Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Plazma jeste najbolji lek, ali je problem da se navaša u dovoljnim količinama za masovno lečenje.

Inače, nešto se mislim je ta plazma već u upotrebi, ili već neki drugi lek, koji nije dostupan za široke narodne mase pošto ima veliki broj selevritija koji se uspešno oporavljaju ili su se već oporavili od virusa, a smrdi mi da su svi oni od reda u toliko super stanju ili da ih je sve redom pogledao bob pa fasuju lakše oblike

Link to comment
9 minutes ago, Joe D said:

koliko bi trebalo ljudi da donira plazmu da bi svi mogli da prime ovakvu terapiju?

 

armija. Zavisi od konstitucije, ali od jedne plazmafereze izadje plus-minus 600 mL i pritom se mora imati u vidu da ni donacija ni primanje plazme nisu apsolutno bezbedni procesi, sve nosi neki svoj rizik, ali u situaciji kada ne postoji vakcina niti potvrdjeno efikasan lek, pruža neku šansu.

 

Trebalo bi da naprave plan da kada se pojave prvi oporavljeni izdvoje njihovu plazmu, to nekome potencijalno da spasi život

Link to comment

 

dr Piter Hortez, pedijatar pulmolog, je rekao da su oni 2006. bili na korak od vakcine za koronu, ali da su ostali bez love.

U toj činjenici se krije razlog ove nesreće - zdravstvo je postalo privredna grana.

Pa je tako i oblikovano - odatle postoji i manjak kreveta i manjak respiratora i manjak osoblja.

Drugi razlog za ovakav haos je i samo ustrojstvo modernog zdravstvenog sistema koji se bazira na  ERovima gde se pacijent brzo obradjuje /dijagnostikuje i leči/. Takve ustanove, iako moderno opremljene, nisu velike jer se računa i ide na skraćivanje vremena koje pacijent provodi tamo i na cost/benefit te stoga definitivno nisu dizajnirane za masovne pojave, ne samo ove nego bilo koje vrste.

Sledeći deo slagalice je medicinsko osoblje, koje je hronično u manjku, iz vrlo sličnih razloga - cost/benefit odnosno modernizacija.

Treći deo je moderna nauka, gde svaka generacija pokušava da bude pametnija™ od rpethodne i da razjebe postojeće teorije, pa se onda radjaju gluposti sa kolektivnim imunitetom, i nelečenjem pacijenata /izgleda da nemci prednjače u ovim potonjim/. Posledica toga je da su pogaženi osnovni principi epidemiologije, pa je onda došlo do čitavog haosa.

 

Na to dodajte standardne pritiske političara i biznismena i dobijate da nas razvali epidemija bolesti, koja se ni iz daleka ne može porediti sa čumama koje su kupile naše pretke.

 

Edited by steins
Link to comment
22 minutes ago, Kelt said:

 

danas izasao rad, rezultati su dobri... bolji nego za hlorokin

 

 

Quote
 
Key Points

Question  Could administration of convalescent plasma transfusion be beneficial in the treatment of critically ill patients with coronavirus disease 2019 (COVID-19)?

Findings  In this uncontrolled case series of 5 critically ill patients with COVID-19 and acute respiratory distress syndrome (ARDS), administration of convalescent plasma containing neutralizing antibody was followed by an improvement in clinical status.

Meaning  These preliminary findings raise the possibility that convalescent plasma transfusion may be helpful in the treatment of critically ill patients with COVID-19 and ARDS, but this approach requires evaluation in randomized clinical trials.

 

5 pacijenata (bez kontrolne grupe), PRELIMINARNI rezultati.

 

Urednici:

 

Quote

Even though the cases in the report by Shen et al are compelling and well-studied, this investigation has important limitations that are characteristic of other “anecdotal” case series. The intervention, administration of convalescent plasma, was not evaluated in a randomized clinical trial, and the outcomes in the treatment group were not compared with outcomes in a control group of patients who did not receive the intervention. Therefore, it is not possible to determine the true clinical effect of this intervention or whether patients might have recovered without this therapy. In addition, patients received numerous other therapies (including antiviral agents and steroids), making it impossible to disentangle the specific contribution of convalescent plasma to the clinical course or outcomes. Moreover, convalescent plasma was administered up to 3 weeks after hospital admission, and it is unclear whether this timing is optimal or if earlier administration might have been associated with different clinical outcomes. Despite these limitations, the study does provide some evidence to support the possibility of evaluating this well-known therapy in more rigorous investigations involving patients with COVID-19 and severe illness.

 

Link to comment

@Њујоркер

Da nisi ni pomislio da bjezis :-)

---

 

Coronavirus In RI: Anyone Coming From NY Ordered To Quarantine

 

PROVIDENCE, RI — The number of cases of the new coronavirus spiked by 33 cases on Thursday, Gov. Gina Raimondo announced. Starting immediately, anyone coming into the state from New York will be mandated to self-quarantine for 14 days, the governor said.

