Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

46 minutes ago, adam said:

kazu da ce to vec iduce nedelje poceti masovno da koriste ove testove (ako im je verovati u pitanju su dani, izgleda kao test za trudnocu i daje rezultat u roku od 10-15 minuta) da bi se ljudi koji su prelezali vratili na posao. da drzava ne stane. 

 

Nisam siguran sta ce od toga da bude.

 

To jest, koliko je ljudi uopste imalo, pa prelezalo, Corona Virus? To su jos uvek jednocifreni procenti da bi se sa tim racunalo za neku smislenu organizaciju posla.

Link to comment

Imam samo jednu napomenu vezanu za broj umrlih u Italiji.

Na sajtu italijanskog Ministarstva zdravlja postoji bilten u kome se povremeno ažuriraju informacije i brojevi.

 

Kada je u pitanju broj preminulih navodi se:

Quote

I deceduti sono 7503, questo numero, però, potrà essere confermato solo dopo che l’Istituto Superiore di Sanità avrà stabilito la causa effettiva del decesso

Preminulih je 7503, ali ovaj broj treba da potvrdi vrhovni institut za zdravlje, nakon što utvrdi tačan uzrok smrti.

Link to comment
17 minutes ago, borris_ said:

Za te testove se mora vaditi krv. Neće to tako brzo ici.

 

bocne se iglicom vrh prsta i kap promrlja preko testa, rezultat za 10 min

postoje takvi i za hiv

Link to comment
1 hour ago, Apollo Creed said:

 

:covid19:

 

Ti se reko da u onu subotu nece biti ljudi na protestu pa je bilo na hiljade :fantom:

 

redovno se zajebes u proceni, redovno. To je vec pravilo.

 

Sto se Kineza tice, samo ukljuciti logiku. Imali 16 montaznih bolnica, koliko ih sada imaju? ILI JE NEKA 3ABEPA!!!

Edited by Caligula
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Ti se reko da u onu subotu nece biti ljudi na protestu pa je bilo na hiljade :fantom:

 

 

 

Jeste bilo sto i više hiljada i srušili su včća nekoliko puta.

Link to comment

U Ugandi prvi slučaj otkriven u subotu, juče još 8 a danas još 5 tako da su na ukupno 14. Prvih 9 došlo iz Dubaia i taj prvi je otkriven na aerodromu. Sledećih 8 isto iz Dubai došli,  dva kineza, jedan iz Nemacke i valjda jedan iz Juznog Sudana što deluje malo čudno jer ne znam koliko tamo ima slučajeva. 

Škole, sport, kulturna dešavanja, restorani i barovi su zatvoreni još prošle nedelje pre prvog slučaja. Sve granice su zatvorene i sve letovi otkazani zs vikend. Danas objavili da se ukida sav javni prevoz i sve trgovine i marketi sem prodaje hrane na 14 dana. Ne znam kako ce izgledati sutrašnji dan u Kampali, mnogo ljudi koristi motocikliste kao prevoz (zovu ih Boda boda 😀) , Uber i mini buseve a to je sve zabranjeno. Privatna kola mogu da se voze sa najviše 3 ljudi unutra. Videćemo kako će se poštovati mere mada ljudi su uplašeni iako ovde imaju iskustva sa ebolom i sa najsmrtonosnijim virusom na svetu -Marburg. Prijatelj lokalac kaže da nema razloga za brigu a ja sam u kontaktu sa našim konzulom koji kaže da još niko nije izrazio želju da ide iz Ugande. 

Link to comment
 
bocne se iglicom vrh prsta i kap promrlja preko testa, rezultat za 10 min
postoje takvi i za hiv
To ko za dijabetes?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
5 minutes ago, BarryWhite said:

valjda jedan iz Juznog Sudana što deluje malo čudno jer ne znam koliko tamo ima slučajeva.  

 

Zvanicno nijedan :ph34r:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...