Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, cedo said:

 

netko je okacio sliku kako momak lezi u krevetu 2019 i na njoj pise, besposlicar ... danas ta ista slika predtavlja spasavanje sveta ... istina je, kao i uvek, negde u sredini

bilijarde dolara u 10eura naplacenim kafama razgledajuci starine i praveci selfije, u kakvom nerealnom balonu mi zivimo

ne govorim  samo o italiji, a italik pokriva mnoge druge naduvane stvari

 

 

 

da, sta da radis

 

jel su smanjili plate fudbalerima i zasto nisu

Link to comment

Didier Raoult je sinoć izjavio da su uradili drugu studiju na 80 pacijenata ali opet bez kontrolne grupe (grupa koja ne prima lijek). Od tih 80 pacijenata, jedan je umro, 86 godina, drugi je i dalje u teškom stanju. Ostali su pozdravili većina poslije 8 dana a svi poslije 12 dana.

Pacijenti su imali 52.5 godina u prosjeku. 

 

Radi se o kombinaciji lijekova hidrohlorokin + antibakterijski lijek.

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

ne bih se zaletao u hvalospevima glede svaboa

 

+1000000

 

Moja hipoteza je da Švabo, kao i Bizon Johnson, gleda da se što manje ljudi koji prijavljuju simptome uopšte pregledava kako bi se zaštitilo medicinsko osoblje od masakra koronom. Tu se krije potencijalno sranje poput onog slučaja o kojem je Guardian pisao neki dan gdje 36-godišnjakinja bez prethodnih bolesti umre jer joj se stanje preko noći pogorša, a isprva su je ignorisali kad je zvala telefonom. Kod Švabe ima bar jedan primjer "ostajte kod kuće"-dijagnostike koji mi je poznat i koji ide u prilog hipoteze. U Hrvatskoj je umrla curica bolesna od slijepog crijeva jer joj je mater bila u izolaciji pa iz Hitne nisu htjeli doći po nju.

 

Mislim da su neke tačke strategije donekle prepisane i kod nas:

 

1.i bolesne i zdrave ograniči u kretanju,

2.što manje bolesnih u bolnici, sigurnije je medicinsko osoblje,

3.što je sigurnije medicinsko osoblje, više može raditi sa pacijentima,

4.što se manje testira, manje je službeno bolesnih,

5.što je manje službeno bolesnih, manje će biti službeno mrtvih od virusa,

6.što je manje službeno mrtvih od virusa, to izgledamo spremniji u očima birača za ovakve nedaće.

 

 

U FBiH se javlja novi problem - zaražena medicinska sestra u Tuzli, Centar za srce. Ko planira imati infarkt ili štokakvu ugradnju bajpasa ili stenta u narednom periodu, neka vidi na YouTubeu kako se to može odraditi kod kuće.

 

 

Nego, kakva je ovo priča iz Belgije o mački sa koronavirusom?

Link to comment
22 minutes ago, villiem said:

 

 

da, sta da radis

 

jel su smanjili plate fudbalerima i zasto nisu

 

Barcelona smanjila do 70%.

 

Ronaldo se odriče 4 miliona eura.

 

Klubovi rade na tome. Igrači neće biti oduševljeni, ali ko ih šiša.

Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

Nije bas sve tako crno, evo na Kanarima su u jeku krize sa ovom pandemijom, kad je bez posla ostalo na destine hiljada ljudi, povecali plate i to retroaktivno funkcionerima i  javnim sluzbama ali ne i zdravstvu i policiji.

 

Ne znam gde si video to za povecanje plata javnim sluzbama? Formalno potpadam pod javne sluzbe, na mene se ocigledno ne odnosi.

 

Ali treba reci i da su socijalne mere za zaposlene uspostavljene na vreme i na prilicno fer i transparentan nacin. Drzava garantuje prinudne odmore, umanjene plate, ali siguran povratak na posao plus nema otpustanja najmanje sest meseci nakon zavrsetka sranja. To je nacin da se spasu male firme i njihovi radnici koje bi korona potpuno unistila.

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

nije iskorenjena tuberkuloza

Neću dalje da trolujem temu, ali tek sada mi nije jasno zašto je onda ukinuta vakcina.

3 hours ago, omiljeni said:


 

 


Imaju 0.3%, uskoro ce na 0.4% i verovatno ce za nedelju ili 2 dana da imaju oko 1.5%, kao i sve zemlje koje su na pocetku imale nizak CFR
 

 

 

1 hour ago, Tresko said:

Ma to se sad provlači svuda, i ovde je počela ta fašistička propaganda, kao "nismo nigde videli ni jednog bolesnog crnca iz afrike ovde u Italiji, zašto? jer dobijaju po tim zemljama vakcine protiv tuberkuloze pa ih one štite od toga, i ovo je sve da se pobiju Italijani, a Italiju nasele crnci iz afrike". I slične gluposti.

Ma mislio sam da li ima neka teza zbog generalno vojničke zemlje i slične teorije.

Inače nije Izrael jedini sa dobrom statistikom. Australija je isto super.

Link to comment

Povoljna statistika-puno testiranih ili kreativno tumačenje uzroka smrti, takođe određene mere daju i određene rezultate, barem tamo gde je stanovništvo iole disciplinovano.

Nemačka statistika je otpočetka vrlo čudna. Videćemo na kraju balade zašto je to tako. Ne želim još uvek da verujem, da na neki način ipak prikrivaju stvarni uzrok smrti. Disciplina im je svakako jača strana od Italijana i Španaca, plus ih je epidemija nešto kasnije udarila. Za Italiju sam takođe ubeđen da je broj zaraženih nekoliko puta veći.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
1 hour ago, Tresko said:

 

Italija nedeljno gubi 180 milijardi eura, tako što su svi zatvoreni po kućama, i niko ne radi.

