Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Makron je obećao "masivan" plan ulaganja u javne bolnice, posle višegodišnjeg smanjenja izdvajanja novca za nekada cenjeni francuski zdravstveni sistem, što sada otežava suzbijanje širenja zaraze.

Sad se setio

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
29 minutes ago, ubibobi said:

Imunolog Janković je izjavio da nakon preležanog koronavirusa postoji imunitet u trajanju najmanje 3-5 godina i da je to tako kod svih koronavirusa

Prilično hrabra izjava pošto, koliko sam pratio, nijedno relevantno telo ni studija nisu to potvrdili.

Quote

 

Li QinGyuan, director of pneumonia prevention and treatment at China Japan Friendship Hospital in Beijing, said a protective antibody is generated in those who are infected.

"However, in certain individuals, the antibody cannot last that long," Li said. "For many patients who have been cured, there is a likelihood of relapse."

 

https://www.usatoday.com/story/news/nation/2020/02/19/coronavirus-after-2000-deaths-can-you-get-virus-again/4804905002/

Quote

Many questions remain, including how long immunity lasts to this new virus

https://www.nytimes.com/reuters/2020/03/25/business/25reuters-health-coronavirus-immune-test-insight.html

Quote

 

It's unclear whether people who recover from COVID-19 will be immune to reinfection from the coronavirus and, if so, how long that immunity will last.

"We don't know very much," says Matt Frieman, a coronavirus researcher at the University of Maryland School of Medicine in Baltimore. "I think there's a very likely scenario where the virus comes through this year, and everyone gets some level of immunity to it, and if it comes back again, we will be protected from it — either completely or if you do get reinfected later, a year from now, then you have much less disease."

"That is the hope," he adds. "But there is no way to know that."

 

https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2020/03/20/819038431/do-you-get-immunity-after-recovering-from-a-case-of-coronavirus

Edited by vememah
Link to comment

Pa očigledno je to njegova optimistična pretpostavka (čak mislim da je pomenuo da bi stavio ruku u vatru za tu tvrdnju) na osnovu ličnog iskustva sa ostalim vrstama koronavirusa...o ovom novom se ionako malo zna i ja se nadam da je u pravu a vreme će svakako pokazati

Link to comment

da li negde imamo nekakav pregled koje su sve zemlje  u nekom trenutku planirale herd immunity strategiju? i kada su je napustile?

da li je sada iko ostao, svedska jedina?

Link to comment

I jel ima konkretan odgovor na pitanje da li se nakon sto prelezis virus, stvara imunitet na njega? Citam ovde jedno, na drugom mestu drugo, dakle da ili ne, najpouzdaniji izvor? 

Link to comment
Just now, Tsai said:

I jel ima konkretan odgovor na pitanje da li se nakon sto prelezis virus, stvara imunitet na njega? Citam ovde jedno, na drugom mestu drugo, dakle da ili ne, najpouzdaniji izvor? 

 

Pa u principu da, ali ne zauvek (iz poredjenja sa slicnim virusima). Na koliko, cini mi se da niko to jos uvek ne moze da kaze. Tako sam ja makar shvatio.

Link to comment
13 minutes ago, chandra said:

 

Pa u principu da, ali ne zauvek (iz poredjenja sa slicnim virusima). Na koliko, cini mi se da niko to jos uvek ne moze da kaze. Tako sam ja makar shvatio.

Ste zivi tamo na tom vasem ostrvu?

Link to comment

italija, spanija ... usa

 

'That's when all hell broke loose': Coronavirus patients start to overwhelm US hospitals

 

(CNN)"We ended up getting our first positive patients -- and that's when all hell broke loose," said one New York City doctor.

The doctor, who spoke to CNN on condition of anonymity out of concern for his job, described a hospital that was woefully unprepared for an influx of Covid-19 patients that started roughly two weeks ago -- which has already stretched the hospital's resources thin and led to severely ill patients outnumbering ventilators.
"We don't have the machines, we don't have the beds," the doctor said.
"To think that we're in New York City and this is happening," he added. "It's like a third-world country type of scenario. It's mind-blowing."
At first, patients skewed toward the 70-plus age group, but in the past week or so there have been a number of patients younger than 50.
"I don't think they understand the severity of this disease," the doctor said of the younger patients.
"Two weeks ago, life was completely different."
 
Public health experts, including US Surgeon General Dr. Jerome Adams, have warned the US could "become Italy," where doctors in hospitals filled with Covid-19 patients have been forced to ration care and choose who gets a ventilator.
...
Link to comment

Meni out Facebook debilnih Trampovaca koji bi da zrtvuju babe i dede jer ekonomija pati i Trump je pobedio virus, vreme je da se vratimo normalnom zivotu

Link to comment
50 minutes ago, NevenMan said:

Meni out Facebook debilnih Trampovaca koji bi da zrtvuju babe i dede jer ekonomija pati i Trump je pobedio virus, vreme je da se vratimo normalnom zivotu

ta prica nema veze sa mozgom... napravio se nekakav mit da su samo stariji ugrozeni, sto nema nikakve veze sa istinom..

oni jesu najugrozeniji, ali daleko od toga da mladi i zdravi ljudi nisu ugrozeni..

pri tom sve i da ima ludaka koji bi se zrtvovali™, time se ne dobija nista(u smislu resavanja virusa).. jer nije uopste poenta izvrsiti pomor medju starijom populacijom, time se kao sto rekoh ne dobija apsolutno nista, vec je poenta u tome da kriticna™ masa prelezi virus..

