Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Just now, Filozof manijak said:

 

...a naš lekar pulmolog poručuje našim ženama da slobodno idu u Italiju u šoping - jer popusti. Pa jbt :ph34r:

 

 

Ja mislim da je time označen stav Srbije kao države prema mogućoj epidemiji. Negiraće bolest, makar ljudi padali po ulicama.

Link to comment

Isto sam pomislio, dok se u razvijenim zemljama prekida svaka privredna aktivnost da bi se međuljdski kontakti sveli na minimum i suzbilo širenje virusa, naše vlasti će se praviti mrtve lude, jer  motanje kablova za gazde iz razvijenih zemalja ne sme stati. 

Link to comment
21 minutes ago, Filozof manijak said:

 

...a naš lekar pulmolog poručuje našim ženama da slobodno idu u Italiju u šoping - jer popusti. Pa jbt :ph34r:

 

Istu liniju naracije viđam po fejsu od par prijatelja/poznanika koji se bave turizmom, kao nije strašno, prenapuhano: pre ćemo se razboleti od ove nagle promene vremena nego od coronice. Jeb'o ih biznis da ih jeb'o

#safevisittoitaly

 

strucnjak bi se super proveo u kini. ne znam da li su bas ovakve kazne zvanicno, pretpostavljam da jesu. 

 

edit: ova prva odgovara :mad:

 

6deeI8N.jpg

 

 

It7jQKG.jpg

 

 

vzdqCbz.jpg

 

 

Edited by banecare1
Link to comment
32 minutes ago, Filozof manijak said:

Isto sam pomislio, dok se u razvijenim zemljama prekida svaka privredna aktivnost da bi se međuljdski kontakti sveli na minimum i suzbilo širenje virusa, naše vlasti će se praviti mrtve lude, jer  motanje kablova za gazde iz razvijenih zemalja ne sme stati. 

Valjda se prekida pirvredna aktivnost u zemjli koja je žarište epidemije a ne zato što je razvijena. Kao što se kod nas ne prekida ne zato što motamo kablove nego zato što još nema potrebe za tim.

Link to comment

nisam se najsrećnije izrazio, govorim o nekoj bližoj hipotetičkoj budućnosti ako kad se kod nas bude pojavilo žarište infekcije (ako ga uopšte budu i proglasili)

Link to comment

Da li stvarno neko iskreno veruje da smo jedina zemlja u okruzenju gde si nije pojavio virus?

 

Ostavljam mogucnost da ljudi ne znaju/ne razlikuju grip od corone ili ih jednostavno boli uvo pa se ne prijavljuju.

Link to comment

Muka mi je od one konferencije juce. Mu-ka! I to je nisam odgledala, vec dva-tri segmenta sa bogovima humora koji se dele po tw. Koje sranje od drzave, fuj! Kakav bes i nemoc u meni! :cry:
I koje je fora sa avokadom, jel se i on nudi kao preventiva mozda, to nisam ukacila, a svi pominju avokado? Strasno sta mi zivimo i sta trpimo!

Link to comment
14 minutes ago, Mos said:

Da li stvarno neko iskreno veruje da smo jedina zemlja u okruzenju gde si nije pojavio virus?

 

Ostavljam mogucnost da ljudi ne znaju/ne razlikuju grip od corone ili ih jednostavno boli uvo pa se ne prijavljuju.

Šta imamo do sada u okruženju

 

Hrvatska 3

Mađarska 0

Rumunija 1

Bugarska 0

Makedonija 1

Albanija 0

Crna Gora 0

BiH 0

 

zajebano.

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Ja mislim da je time označen stav Srbije kao države prema mogućoj epidemiji. Negiraće bolest, makar ljudi padali po ulicama.

Pa nije to ozvaničio ovaj doktor nego On kad je rekao da mu ne pada na pamet da odustaje od svojih obaveza, da neće biti zabrane okupljanja, kretanja itd. Najebali smo

Link to comment
2 minutes ago, čekmeže said:

Šta imamo do sada u okruženju

 

Hrvatska 3

Mađarska 0

Rumunija 1

Bugarska 0

Makedonija 1

Albanija 0

Crna Gora 0

BiH 0

 

zajebano.

 

sacekaj dve tri nedelje i bice zajebano

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Ja mislim da je time označen stav Srbije kao države prema mogućoj epidemiji. Negiraće bolest, makar ljudi padali po ulicama.

 

 

fali jos samo dinkic da kaze kako je SEKA korona nasa sansa

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Isto sam pomislio, dok se u razvijenim zemljama prekida svaka privredna aktivnost da bi se međuljdski kontakti sveli na minimum i suzbilo širenje virusa, naše vlasti će se praviti mrtve lude, jer  motanje kablova za gazde iz razvijenih zemalja ne sme stati. 

 

Ne vidim da su razvijene (evropske) zemlje nešto preterano suzbile privrednu aktivnost. Kao što vidimo, i dalje ne mogu da se slože oko proste zabrane javnih okupljanja. Da su to uradili pre mesec dana, i na to dodali drastične restrikcije letenja (pa šta košta da košta) danas bi verovatno imali mnogo manji problem od ovog koji sad imaju i tek će da ga imaju.

 

To po strani, ovo što se dešava u Srbiji je verovatno najskandaloznije ponašanje ikada po pitanju javnog zdravlja. Da sam šef neke razvijene zemlje, i da mi neko doturi prevod ovih ludačkih izjava i doslovnog ohrabrivanja građana da putuju u regionalna žarišta, bez trunke razmišljanja bih naložio ministru unutrašnjih poslova da do daljnjeg zabrane sav dolazni saobraćaj iz Srbije.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...