Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

well USA danas 10K i preko 200 umrlih.

 

I onaj narandzasti majmun najavljuje povratak u normalu i pobedu, jer jebiga bitnije je maralago nego milion zrtava. 

Link to comment
44 minutes ago, Tsai said:

Tramparatm. jeste malo drcan ali je pravi brate, za razliku od dementnih baba i deda koje bi izazvali trece svetske ratove

Bolji od cega? mentalno poremecena budala sa recnikom od 150 reci.

 

I've been briefed on every contingency you could possibly imagine. Many contingencies. A lot of positive. Different numbers, all different numbers. Very large numbers. And some small numbers, too, by the way.
 
"It's going to disappear. One day it's like a miracle, it will disappear. And from our shores, you know, it could get worse before it gets better. Could maybe go away. We'll see what happens. Nobody really knows."
 
"You know, my uncle was a great person. He was at MIT. He taught at MIT for, I think, like a record number of years. He was a great super genius. Dr. John Trump. I like this stuff. I really get it. People are surprised that I understand it. Every one of these doctors said, 'How do you know so much about this? ' Maybe I have a natural ability.
Link to comment
5 hours ago, Indy said:

Odličan, ja pratim onaj zvaničan sajt ministarstva zdravlja gde popodne daju podatke za prethodni dan (do 8 uveče). Premijerka je danas najavila da će uskoro da imaju aplikaciju za praćenje  zaraženih u izolaciji, sve je to dobro.

 

Ovde je po tim podacima dnevni porast i dalje 25%, ja nisam ni očekivao da pada zbog onog puštanja ljudi sa "Ruby Princess" kruzera. Vidim da je u Viktoriji i u Kvinslendu rast osetno usporen, skoro na 10% dnevno, što je odlično. Par stvari iz ovdašnjeg izveštaja, prvi slučajevi zaražene dece, dvomesečna beba i sedmogodišnja devojčica, zaraženi od članova porodice, ono što je dobro je da su oboje imali simptome (ono čega se svi plaše je da deca mogu biti zaražena ali bez ikakvih simptoma, i da takva šire virus okolo potpuno nedetektovano).

 

Za dodatak, ceo izveštaj o iskrcavanju "Ruby Princess" i kruzera - svi se peru da su poštovali postojeće procedure, ali meni zvuči da je firma vlasnica pogurala da se ljudi što brže iskrcaju, uplašeni da će morati da ih drže na brodu kao sa "Diamond Princess". Želim im da ih putnici tuže i dodatno ojade. I još jednom, za ilustraciju kako sedenje u avionu utiče na širenje zaraze, rastući spisak letova na kojima su zaraženi stigli iz inostranstva.

 

Još dobro izgleda da su Italijani usporili rast na ispod 10% dnevno, što je odlično, to je kao skandinavske zemlje i Tajvan/Singapur/Hong Kong, po onome što epidemiolozi pričaju uskoro će da ode još naniže. Turska, Malezija smanjeno, Indonezija deluje stravično i pored malog broja slučajeva, pominjao sam već sinoć šta se dešava u Džakarti, biće tamo jako gadno.

 

SaE

Link to comment
2 hours ago, NevenMan said:

Bolji od cega? mentalno poremecena budala sa recnikom od 150 reci.

Pa ja kazem - izbor izmedju njega i zlobabe™ je bio cist win-win... 

Link to comment

Malawi je poslednja zemlja na planeti koja nema prijavljen ni jedan slučaj (al' su uveli zabranu okupljanja, zatvorili škole etc.).

 

Cela planeta u lockdownu, it's official.

Link to comment
1 minute ago, slepa živana said:

u čemu je trik sa ovom maskom? jel ona služi za priključenje na respirator ili nešto drugo? ne vidim na ovim slikama nikakve uređaje.

Neko je uspeo da je modifikuje i prikljuci na kiseonik i tako napravi respirator.

Link to comment
2 minutes ago, lo zingaro said:

Neko je uspeo da je modifikuje i prikljuci na kiseonik i tako napravi respirator.

 

Te maske su strava! Imamo dve u kuci ako bude trebalo da doniramo. :)

Link to comment
2 minutes ago, lo zingaro said:

Neko je uspeo da je modifikuje i prikljuci na kiseonik i tako napravi respirator.

shvatila sam toliko, da su napravili kao adapter za masku koja se inače koristi za neki sport. ali mi nije jasno na šta se prikači. čime se inače onda pacijenti priključuju na respirator?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...