Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

12 minutes ago, Ravanelli said:

Vejverli, ova poslednja? 

Naravno. nemam drugačije objašnjenje za toliku razliku od ostalih opština (lokalna uprava je možda bolji termin, pošto su sve malo veće po broju stanovnika (npr. moja je Sidnej i ma oko 200000 stanovnika), uz Vularu, Rendvik i Unutrašnji zapad sve su u centru između dva velika zaliva, od toga da je tu više klinaca iz Evrope. Ali opet dole niže daju broj lokalno zaraženih kojij je svuda uniformno mali. 

 

Ovo groblje (Bronte) je takođe u Vejverliju - korona:

 

Y6RxdI6.jpg

 

SaE

Link to comment
8 hours ago, Aleksija said:

da li negde imamo nekakav pregled koje su sve zemlje  u nekom trenutku planirale herd immunity strategiju? i kada su je napustile?

da li je sada iko ostao, svedska jedina?

 

Yep, still standing :D I još radi posao, ovako kako je planirano, preporuke, selektivne zabrane i sugestije. Po nekim procenama prešli smo trećinu do polovine puta ka peak-u, mada može biti da je donja procena verodostojnija jer - idu Uskrnji raspusti i pitanje je koliko će ljudi slušati preporuku da ne idu na sever, na skijanje i uopšteno da se šetkaju po zemlji i inostranstvu. 

Link to comment
48 minutes ago, goofs said:

Zasto se cesto indukuje koma u lecenju ovog virusa? Sta se dobija time?

Nije baš ni lepo a ni efektivno staviti svesnog čoveka na totalnu mehaničku ventilaciju (100% diše mašina, pacijent se ništa ne pita), koja je broj 1 terapija kod ARDS.

Kašika ultive, prstohvat propofola i dobiješ pacijenta koji je super zahvalan za raditi sa njim, ništa ga ne boli, nije svestan, a u glavi mu:

 

 

 

Edited by desboj
Link to comment

U Britaniji umrla zdrava devojka 21 godinu stara.

 

 

A hoce li Svedjane ovaj pristup skupo da kosa? Razgovor sa nasom dr pedijatrom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ajde što u Švedskoj nema jakih mera socijalne distance, nego koliko sam shvatio nema ni karantina na ulasku? Čudan pristup, bukvalno se ponašaju kao da znaju nešto što drugi ne znaju. Stranci iz Sverige i dalje pizde po FB.

Link to comment
32 minutes ago, Aleksija said:

bar sledecih 1.5 - 2 godine u konstantnom smenjivanju donekle normalnog zivota sa periodima ekstremne socijalne izolacije - osim ako se ne desi neko cudo.

Ja sam optimista. Biće vakcina pre, ili će biti slabljenje virusa prolaskom kroz multiple domaćine... Biće dobro.

 

32 minutes ago, Aleksija said:

 ali ce, ako planira da opstane, morati da bude mnogo vise prilagodjen brzim odgovorima na opasnost. 

O ovome pričam u svom RL okruženju poslednjih nekoliko godina i svi me gledaju ko ludaka.

Vanredne situacije će biti redovnije. Svet mora da se reorganizuje pod hitno.

Ekonomski i drugi prevazidjeni koncepti moraju biti u službi održivosti...

Link to comment

Juce sam pricao s komsijom koji je prelezao koronu (medju prvim pacijentima u Parmi, ima lokal vidi hiljade ljudi nedeljno). On na balkonu 2 sprat ja ispred zgrade. Srecom laksi slucaj, 51 godinu. Kaze da je prvo imao temperaturu 38 5/6 dana ali da je bio toliko slab da nije glavu mogao da podigne. Sesti dan odlucio da ustane sam da pojede jabuku i pao u nesvest. Hitna ga odvela u bolnicu i bio poitivan na test. Tada bolnica jos nije bila u totalnom haosu kao sad pa ga pustili da odlezi do kraja tamo. Kaze da je celo vreme imao jako kratak dah i da se samo jedan dan prikljucio na kiseonik da lakse dise. Sad je negativan i zvrlja okolo mada svi beze od njega.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...