Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

24 minutes ago, lostfanforever said:

pre par nedelja, pominjao cifru od 0.2 - 0.3 % smrtnosti, ali mislim da je od tad i juzna koreja skocila

Skače svakodnevno pošto brojilac tj. broj slučajeva jedva raste, a ima čak 54% nezatvorenih slučajeva od kojih se određeni broj svakodnevno završava smrću.

 

Trenutno je 1,4% na u odnosu na registrovane, 3,1% u odnosu na zatvorene slučajeve.

Edited by vememah
Link to comment
6 minutes ago, Bogotac said:

Kina zabranila do daljnjeg ulazak stranaca u zemlju.

 

Suspenzija pocinje od 28 marta.

 

a bunili su se kada su druge države to isto radile prema njima

Link to comment
43 minutes ago, Jumanji said:

Treba drzati milijardu i 300k u neku vrstu karantina, no mercy
 

 

Nasi slucajevi maltretiranja:

 

 

Ima i snimaka sa batinanjem i sklekovima, ali necu to da postavljam.

 

 

Edited by Budja
Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

Pisite svakodnevno o broju zarazenih u Svedskoj. Njima i dalje skole i diskoteke rade. Zanima me do kad ce tako...

Svedska je jedna od retkih zemalja u svetu koja analizira situaciju pa donosi odluke. Na primer čuo sam od prijatelja da su radili analize kako utiče korišćenje svetala na kolima u toku dana i da su posle godina analize utvrdili da nekog efekta nema i da se prakitcno samo vise trosi akumulator pa su ukinuli tu odluku. 

Ja posle neke analize primera i nekih ličnih slučajeva koji sam pročitao na netu ili ovde na forumu bi rekao da se virus širi isključivo zbog direktnog bliskog kontakta. Jedan kolega sa fakulteta je izlečen a nikog nije zarazio, još jedan dečko iz okoline Pančeva ista situacija. U Kikindi se proširilo na 6 ljudi. A u Valjevu na primer na preko 40 jer je sve počelo od dve proslave na kojima je bilo navodno preko 50 ljudi. Ona devojka što je došla iz Švajcarske je zarazila 7 a navodno je bila u 3 grada i na nekoj proslavi za 8 mart. Neko je ovde pisao da su 2 devojke koje su se od nje zarazila prenele virus na njih 6 od 3q testiranih. 

Nema velike filozofije, bez gradskog prevoza, bez okupljanja ljudi virus može da se proširi na članove porodice i eventualno kolege na poslu ako se ne pazi. 

Ovo epidemija nikad ne bi poprimila ove razmere da su ljudi na vreme reagovali i preduzeli potrebne mere.

Ja sam u Ugandi već 14 dan, sutra izlazim iz izolacije, ovde su se škole, crkve, sportska i kulturna dešavanja, restorani i barovi zabranjena 5 dana pre prvog slučaja. Najavili su bili zatvaranje granica i aerodroma i poklopilo se da se prvi slučaj pojavio dan ranije. Sad su na 14 slučajeva I od danas su zabranili sav javni prevoz i prodaju sem hrane. 

Što se tiče Švedske oni će da nastave ovako jer će ljudi da poštuju pravila i virus se neće širiti nenormalno a verovatno obzirom na zdravstveni sistem oni koji se zaraze će biti adekvatno lečeni. 

Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

vise od 6000 novih..

Italija, USA, Spanija i Nemacka

 

ici ce amerika na duplo od toga ... ne znam da li oni testiraju opsezno van NY

ako ne ... nece sve one pare sto su namenili da ih pokriju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...