Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

10 minutes ago, theanswer said:

Mislim da je sve ovo što viđamo po Evropi ništa za ono što će da bude u Americi. 

Ja napisah svoje misljenje juce,kako vreme prolazi sve sam uvereniji da ce tako biti,sad samo kako spremiti (lagati)javnost za to,cenim posle ovih 33 miliona otpustenih,nece biti problem.

Link to comment

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213260020300795

 

For the primary outcome, among 52 critically ill 
patients with SARS-CoV-2 infection, 32 (61·5%) patients 
had died at 28 days, and the median duration from ICU 
admission to death was 7 (IQR 3–11) days in the non-
survivors (figure 2). Compared with survivors, non-
survivors were more likely to develop ARDS (26 [81%] vs
9 [45%]) and were more likely to receive mechanical 
ventilation (30 [94%] vs 7 [35%]). 30 (81%) of 37 patients 
requiring mechanical ventilation had died by 28 days.

 

E sad, to ne znači da respirator nije pomogao ovih sedmoro koji su preživeli. Mislim da u radu ima i da je većina onih koji su razvili ARDS imali već neki komorbiditet, ili su bili stariji, da su im pluća bila načeta, podložnija bolesti itd.

Edited by zgembo
Link to comment

 

In other news:

 

Sad slušam na vestima, da je u Lombardiji konačno počeo da opada pritisak na intenzivnu negu, da ljudi izlaze sve više, a da sve manje ulazi.

I počeli su u bolnicama da daju eksperimentalno plazmu uzetu od ljudi koji su izlečeni i preležali korona virus. I sad se čekaju rezultati.

Link to comment
Just now, Tresko said:

 

In other news:

 

Sad slušam na vestima, da je u Lombardiji konačno počeo da opada pritisak na intenzivnu negu, da ljudi izlaze sve više, a da sve manje ulazi.

I počeli su u bolnicama da daju eksperimentalno plazmu uzetu od ljudi koji su izlečeni i preležali korona virus. I sad se čekaju rezultati.

o konačno

Link to comment
Just now, Tresko said:

 

In other news:

 

Sad slušam na vestima, da je u Lombardiji konačno počeo da opada pritisak na intenzivnu negu, da ljudi izlaze sve više, a da sve manje ulazi.

I počeli su u bolnicama da daju eksperimentalno plazmu uzetu od ljudi koji su izlečeni i preležali korona virus. I sad se čekaju rezultati.

super

 

da pises kad ima nesto za taj nacin lecenja

Link to comment
2 minutes ago, renne said:

o konačno

I u skoro svim regionima, osim ponegde na jugu usporava i broj novih zaraženih, uglavnom je svuda ispod 1% povećanja. Izgleda da će konačno kriva da zakrivi na dole ozbiljnije.

Link to comment
Just now, cedo said:

super

 

da pises kad ima nesto za taj nacin lecenja

Hoću. Mislim da će trebati nešto dana valjda da se vide rezultati. I sad će im trebati dosta ovih izlečenih da uzimaju plazmu ako se pokaže dobro.

Link to comment
47 minutes ago, Bogotac said:

Ja napisah svoje misljenje juce,kako vreme prolazi sve sam uvereniji da ce tako biti,sad samo kako spremiti (lagati)javnost za to,cenim posle ovih 33 miliona otpustenih,nece biti problem.


ha?
sta to bi?

Link to comment

 

Just now, Tresko said:

Hoću. Mislim da će trebati nešto dana valjda da se vide rezultati. I sad će im trebati dosta ovih izlečenih da uzimaju plazmu ako se pokaže dobro.

 

To su sjajne vesti, za nadu je da znamo za ovakve podatke sto postavljas kao vest i za nas i za sve ljude koji se nalaze u ovom stradanju, za vas tamo najvise

Link to comment
4 minutes ago, villiem said:

 

 

To su sjajne vesti, za nadu je da znamo za ovakve podatke sto postavljas kao vest i za nas i za sve ljude koji se nalaze u ovom stradanju, za vas tamo najvise

Držimo pesnice da ovo radi. Mislim, bio bi ogroman breakthrough.

Link to comment

Pazi,ne verujem da su bas precizni,al da je potop kod njih bilo je jasno kad je ridji sa ekipom poceo da kuka i da bi on stavio ekonomiju pre korone,posle mu je neko relevantan pokazao cifre sta ce biti ako tako uradi,pa okrenuo plocu,mada i dalje su oni za taj plan,jebes narod.

Link to comment
1 minute ago, Tresko said:

Držimo pesnice da ovo radi. Mislim, bio bi ogroman breakthrough.

valjda će

što bi se reklo držimo palac, to nam je preostalo

Link to comment

pričao sat vremena sa drugaricom koja živi u NYC, a sestra joj je epidemiolog u srbiji

 

sada je akcenat na intervuisanju obolelih i onda se ide redom i vijaju i testiraju svi njihovi kontakti, south korea style!

imho odlično!

 

meanwhile i nyc, potpuna zajebancija. suviše su olako shvatili sve i još uvek se zajebavaju, šetaju bez maski, cepaju basket...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...