Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 minutes ago, lo zingaro said:

Inace, juce sam gledao neki izvestaj da se jako jako mali broj do sada izvukao iz intenzivne, najcesce niko.

Pa da. Toliko o tome što mlate praznu slamu neki kako u Italiji prerano stavljaju ljude u intenzivnu negu i na respiratore, i da je to razlog što umiru.

Link to comment

4.žrtva korone u BiH - 67-godišnjak iz Bosanske Krupe.

 

Portal Preokret.info je prije par dana objavio intervju sa Slobodanom Mišeljićem, radiologom iz Bostona, čisto da razbije iluzije o ejdžizmu korone. Mišeljić je upozoravao na opasnost korone i na svom FB-profilu prije par dana, dijagnosticirao je za taj dan tri slučaja ispod 50 godina preko CT-a pluća, a samo jedan od tih slučajeva je imao zdravstvene probleme prije korone (dijabetes).

Link to comment
40 minutes ago, Yossarian said:

 

 

 

Nigde nisam našao ništa o ovoj vesti.

 

Našao sam taj španski sajt "Bolasdmania". Okačili Ruteovu fotku, a citiraju nekog doktora Rozendala, šefa infektologije  sa Univerziteske klinike u Lajdenu, koji nije nikakav faktor u državi. Kakve veze ima Rute s njim, nemam pojma. Valjda treba da liči kao da je Rute to rekao, ili da je to zvanični državni stav?

Škola senzacionalizma.

(a ni izjavu tog doktora  o  previše starih na intenzivnoj  u Španiji takođe nigde nisam našao. Bar ne u holandskim medijima)

 

 

Postoji, naravno stvarni sukob, i to na vrhu EU, a razlog je to što Holandija smatra da je još uvek prerano da EU otvara kasicu-prasicu za crne dane, zvanu "Evropski Stabilizacioni Mehanizam".

 

Smatra da članice prvo treba da troše sopstvene pare, pa tek kada skroz zagusti traže otvaranje ESM-a.

 

Prebacila je nekim članicaam što nisu imale para u kriznim fondovima iako je trebalo da ih imaju - što je takođe izazvalo srdžbu u toku video konferencije.

Sve jako liči na prepucavanja 2008-me. :(

 

 

Ok, ja stvarno ne znam tamo koji je portal senzacionalisticki, ovaj lik zivi u Valensiji i  nisam primetila da seruje gluposti (osim kada se zeza), a videla da je nastavio da pise o tim verbalnim prepucavanjima izmedju ove dve drzave.

 

U svakom slucaju, verovatno nista nije da covek zameri u ovoj situaciji. Naci ce vec oni zajednicki jezik, a trenutno je svima fitilj kratak.

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Jumanji said:

Ok, ja stvarno ne znam tamo koji je portal senzacionalisticki, ovaj lik zivi u Valensiji i  nisam primetila da seruje gluposti (osim kada se zeza), a videla da je nastavio da pise o tim verbalnim prepucavanjima izmedju ove dve drzave.

 

U svakom slucaju, verovatno nista nije da covek zameri u ovoj situaciji. Naci ce vec oni zajednicki jezik, a trenutno je svima fitilj kratak.

 

 

Ništa ja ne zameram Igoru, on je samo preneo ono što je pročitao u španskim medijima.

 

A odakle ta vest u španskim medijima, to je druga stvar. 

 

Ja, eto, u holandskim novinama koje čitam, u vestima o Španiji  nailazim samo na solidarnost i zabrinutost.

 

Ne znam da li iko normalan u Holandiji smatra da starce treba otpisati i pustiti da ih virus odnese... bilo da su u Španiji, u Italiji, u Americi, ovde, u Holandiji ili bilo gde drugde.

Edited by Yossarian
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Umiru ljudi iznenada, ne cesto ali umiru. Nemas simptome nekog podmuklog oboljenja ili ih shvatis neozbiljno i cap, mozdani, srcani udar ili nesto slicno. Desava se i mladjim ljudima. Ne znam ali me ne bi zacudilo da u nekom veoma malom procentu stradaju uz "pomoc" virusa ljudi koji nisu ni znali da su bolesni ili imaju neke opasne predispozicije.

