desilo sa pristupom ko ga jebe?

Onda bi kukao kako umiru tridestogodisnjaci i kako Vucicu pederu nista nije uradio.

 

 

Link to comment
42 minutes ago, desboj said:

 

Ako sam dobro razumeo glavna komplikacija ovog virusa je ARDS, a on zahteva ful tretman, ništa NIMV.

ARDS je poslednja faza, kod ovog istraživanja u Vuhanu nije ni respirator pomagao mnogo kad do toga dođe. Na stranu što ima gomila radova u kojima je dokazano da samo korišćenje respiratora dovede do ARDS-a.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...