Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Nemačka:

 

Nedeljni porast slučajeva 3,3x.

Nedeljni porast broja umrlih 9,9x.

 

Sad su na 0,54% umrlih među registrovanim slučajevima, a pre nedelju dana bili su na 0,18%.

 

CpjjqOG.png

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Germany

 

Za nedelju dana su testirali oko 200.000 ljudi.

Quote

Vergangene Woche seien in Deutschland etwa 200.000 Menschen auf eine Infektion mit dem Coronavirus getestet worden.

https://www.welt.de/vermischtes/live206505337/Coronavirus-live-Aerztekammer-raet-einfache-Atemmasken-zu-tragen.html

Edited by vememah
Link to comment

@vememah, pošto ti vidim baš pratiš te statistike, je li bilo negde koje je uobičajeno vreme razbolevanja od kontakta ?

 

neki su se čujem razboleli 2-3 dana nakon kontakta, a čujem da je kao prosek 5 dana ?

Link to comment

jbt ... bacih pogled na tabelu ... sad svi testiraju ...  orgijanje velikih brojeva

italija ce biti mala maca za neke drzave

Edited by cedo
Link to comment

U Italiji je više zabrinjavajuće što je sada više nego očigledno da Vlada, osim zatvaranja ljudi po kućama nema nikakav drugi plan niti bilo kakvu drugu ideju, šta ako ovo ne da očekivane rezultate. Očigledno je da neće moći da drže još dugo sve zatvoreno i ljude po kućama, jer kad se jednom sve završi, niko neće imati bilo šta čemu da se vrati, pošto od države neće ostati ništa.

Danas su Conte, Sanchez i Macron pisali EU da ili će da se preduzmu neke moćne zajedničke mere, da se daju finansijske inekcije ogromnih mera kao podrška zemljama članicama(kao i da se malo opusti finansijska disciplina), ili idemo svako na svoju stranu i za sebe.

Link to comment

@svedska

 

Ja ovde pratim: https://c19.se


 

Moja firma, i vecina velikih sa kojima saradjujemo su uveli rad od kuce pre oko 2 nedelje - nije obavezno, preporucljivo je - i bas dosta ljudi se toga pridrzava. Pravilo u vecini firmi koliko sam primetio je ako si 2 dana symptom free onda mozes na posao ako zelis, sto je po meni nedovoljno, tako da sam ja za svoj tim to digao na 5 dana.

 

Da testiraju ikoga sem hospitalizovanih su prestali pre jedno 10ak dana. Ljudi se uglavnom pridrzavaju preporuka (osim debila po kaficima u centru Stokholma i Malmea) i ne panice previse. Zabrinuti jesu, ali govore da je Svedska zemlja gde odluke o ovim stvarima donosi struka a ne politicari (sto je naravno bullshit ali eto) i mislim da vecinom veruju sistemu i preporukama koje dobijaju od svoje drzave. Cesto se cuje i misljenje da se u juznoj Evropi tako brzo siri jer generacije zive zajedno, ljudi se grle i ljube non stop a da ce Svede spasiti ta njihova "hladnoca". 

 

Inace,  ti tel brojevi koje bi trebalo da zoves u slucaju da imas simptome su danas verovatno beskorisni. Zena i ja smo (psihosomatski) imali vecinu simptoma jos pre vise od nedelju dana, zena malo izrazenije pa je jedan dan zvala da vidi sta ce joj reci.. cekala je sat i 35min, razgovor je trajao veoma kratko i cini mi se da svako ko moze da kaze halo u slusalicu gubi kvalifikaciju da bude uzet u razmatranje za pregled, test ili ne daj boze hospitalizaciju. Nacin na koji reaguju mi je donekle i u skladu sa mentalitetom (makar ovo sto sam za par godina upoznao) jer ovde i bez pandemije doktor prepisuje neke lakse antibiotike eventualno u slucaju ako ti otpadne noga. 

 

Ja sam zabrinut ali sam nekako i dalje optimista, i naravno me kao i svaku budalu brine ekonomski krah, te mi je ok sto nema potpunog lockdown-a za sada i nadam se da ga nece ni biti. Naravno, zena je pametnija od mene, ovo sve mnogo ozbiljnije shvata, pizdi sto decu ponekad vodim na igraliste (zivimo na ivici velikog parka i sumice, ona igralista zaobilazi i vodi ih iskljucivo u sumice) i trazi da iznajmimo neku kucu u divljini dok ovo sve ne prodje jer ocekuje potop. Ja kapiram da je dovoljno sto ih ne vodim u obdaniste, igraonice, ne setamo gradom, ne idemo u restorane, molove i bilo kakve zatvorene prostore i kapiram da su tobogan, pesak i ljuljaske u tom nasem parku prihvatljiv rizik za sada. Ovo malo komsija iz zgrade (listom svedjani penzioneri) su uglavnom otperjali u summer houses i bukvalno u zgradi ne bi imali koga da zamolimo da nam decu pricuva (mala ima 3g a klinac 6m) ako dodje do kolapsa a nas dvoje budemo bolesni istovremeno. Zdravi smo i pravi (<=40) ali pravila nema a Svedska je valjda jedna od evropskih zemalja sa najmanje ICU kreveta po glavi stanovnika (jer zbog jebo krevete, preporucuje se setnja i trcanje), te se iskreno nadam da ce im ovo uspeti. Jer ako bude sranje, bice bas ozbiljno sranje. 


 

 

 

Edited by urkozamanje
Link to comment
4 hours ago, borris_ said:

 

Braun pokraden ili Bauhaus skola.

 

iphone 1 100%, a john ivy i jobs su imali thing za bauhaus

 

al i braun gotivim zbog dizajna imam neke nihove kućne aparate

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...