Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 hours ago, adam said:

kazu da ce to vec iduce nedelje poceti masovno da koriste ove testove (ako im je verovati u pitanju su dani, izgleda kao test za trudnocu i daje rezultat u roku od 10-15 minuta) da bi se ljudi koji su prelezali vratili na posao. da drzava ne stane. 

 

To je ekstremno dobra i pametna stvar. Ljudi koji su imuni treba da dobiju ausvajs i da se normalno kreću, rade...  Ne mislim samo na UK.

Link to comment

Ne izlazi mi iz glave katastrofalna biološka bomba TREĆINE stanovnika Bergama na San Siru to prohladno veče 19. februara...

 

 https://twitter.com/capuanogio/status/1241251675987480579?s=19

 

 

 

Ne objašnjava sve... Bresciu npr.

 

Ali pokazuje neke stvari, možda i to da su manje sredine podložnije rizicima, ali Madrid ipak...?

 

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, mlatko said:

Ne izlazi mi iz glave katastrofalna biološka bomba TREĆINE stanovnika Bergama na San Siru to prohladno veče 19. februara...
 

 


Ne objašnjava sve, Bresciu npr.

Ali polazuje mnogo stvari, možda i to da su manje sredine podložnije rizicima, ali Madrid ipak...?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Po ovome ispada da je inkubacija virusa 24 sata? :unsure:

 

Cedo, šta ima po Makedoniji?

Edited by steins
Link to comment

@steins

 

https://gdi-sk.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR1OzNgIJWIMLdxQIzR15iGtnyUpo0L-rZocHYWjT6D3koEX1KTt6jMOVXc#/2096bd4b051b42948ac3f5747e80c3a5

 

gore mozes videti brojeve

na dva pacijenta poceli da daju antimalarik + antibiotik (uslov da daju tu kombinaciju je da im je cist EKG i da nemaju terapiju za visok pitisak, ako sam dobro razumeo)

u vladi se dogovaraju oko mera ... neki ne zele da prihvate predlog da se administraciji isplati minmalac naredna 2 meseca 

rupa u budzetu procenjena na 1.3 mlrd evra

nitko da cestita odluku o otpocinjanje pregovora sa EU na temi o makedoniji:) ... ubi nas korona

 

edit: blizi se virus bitolju ... preko velesa stigao u prilep :)

 

Edited by cedo
Link to comment
4 minutes ago, cedo said:

@steins

 

https://gdi-sk.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR1OzNgIJWIMLdxQIzR15iGtnyUpo0L-rZocHYWjT6D3koEX1KTt6jMOVXc#/2096bd4b051b42948ac3f5747e80c3a5

 

gore mozes videti brojeve

na dva pacijenta poceli da daju antimalarik + antibiotik (uslov da daju tu kombinaciju je da im je cist EKG i da nemaju terapiju za visok pitisak, ako sam dobro razumeo)

u vladi se dogovaraju oko mera ... neki ne zele da prihvate predlog da se administraciji isplati minmalac naredna 2 meseca 

rupa u budzetu procenjena na 1.3 mlrd evra

nitko da cestita odluku o otpocinjanje pregovora sa EU na temi o makedoniji:) ... ubi nas korona

 

edit: blizi se virus bitolju ... preko velesa stigao u prilep :)

 

Pa dobro, držimo se....:+1:

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Kako bre UK samo 187 zaraženih?

Evo podataka:

Quote

The UK has recorded 43 coronavirus deaths in the past 24 hours compared to 87 yesterday, but new infections have sky-rocketed by a record 1,452 to 9,529 as Britons continued to flout the lockdown today.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8153131/British-coronavirus-death-toll-rises-41-465-England-sees-28-fatalities.html

Link to comment
32 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

To je ekstremno dobra i pametna stvar. Ljudi koji su imuni treba da dobiju ausvajs i da se normalno kreću, rade...  Ne mislim samo na UK.

 

Ponavljam: Koliko je takvih?

1%?

(Osim ako se ne  misli da je pola populacije vec prelezalo coronu.)

Sta ce to da promeni u big picture funkcionisanja?

Link to comment
31 minutes ago, cedo said:

@Dankan Ajdaho To jedino ako se zna da ljudi koji su prelezali koronu ne mogu opet da se zaraze i ne mogu da prenesu zarazu dalje.

@mlatko kad je bio el classico 1. marta?

Imunolog Janković je izjavio da nakon preležanog koronavirusa postoji imunitet u trajanju najmanje 3-5 godina i da je to tako kod svih koronavirusa

 

Edit: Nakon tog perioda u slučaju ponovljene infekcije za očekivati je znatno blažu formu

Edited by ubibobi
Link to comment
30 minutes ago, cedo said:

@Dankan Ajdaho To jedino ako se zna da ljudi koji su prelezali koronu ne mogu opet da se zaraze i ne mogu da prenesu zarazu dalje.

 

 

Negde sam pročitao (izvinjavam se ako nije tačno) da su do sada ukupno dva pacijenta koji su preležali koronu istu ponovo zapatili. To valjda znači da se radi o delićima delova promila.

 

2 minutes ago, Budja said:

 

Ponavljam: Koliko je takvih?

1%?

(Osim ako se ne  misli da je pola populacije vec prelezalo coronu.)

Sta ce to da promeni u big picture funkcionisanja?

 

Pa mora se od nečeg početi?

Link to comment
Kako bre 24 sata, tekma bila 19., porast broja zaraženih na grafikonu se vidi od 26.
Mnogi pišu "pa kako kad je proces inkubacije 5 dana? trebalo bi da je vrhunac dostignut 24.02." Da, možda vrhunac (nedijagnostifikovane) zaraze... u stvari verovatno krajem februara ali kad su to građani Bergama i provincije (ono da je trećina stanovnika bila na stadionu je više figurativno) iskašljali na svoje stare i nemoćne koji su se razmileli i razboleli u masi početkom marta.
Osobe sa uznapredovalim patologijama preminuli su već u prvoj polovini meseca jer je prosek 8 dana od pojave simptoma. Vrhunac smrtnosti (nadamo se bar) se dostigao mesec dana od početka širenja zaraze.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
4 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Negde sam pročitao (izvinjavam se ako nije tačno) da su do sada ukupno dva pacijenta koji su preležali koronu istu ponovo zapatili. To valjda znači da se radi o delićima delova promila.

 

 

 

To su mislim bili produženi slučajevi tj. nedovoljno zalečeni i testovi su kasnije potvrdili nepostojanje virusa

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...