Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

7 hours ago, steins said:

 

dr Piter Hortez, pedijatar pulmolog, je rekao da su oni 2006. bili na korak od vakcine za koronu, ali da su ostali bez love.

U toj činjenici se krije razlog ove nesreće - zdravstvo je postalo privredna grana.

Pa je tako i oblikovano - odatle postoji i manjak kreveta i manjak respiratora i manjak osoblja.

 

 

Ne može se zdravstveni sistem i njegovi kapaciteti modelovati za uslove pandemije, to je neodrživo. Šta bi radio sa tim kapacitetima kad nema pandemije, što je 99 posto vremena?

Link to comment

Isto tako ne bi trebalo taj sistem modelovati da bude na 95% kapaciteta u normalnim uslovima. I ne bi trebalo da upravljanje vaznim zalihama bude pravovremeno (just in time). Tako sada imamo manjak maski, rukavica i zaštitnih odjela.

Link to comment

Ne moze se jako modelovati al da li bi mi ovde u Srbiji plivali u vodi da naidje jos jedared nesto slicno kao 14 -te, mozda smo sklepali neke metalne privremene branike al bi opet cekali da rvati prodaju neki nasip 

Mora nesto izmedju, sfrj vojnici su imali svega po magacinima

 

Link to comment

Ja ne znam šta će biti ovde i koliko ćemo najebati, ali ovo sa Italijom mi slama srce...
Jbte jel moguće da oni nikako da izađu iz rupe...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Prvo sto mi pada na pamet u vezi s zarazom, masovnim umiranjem, (ne)sahranjivanjem itd u italiji je 

 

 

kreirano za slicnu temu (epidemija aidsa) kao i ceo taj album plague mass

 

Thete are no more tickets to the funeral:ph34r:

Link to comment
25 minutes ago, čekmeže said:

Ne može se zdravstveni sistem i njegovi kapaciteti modelovati za uslove pandemije, to je neodrživo. Šta bi radio sa tim kapacitetima kad nema pandemije, što je 99 posto vremena?

 

Može i mora. Ne za pun odgovor globalnoj pandemiji ali za neki elementarni kapacitet apsolutno mora. Jer kada dođe onih 1% a mi nemamo ništa da odgovorimo, razvaliće nas kao dete zvečku što se upravo i dešava.

 

Ne treba nam 500 miliona ICU ali nam treba više bolnica i da u svakoj postoji propisno opremljeno odeljenje za izolaciju. I treba nam medicinsko osoblje. I trebaju nam lekari, makar pola radnog vremena provodili pišući naučne radove. I treba nam dupke pun magacin sa opremom u svakoj bolnici. To može da se izvede bez ikakvih problema ali ne može da se izvede ako prestane da se naplaćuje porez od turbokapitalista a ono malo što pretekne bude spiskano na oružje i korupciju.

Link to comment

Švedska: komandant parade je Institut za javno zdravlje, i zvanična statistika za dan se zaključuje u 13:30, redovne, dnevne, 15-ak minutne konferencije su u 14:00. 

 

Za petak, ukupan broj obolenih 3046 preminulih 92 po godinama, hospitalizovani i umrli Na intenzivnu je ukupno ušlo u jednom momentu 239 Inače, SIR ima i analizu hospitalizovanih i urgentnih slučajeva po polu i polaznim zdravstvenim problemima, koga zanima.

 

On a bright side - dva laba pri bolnicama najavljuju svoje serološke testove za Covid-19 antitela: Salgrenska/Geteborg za 2 do 3 nedelje planira početak i ima u startu kapacitet od 200 testova na dan, Karolinska/Štokholm u najavi ima za do najkasnije jun mesec, liniju sa mogućnošću 7000 testova za nedelju dana.

 

Koliki procenat ljudi unutar populacije oboli i preboli, a da nije ni znao da je bolestan i koliki procenat je smatrao da ima blaži ili jači, “neobičan” grip, a mi da vidimo realniju ocenu o fatalnosti ovog virusa. Plan je da se do kraja leta ima dovoljno dobra slika kako bi se pripremili za sezonu gripa 2020/21. Polazna pretpostavka (koliko su do sada videli) je da virus sporo mutira, te da će stečeni imunitet vredeti bar godinu-dve.

Edited by TdEII
linkovi, wtf?!
Link to comment
11 minutes ago, Redoran said:

treba više bolnica i da u svakoj postoji propisno opremljeno odeljenje za izolaciju.