10 nedelja zatvorene zemlje košta 1.800 milijardi eura. Odakle će to da se nadoknadi, i kako? Rešenje za to nije predložio.

 

Ne mogu da opravdam 24/7, Kon je uporan da se ovde u Srbiji zaradilo 7 dana, imamo nejasne podatke o periodu inkubacije, zanimljiva je teorija da pojedinacni slucajevi prave agoniju ako iskacu iz prosecnih 5-7, to ne bi trebalo da vazi za Italiju jer je imala nekoliko nosilaca u dve nedelje bez ikakve intervencije, nakon cega je usledio onaj nestvarni dogadjaj na stadionu sto je verovatno neopisiva transmisija.Koliko Srbiju kosta jedna nedelja u kuci ili 5 inkubacioni dana ako se postavi na nulu pa nek vijaju kontakte onih prethodnih u tim  danima, meni se ovo planiranje potpune kontrole nista ne svidja, ovde se jos uvek cuje kako se zna svaki kontakt, koliko to moze da traje cak i ako je istna,Zatvorio bih sada da posle ne bude prevelik period

Link to comment
4 hours ago, Lancia said:

Nije bas sve tako crno, evo na Kanarima su u jeku krize sa ovom pandemijom, kad je bez posla ostalo na destine hiljada ljudi, povecali plate i to retroaktivno funkcionerima i  javnim sluzbama ali ne i zdravstvu i policiji.

 

Dubina nemanja obraza politickih elita je beskonacna.

Link to comment
3 minutes ago, Facundo Orellana said:

Za Italiju sam takođe ubeđen da je broj zaraženih nekoliko puta veći.

 

I za Spaniju, takodje. Moguce i za red velicine.

 

 

Nego, jedno pitanje. Svi smo naucili kako covek moze da se zarazi direktnim kontaktom sa obolilim ili dodirivanjem povrsina koje su kontaminirane i potom dodirivanjem lica. Ali koliko su zapravo sanse da se zarazis prolazeci ulicom kojom je pre tebe prosao zarazeni?  Ili recimo ulaskom u zajednicku garazu? Preko vazduha, ili preko cipela? S ovom ispraznjenoscu gradova, pretpostavljam da stvarno moras da budes super unlucky da je zarazeni prosao neposredno pre tebe i da je neki od manje verovatnih kanala zaraze bio otvoren?

Link to comment



Italija polako počinje da izlazi iz rupe što se tiče virusa, veliki broj mrtvih sada je samo okončanje višenedeljne agonije velikog broja ljudi. Ali, kad jednog dana budu pustili ljude da mogu da izlaze, e onda će početi druga tragedija, mnogo dugotrajnija i mnogo gora, ona kad će pored već ogromnog broja nezaposlenih, da se njima dodaju još milioni nezaposlenih, i gladnih, jer se već zna da gomila firmi više neće ni da se otvori nakon prolaska vanrednih mera, 90% samostalnih preduzetnika će takodje da propadne, e to će biti tek srceparajuće.


Оћел бити рата? Nastranu šalu, ako počne kriva da pada onda se nadam da će jug da otvore malo bar da se spremi za sezonu... očekujem da će biti nekih vouchera za turizam, transport i manufakturu da se pokrene bar interno jer ako to uzmeš Siciliji, Calabriji, Campanji, Pugli... ostaje mafija i smrt.

Da, kad imaš 500 milijardi USD na računu, lako je popovati i filozofirati.
Italija nedeljno gubi 180 milijardi eura, tako što su svi zatvoreni po kućama, i niko ne radi.
10 nedelja zatvorene zemlje košta 1.800 milijardi eura. Odakle će to da se nadoknadi, i kako? Rešenje za to nije predložio.


Problem je što Lombardiju, Emiliju-Romagnu Veneto (koji sami imaju oko 40% italijanskog PIL-a) nema šanse da otvore u aprilu i to će da se protegne bar do juna dok se pokrene i nikom osim deci i starima neće ni biti do nekih ferija.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
32 minutes ago, chandra said:

 

Ne znam gde si video to za povecanje plata javnim sluzbama? Formalno potpadam pod javne sluzbe, na mene se ocigledno ne odnosi.

 

Ali treba reci i da su socijalne mere za zaposlene uspostavljene na vreme i na prilicno fer i transparentan nacin. Drzava garantuje prinudne odmore, umanjene plate, ali siguran povratak na posao plus nema otpustanja najmanje sest meseci nakon zavrsetka sranja. To je nacin da se spasu male firme i njihovi radnici koje bi korona potpuno unistila.

 

 

 

imas u Canarias 7.

 

za ovo drugo videcemo u praksi, ti znas da su na Kanarima male firme uglavnom porodicnog karaktera. Autonomos su koleno preko koga se prebija tradicionalno svo sranje. Tako da te mere ne znace puno ako ne ukljuce i fiskalni deo, koji ce ukljuciti malo prekosutra. Bice samo zamrzavanje obaveza, ne i smanjenje.

 

S druge strane svi veliki su brze bolje potrcali da ostvare svoje pravo na ERTE, sad ce drzava navodno da preispituje opravdanost tih radnji. Pojeo vuk magarca.

Edited by Lancia
Link to comment
1 hour ago, Tresko said:

Italija nedeljno gubi 180 milijardi eura, tako što su svi zatvoreni po kućama, i niko ne radi.

 

Italijanski nominalni godišnji BDP je 2000 milijardi dolara, što odgovara nedeljnom od 38,5 milijardi dolara, tj. oko 34,5 milijarde evra.

 

Bio bih ti zahvalan ako bi mogao stručno da objasniš šta prouzrokuje preostalih 145 milijardi evra štete nedeljno.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...