Ima smisla. Mnogo mi je to logičnije. Mislim svi su podložni virusu, ali ne bi trebalo da bude fatalan za one koji su zdravi. I naravno mladi.

Link to comment
40 minutes ago, Tresko said:

Pa da. Toliko o tome što mlate praznu slamu neki kako u Italiji prerano stavljaju ljude u intenzivnu negu i na respiratore, i da je to razlog što umiru.

Kad dođe do ARDS-a, i sa respiratorom je smrt 50%. Ima neko istraživanje koje je pokazalo da u tim slučajevima respirator ne pravi neku veliku razliku. 

Link to comment
Quote

 

Luxembourg is in an intensive planing phase to be among the first nations to research so-called herd immunity based on new blood tests the country is expecting to get, Health Minister Paulette Lenert said Friday.

The new tests wouldn’t check for Covid-19 infections but whether people have developed immunity against the new virus. Luxembourg, due to its small population of just over 600,000 people, is in a fortunate position to do this, the minister said. Scientists would be able to test samples that would be representative of the entire population, the minister said.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-26/u-s-surpasses-china-for-most-infections-worldwide-virus-update?in_source=postr_story_0

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Jebo te, ovo je uzas. Ima li neko bilo kakvo objasnjenje sta se desava u Italiji i Spaniji osim onog poslovicnog da su u pitanju tra-la-la drzave s nedisciplinovanim stanovnicima i neodgovornom vlascu? Ovo su jezive cifre.

 

Pominjano je na prethodnim stranama. Osim generalne nediscipline imali su specijalno detonirane bombe poput utakmice Atalanta-Valensija u Bergamu ili onog masovnog političkog skupa u Madridu, zakazanog u trenutku kada je Španija već imala stotine zaraženih i smrtne slučajeve, gde im se pola vlade zarazilo. Verovatno su doprineli i drugi društveni faktori poput veoma prisnog pozdravljanja, života pod istim krovom sa roditeljima, i tako dalje i bliže.

Link to comment
2 minutes ago, zgembo said:

Kad dođe do ARDS-a, i sa respiratorom je smrt 50%. Ima neko istraživanje koje je pokazalo da u tim slučajevima respirator ne pravi neku veliku razliku. 

Interesantno. A šta pravi veliku razliku kad neko ne može da diše i nema dovoljnu saturaciju kiseonika i praktično se guši, ako ne respirator koji "na silu" gura vazduh u pluća i zadovoljava potrebu za kiseonikom? Da mu priviju bokvicu na bulju? Ili da mu daju komovicu?

Link to comment
  • Apex of hospital need could be in 21 days from now in New York
  • All hospitals need to increase capacity by 50%, some by 100%
  • Need a total of 140,000 hospital beds. Currently have 53,000 (an additional 87,000 hospital beds are needed)
  • Need a total of 40,000 ICU beds. Currently have 3,000, with 3,000 ventilators. An additional 37,000 ICU beds are needed
  • Will use college dormitories, hotels, nursing homes, and all possible space by converting it to hospitals if needed in April
  • 138,376 people have been tested
  • Schools will stay closed for an additional 2 weeks after April 1, to then reassess the situation and extend again if needed. 180 days requirement has been waived
  • "This is not going to be a short deployment [...] This is going to be weeks, and weeks, and weeks [...] This is a rescue mission you are on, to save lives. [...] You are living a moment in history that will change and forge character"
Link to comment
8 minutes ago, Tresko said:

Interesantno. A šta pravi veliku razliku kad neko ne može da diše i nema dovoljnu saturaciju kiseonika i praktično se guši, ako ne respirator koji "na silu" gura vazduh u pluća i zadovoljava potrebu za kiseonikom? Da mu priviju bokvicu na bulju? Ili da mu daju komovicu?

To nije ARDS - naravno da će respirator da pomogne u ranijim fazama upale pluća. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...