zdravstveni sistemi ne mogu da ishendluju, ni polukarantine illi potpune karantine, lecheci uslovno mladje, zato se i govori da se stariji trebaju izolovati..

kad se bude podvlacila crta, statisticki ce ispasti da je ovo virus koji je napadao starije, ali istina je da se velika vecina njih uopste nije ni bila pokusavala spasiti, zbog preopterecenja zdravstvenih sistema..

i ona prica o 27 dana ili koliko vec nema veze sa mozgom, sustina je da sto se duze razvuce manje ce biti zrtava, da je virus nastavio slobodno da cirkulise, smirio bi se sam od sebe za nekih mesec i po do dva, ali bi broj zrtava bio malo je reci kataklizmican..

dakle, jedino sto je sada ostalo, je da se kupuje vreme, do pojave vakcine(na cijem polju ima dobrih vesti), al i pored tih dobrih vesti i uz krsenje medjunarodnih zdrastvenih protokola, opet to ne bi bilo brze od nekih 6-7 meseci..

tako da jedina je nada da se neki od ovih postojecih lekova sto se testiraju pokazu efeksnije za covid, u suprotnom, potrajace ovakvo stanje..

Link to comment

 

Ovde je danas prvi put zabeležen značajan pad rasta, NSW je pao na ispod 20%, a i druge dve velike države (velike po broju stanovnika - Viktorija i Kvinslend)) su već drugi dan na malo više od 10, što je dovelo i do smanjenja rasta za celu Australiju na nivo od ispod 15%. Tome je svakako doprinelo obustavljanje vazdušnog saobraćaja jer je i dalje najveći deo zaraženih stigao iz inostranstva, plus njegovi članovi porodice. U mom NSW su od danas počeli da daju detaljnu statistiku o zaraženima po opštinama, ovolika transparentnost deluje vrlo impresivno.

 

Ovde sam preneo direktno kraj tabele (sve sa 20+) zaraženih po opštinama - sve su u Sidneju, osim Lejk Makvori, Vulongonga, Njukasla i Central Kousta. Šta mislite, na kojoj opštini je Bondaj plaža?

 

Lake Macquarie (C)

20

North Sydney (A)

20

Mosman (A)

23

Cumberland (A)

24

The Hills Shire (A)

24

Wollongong (C)

24

Parramatta (C)

25

Penrith (C)

25

Newcastle (C)

26

Ku-ring-gai (A)

28

Inner West (A)

29

Blacktown (C)

30

Hornsby (A)

31

Randwick (C)

32

Ryde (C)

33

Sutherland Shire (A)

35

Canterbury-Bankstown (A)

41

Central Coast (C) (NSW)

44

Woollahra (A)

66

Northern Beaches (A)

68

Sydney (C)

69

Waverley (A)

105

 

SaE

 

 

Link to comment

U Turskoj juče rekordan dan po svim parametrima. Rekordan broj testova (5035, ukupno više od 30 hiljada urađeno do sada), rekordan broj novozaraženih (561, ukupno 2433), rekordan broj umrlih (15, ukupno 59).

 

Jedna žena iz huda je bila u kućnom karantinu jer joj je suprug zakačio virus negde u Evropi. Hotlajntm iz Ministarstva zdravlja je svakodnevno zvao telefonom da joj provere stanje. Juče je opet zovu, ona im kaže da je dobila temperaturu i počela da kašlje, oni kažu: "OK, dođite odmah u tu i tu bolnicu da vas smeste". Ona: "Kako to mislite, da ovako zaražena uđem u taksi i svečano ušetam na prijemno odeljenje?" Oni: "Khm, u pravu ste, doći će sanitet".

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

 

Ovde je danas prvi put zabeležen značajan pad rasta, NSW je pao na ispod 20%, a i druge dve velike države (velike po broju stanovnika - Viktorija i Kvinslend)) su već drugi dan na malo više od 10, što je dovelo i do smanjenja rasta za celu Australiju na nivo od ispod 15%. Tome je svakako doprinelo obustavljanje vazdušnog saobraćaja jer je i dalje najveći deo zaraženih stigao iz inostranstva, plus njegovi članovi porodice. U mom NSW su od danas počeli da daju detaljnu statistiku o zaraženima po opštinama, ovolika transparentnost deluje vrlo impresivno.

 

Ovde sam preneo direktno kraj tabele (sve sa 20+) zaraženih po opštinama - sve su u Sidneju, osim Lejk Makvori, Vulongonga, Njukasla i Central Kousta. Šta mislite, na kojoj opštini je Bondaj plaža?

 

Lake Macquarie (C)

20

North Sydney (A)

20

Mosman (A)

23

Cumberland (A)

24

The Hills Shire (A)

24

Wollongong (C)

24

Parramatta (C)

25

Penrith (C)

25

Newcastle (C)

26

Ku-ring-gai (A)

28

Inner West (A)

29

Blacktown (C)

30

Hornsby (A)

31

Randwick (C)

32

Ryde (C)

33

Sutherland Shire (A)

35

Canterbury-Bankstown (A)

41

Central Coast (C) (NSW)

44

Woollahra (A)

66

Northern Beaches (A)

68

Sydney (C)

69

Waverley (A)

105

 

SaE

 

 

Vejverli, ova poslednja? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...