 

Treba nam vise lekara i medicinskog osoblja. A cak i da ih imamo, retko koji bi se vratio u svoj grad da tamo leci ljude, posto bi svi u velike gradove, pre svega BG.

 

A slazem se da je najveci problem nedostatak medicinskih ustanova, makar DZ u svakom manjem mestu, pristojno opremljen.

Link to comment

Poljska do sad:

Pocelo je 4. marta.

1, 0, 4, 1, 5, 6, 5, 9, 20, 17, 36, 21, 52, 61, 49, 68, 70, 111, 98, 115, 152, 150, 170 i juce 168.
Juce je uradjen i do sada rekordan br dnevnih testova, preko 4500.

 

Jos nije uveden policijski cas, ali su od juce poostrili malo, te sad ne moze napolje da se izlazi u grupama s vise od 3 osobe. Kazne su od 5000 PLN pa na vise.
Moze se ici na trcanje, samostalno.
Neke pijace su zatvorene.

Da li je ta ostrija mera dovela do toga da juce u marketu nije bilo bas neke ponude sto se tice mesa, voca, povrca, jebem li ga. Bas je prazno bilo.
Ali toalet papira ima na izvoz. Nadjoh i rukavice.

 

I dalje se svakog jutra dezintifikuju GSP-ovi itd. Neke zrade takodje (npr ova u kojoj sam ja, mada su to radili i pre zvanicnog prvog slucaja).

 

Pomerili su datum do kojeg ce granice biti zatvorene, sad je to do 13og ili 14og aprila.

 

Ukrajina je valjda od juce krenula s tim, pa se stvorila guzva na granici, neki Ukrajinci su i pesaka krenuli kucama pa ih zadrzase na granici. Pise se o broju od 3K.
image.png.8aa27aaa58c5857dd23e7d1d669d5cde.png

 

A evo kako poljska policija zanima gradjane u karantinu

 

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ja ne znam šta će biti ovde i koliko ćemo najebati, ali ovo sa Italijom mi slama srce...
Jbte jel moguće da oni nikako da izađu iz rupe...




... Shiit has hit the fan...
 

Italija polako počinje da izlazi iz rupe što se tiče virusa, veliki broj mrtvih sada je samo okončanje višenedeljne agonije velikog broja ljudi. Ali, kad jednog dana budu pustili ljude da mogu da izlaze, e onda će početi druga tragedija, mnogo dugotrajnija i mnogo gora, ona kad će pored već ogromnog broja nezaposlenih, da se njima dodaju još milioni nezaposlenih, i gladnih, jer se već zna da gomila firmi više neće ni da se otvori nakon prolaska vanrednih mera, 90% samostalnih preduzetnika će takodje da propadne, e to će biti tek srceparajuće.

Link to comment
3 minutes ago, Have_Fun said:

A evo kako poljska policija zanima gradjane u karantinu

 

Ovako se policija zabavlja u Keniji... jbm im mater bas.

 

 

Link to comment
14 minutes ago, Milosh76 said:

 

Treba nam vise lekara i medicinskog osoblja. A cak i da ih imamo, retko koji bi se vratio u svoj grad da tamo leci ljude, posto bi svi u velike gradove, pre svega BG.

 

A slazem se da je najveci problem nedostatak medicinskih ustanova, makar DZ u svakom manjem mestu, pristojno opremljen.

 

Kada kažem "treba nam" mislim na svet u celini. Ako sečeš zdravstvo, školstvo i druge neprofitnetm sektore kako bi Amazon plaćao 0% poreza, pa ti onda vlasnik tog istog Amazona velikodušno donira šačicu respiratora kada izbije pandemija, znači da ti sistem ne vredi po lule duvana i da ga treba menjati hitno i iz korena. Pakao koji nailazi iza ove pandemije, a koji je Tresko gore opisao, biće poslednja šansa za tu promenu. Ako je ne iskoristimo, faktički smo odsvirali svoje kao vrsta.

Link to comment
Ne može se zdravstveni sistem i njegovi kapaciteti modelovati za uslove pandemije, to je neodrživo. Šta bi radio sa tim kapacitetima kad nema pandemije, što je 99 posto vremena?
Naravno da može.
Ali pisaću o tome više sutra, danas radim pa be mogu da stignem.
Redoranov post je dobar

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...