Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, InvisibleLight said:

jel postoje statistike o proseku godina preminulih u italiji il to vise niko ne vodi, ne stizu?

u prvih par nedelja su izbacivali podatak da je 81 godina

Vode se. Otprilike 80% je 70+ godina, a 60% je 80+ godina. Naravno, precizne statistike će biti moguće samo onda kad se budu uradile sve obdukcije, a to će biti bog te pita kad.

Edited by Tresko
Link to comment
Nije bas sve tako crno, evo na Kanarima su u jeku krize sa ovom pandemijom, kad je bez posla ostalo na destine hiljada ljudi, povecali plate i to retroaktivno funkcionerima i  javnim sluzbama ali ne i zdravstvu i policiji.
da li cete im to zapamtiti za kasnije?

sent from bubamoto

Link to comment

Španija novi max 832 za 24h

 

8189 novo zaraženih, što je porast 12% u odnosu na juče. juče u odnosu na prekjuče je bilo 14%, a prekjuče je bilo 18% što bar daje neku nadu da taj rast usporava

Edited by theanswer
Link to comment
4 minutes ago, Tresko said:

Vode se. Otprilike 80% je 70+ godina, a 60% je 80+ godina. Naravno, precizne statistike će biti moguće samo onda kad se budu uradile sve obdukcije, a to će biti bog te pita kad.

 

kako ce raditi obdukcije ako kremiraju mrtve ... ili sam ja nesto lose procitao prethodnih dana ?

Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

da li cete im to zapamtiti za kasnije?
 

Brate Bubo, uzdamo se u pamcenje kisnih glista i spinovanje politicara.

Edited by Lancia
Link to comment

Kao što se pokazalo ovde u Italiji, to svakodnevno saopštavanje biltena smrti i bolesti je potpuno kontraproduktivno. Jedan dan je suviše mali period da se bilo kakva korisna poredjenja u smislu trenda vide, i jedini efekat je pojačavanje i raspirivanje kolektivne psihoze koja je već uzela maha. I sad će verovatno da predju na trodnevno prenošenje biltena.

Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

 

kako ce raditi obdukcije ako kremiraju mrtve ... ili sam ja nesto lose procitao prethodnih dana ?

Pa to je veliki problem, obdukcije se rade na random, jer ako bi radili sve koje bi trebalo po protokolu WHO da rade, završili bi ih negde 2050 godine. Zato su sve te statistike onako prilično približne.

Link to comment

Nemacka se pozitivno izdvaja od svih ostalih. Stalno pri vrhu tabele (https://www.worldometers.info/coronavirus/) po broju registrovanih slicajeva uz daleko najmanju smrtnost (u njihove zvanicne cifre ne sumnjam). Pri tome, koliko kapiram, nisu uveli drasticne mere, niti su zurili. Zasto su Nemci toliko bolji od napr. Italije i Spanije? Sve tri su geo bliske zemlje, slicne starosne raspodele populacije, kvaliteta zdravstvenog sistema itd. Prema DW ( https://www.dw.com/en/coronavirus-why-are-the-death-rates-different/a-52941947 ) razlika je u masovnijem testiranju mladje populacije u Nemackoj. Da li je ovo dovoljno da potpuno objasni malu smrtnost? Meni se cini da mora biti jos neki faktora ali sta god da mi pada na pamet (pusenje, life expectancy, zdrav i aktivan nacin zivota) ne preteze u korist Nemaca.

 

Link to comment
4 minutes ago, Lucia said:

Nemacka se pozitivno izdvaja od svih ostalih. Stalno pri vrhu tabele (https://www.worldometers.info/coronavirus/) po broju registrovanih slicajeva uz daleko najmanju smrtnost (u njihove zvanicne cifre ne sumnjam). Pri tome, koliko kapiram, nisu uveli drasticne mere, niti su zurili. Zasto su Nemci toliko bolji od napr. Italije i Spanije? Sve tri su geo bliske zemlje, slicne starosne raspodele populacije, kvaliteta zdravstvenog sistema itd. Prema DW ( https://www.dw.com/en/coronavirus-why-are-the-death-rates-different/a-52941947 ) razlika je u masovnijem testiranju mladje populacije u Nemackoj. Da li je ovo dovoljno da potpuno objasni malu smrtnost? Meni se cini da mora biti jos neki faktora ali sta god da mi pada na pamet (pusenje, life expectancy, zdrav i aktivan nacin zivota) ne preteze u korist Nemaca.

