Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, NevenMan said:

U USA su umrla dva zdrava tinejdzera u zadnjih par dana

 

U J. Koreji je umro tinejdžer od 17 ako se dobro sećam. Zarazio se dok je čekao na kiši u redu da kupi masku.

Link to comment

Kako sada to da umiru mlađi. To nigde nije bilo. Jedva i da se razbole. Mislim toliko puta je to ponovljeno. Evo gledam Norveška najmlađi preminuli 69 godina.

Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Kako sada to da umiru mlađi. To nigde nije bilo. Jedva i da se razbole. Mislim toliko puta je to ponovljeno. Evo gledam Norveška najmlađi preminuli 69 godina.

 

Pa Norveška ima samo 17 smrtnih slučajeva. 

Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Kako sada to da umiru mlađi. To nigde nije bilo. Jedva i da se razbole. Mislim toliko puta je to ponovljeno. Evo gledam Norveška najmlađi preminuli 69 godina.

Manje od 10 je na celom svetu umrlo od korone, mlađih od 20, bar je do pre 2 dana bilo tako... Mislim da su gore nabrojani svi slučajevi...

Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Kako sada to da umiru mlađi. To nigde nije bilo. Jedva i da se razbole. Mislim toliko puta je to ponovljeno. Evo gledam Norveška najmlađi preminuli 69 godina.

 

Umiru ljudi iznenada, ne cesto ali umiru. Nemas simptome nekog podmuklog oboljenja ili ih shvatis neozbiljno i cap, mozdani, srcani udar ili nesto slicno. Desava se i mladjim ljudima. Ne znam ali me ne bi zacudilo da u nekom veoma malom procentu stradaju uz "pomoc" virusa ljudi koji nisu ni znali da su bolesni ili imaju neke opasne predispozicije.

Link to comment

pre par nedelja neki momak u spaniji, sportista 21 godina, dobio koronu a o istom trosku mu dijagnostifikovali i leukemiju. otisao za dva dana. 

 

 

Link to comment

Kinezi uveli zabranu ulaska za strance a onoliko su se bunili na druge pre mesec-dva kada su iste mere uvodili prema Kini.

Sa druge strane izgleda da je Tramp nocas morao da moli Kineze za respiratore jer GM i Ford ni blizu nisu obecanih kapaciteta pa ih Tramp proziva na tw.

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

 

 

 

 

Nigde nisam našao ništa o ovoj vesti.

 

Našao sam taj španski sajt "Bolasdmania". Okačili Ruteovu fotku, a citiraju nekog doktora Rozendala, šefa infektologije  sa Univerziteske klinike u Lajdenu, koji nije nikakav faktor u državi. Kakve veze ima Rute s njim, nemam pojma. Valjda treba da liči kao da je Rute to rekao, ili da je to zvanični državni stav?

Škola senzacionalizma.

(a ni izjavu tog doktora  o  previše starih na intenzivnoj  u Španiji takođe nigde nisam našao. Bar ne u holandskim medijima)

 

 

Postoji, naravno stvarni sukob, i to na vrhu EU, a razlog je to što Holandija smatra da je još uvek prerano da EU otvara kasicu-prasicu za crne dane, zvanu "Evropski Stabilizacioni Mehanizam".

 

Smatra da članice prvo treba da troše sopstvene pare, pa tek kada skroz zagusti traže otvaranje ESM-a.

 

Prebacila je nekim članicaam što nisu imale para u kriznim fondovima iako je trebalo da ih imaju - što je takođe izazvalo srdžbu u toku video konferencije.

Sve jako liči na prepucavanja 2008-me. :(

 

 

Edited by Yossarian
Link to comment
8 minutes ago, pasha said:

Kinezi uveli zabranu ulaska za strance a onoliko su se bunili na druge pre mesec-dva kada su iste mere uvodili prema Kini.

Da su bili kao zapadnjaci, uveli bi još ranije. U Italiji i Španiji je sad broj slučajeva na milion stanovnika 20-25x veći nego u Kini.

Link to comment

As usual with “this” General Motors, things just never seem to work out. They said they were going to give us 40,000 much needed Ventilators, “very quickly”. Now they are saying it will only be 6000, in late April, and they want top dollar. Always a mess with Mary B. Invoke “P”.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 27, 2020

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...