Nearly half of the nation's cases of COVID-19 are from New York, particularly the New York City metro area, Raimondo said, and the number of cases is rising every day. Because of its geographical proximity to Rhode Island, this measure is necessary to keep the infection rate down, she said.

"No matter how you come to Rhode Island — bus, car, train, plane — you are ordered to quarantine for 14 days," Raimondo said. "In my judgement this is the most prudent form of action in light of the crisis."

Members of the National Guard will be stationed at train and bus stations to gather the contact information of anyone coming in from New York. In addition, Rhode Island State Police will station troopers at the border to flag down vehicles with New York license plates. The information collected will be used only for contact tracing by the Rhode Island Department of Health, Raimondo said.

Link to comment

USA jako, danas ide preko 400 mrtvih ali se broj ne prikazuje dnevno na TV i ljudi su potpuno opusteni. Republikanci i dalje misle da je sve hoax.

Link to comment
56 minutes ago, Peter Fan said:

BTW, ako si stvarno u NYC, nadam se da si OK. Tamo kod vas grdje nego u Wuhanu :-)

 

Gde da bezim, ja sam medju onima koji su od znacaja, imam NYS ausvajs:)

 

Jesam, dobro sam, i ja i gospoja, hvala! :kuckuc: Ovde jeste grdje u smislu da nema namirnica, bukvalno su prazne radnje i sve se razgrabilo. Ja hranu narucujem obicno sa peapoda, i ne samo sa sam cekao 10 dana da mi isporuce, isporucili su mi 1/4 narucenog, frizider mi prazan i dalje. NYC je grad duhova, pre par dana sam se sa posla vracao sam kuci avtobusom, potpuno eerie situacija. Na posao ide samo onaj ko mora, poput gorepotpisanog, ostali rade od kuce ili su popili otkaze.

 

@NevenMan ne kaki

Link to comment
2 minutes ago, Њујоркер said:

 

Gde da bezim, ja sam medju onima koji su od znacaja, imam NYS ausvajs:)

 

Jesam, dobro sam, i ja i gospoja, hvala! :kuckuc: Ovde jeste grdje u smislu da nema namirnica, bukvalno su prazne radnje i sve se razgrabilo. Ja hranu narucujem obicno sa peapoda, i ne samo sa sam cekao 10 dana da mi isporuce, isporucili su mi 1/4 narucenog, frizider mi prazan i dalje. NYC je grad duhova, pre par dana sam se sa posla vracao sam kuci avtobusom, potpuno eerie situacija. Na posao ide samo onaj ko mora, poput gorepotpisanog, ostali rade od kuce ili su popili otkaze.

 

@NevenMan ne kaki

 

 

ako ti treba hrana, poslacu ti iz la...mi imamo sve. ta nestasica je privremena jer su hordasi pokupovali ali imacete sledece nedelje. 

Link to comment
1 hour ago, Њујоркер said:

mustang, fala, ma bice valjda oket, imam za nedelju dana, na kraju krajeva, iz 2 ili 3 prodavnice ce se nakupiti za jos nedelju dana. dotle ce se valjda i trziste stabilizovati.

 

 

tu sam ako treba nesto bez zezanja...pirinac, konzerve...sta god..imam i onaj mali ranac cooler i led u kesicama za plazu sto koristim 

 

juce sam prolazila pored akcije, policijajci opkolili tipa sto je mahao pistoljem pored meka, sad je na kolenima, ruke gore, policajci prilaze a on vice da ima coronu...neki su panduri imali rukavice a neki ne. jedan od onih sto je prilazio pita drugog da mu da par jer nema vise....da popizdis... od grize savesti odem do costco, nakupim tamo kolaca i kroasana i kafe i caja i salveta i odnesem u hollywood division (gde se kao snima bosch)..a tamo na vratima iza resetaka kapetan steven laerie docekuje klijente, ne moze vise da se udje u stanicu ...prvo mu rekoh da ga pratim na tviteru i da mi to mnogo znaci a  onda ga pitah zasto on docekuje jer to je zadatak za pocetnike...kaze nece da izlaze svoje ljude bespotrebno ako neko dodje (iako su resetke izmedju nas).... i kazem mu sta se desilo juce da policajac nije imao rukavice. slegao covek ramenima, kaze donose im ljudi sto rade u bolnicama i prodavnicama, doniraju (!!!) nista grad extra nije obezbedio za njih. garcetti samo sere....srecom ja nakupovala rukavice i pre ove frke jer su bile na rasprodaji, meni za farbanje kose i muzu za posao jer je i on first responder...firma im daje jedan par na nedelju dana a on potrosi dva u toku noci. ma strasno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...