 

 

Meni na pamet pada da svesno lažiraju podatke, da se ne bi uzmemiravala javnost, tj. da bi biznis tekao dalje.  

Link to comment
2 minutes ago, Lucia said:

Nemacka se pozitivno izdvaja od svih ostalih. Stalno pri vrhu tabele (https://www.worldometers.info/coronavirus/) po broju registrovanih slicajeva uz daleko najmanju smrtnost (u njihove zvanicne cifre ne sumnjam). Pri tome, koliko kapiram, nisu uveli drasticne mere, niti su zurili. Zasto su Nemci toliko bolji od napr. Italije i Spanije? Sve tri su geo bliske zemlje, slicne starosne raspodele populacije, kvaliteta zdravstvenog sistema itd. Prema DW ( https://www.dw.com/en/coronavirus-why-are-the-death-rates-different/a-52941947 ) razlika je u masovnijem testiranju mladje populacije u Nemackoj. Da li je ovo dovoljno da potpuno objasni malu smrtnost? Meni se cini da mora biti jos neki faktora ali sta god da mi pada na pamet (pusenje, life expectancy, zdrav i aktivan nacin zivota) ne preteze u korist Nemaca.

 

Nemačka se izdvaja recimo u odnosu na Italiju jer: 

Ima mnogo mladju populaciju.

Nije morala da depotencira svoje zdravstvo, zbog finansijske discipline.

Ima odlično organizovanu mrežu home care-a na celoj teritoriji, tako da nisu morali svakog obolelog da gomilaju u bolnicama, već se dosta ljudi efikasno leči kod kuće.

Imaju političare koji su ipak u stanju da vide dalje od 15 minuta u budućnost i da tako urade smislenije stvari.

Političari su im pod manjim uticajem velikog biznisa nego u Italiji(hence: prvo da se završi Fashion week, pa da prodje utakmica pa ćemo onda da preduzimamo mere) i zbog toga su preduzete mere koje nisu tako oštre kao u Italiji, ali su preduzete sa smislom i nakon upotrebe mozga.

Zbog svega toga, mere koje su preduzeli Nemci, iako mnogo blaže od onih koje su preduzete u Italiji, proizvode mnogo bolje rezultate.

 

Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

Pa zar nismo svi dobili BCG vakcinu?

 

Kako se komentariše to što Izrael gotovo da nema smrtnost?

Juce videh meme za to.12 umrlih na zemlju koja je velicine Srbije. Srbija ima koliko 10? 
 

pretpostavljam da je meme pokusaj da se uz virus progura antisemitizam ali izrael se uopste ne razlikuje of ostalih drzava

Edited by NevenMan
Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

ne bih se zaletao u hvalospevima glede svaboa

Ma moji nisu hvalospevi, nego ono što se realno dešava. Ali, kako se kaže, mrtvi se broje na kraju bitke, pa ćemo da vidimo.

Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

Pa zar nismo svi dobili BCG vakcinu?

 

Kako se komentariše to što Izrael gotovo da nema smrtnost?

Ma to se sad provlači svuda, i ovde je počela ta fašistička propaganda, kao "nismo nigde videli ni jednog bolesnog crnca iz afrike ovde u Italiji, zašto? jer dobijaju po tim zemljama vakcine protiv tuberkuloze pa ih one štite od toga, i ovo je sve da se pobiju Italijani, a Italiju nasele crnci iz afrike". I slične gluposti.

Link to comment

Mislim da je jedan od razloga relativno malog broja preminulih u zvaničnim statistikama u Nemačkoj  taj što oni ne računaju da je neko umro od korone ako ga, recimo, strefi infarkt, iako je zaražen, tako nekako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...