Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Bio je danas članak u Le Monde-u o ovom kako oni pisu propagandom potezu Rusa (kao i Kineza i Kubanaca). Prilično je odjeknulo ovo i sada polako shvataju kako su se ponašali sa Italijom 

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Da. 

Za vrijeme španskog gripa malo ko je pričao njemu i zbog toga se tako i zove. Spanjolci su o njemu najvise izvještavale jer im je i sam kralj bio bolestan. U francuskoj nisu pravili nikakav karantin, ponegdje su zatvaraju pokoju školu i to je to. Dosta poznatih ličnosti su umrli od tog gripa. U Fr ukupno oko 250 000 ljudi.

 

Azijski gripa je isto bio smrtonosna i nije bilo nikakvog karantina. 

 

U međuvremenu se potpuno izmenila percepcija ljudi, pre svega na zapadu, na ljudske žrtve a naročito posle ww2. Što je moglo nekada ne može sada, izbile bi strahovite pobune. 

Link to comment
2 minutes ago, Luther said:

 

U međuvremenu se potpuno izmenila percepcija ljudi, pre svega na zapadu, na ljudske žrtve a naročito posle ww2. Što je moglo nekada ne može sada, izbile bi strahovite pobune. 

Tačno, mislim da su onda ljudi bili više religiozni i da je to imalo neku ulogu. Ipak ne treba zaboraviti ni Azijskiu gripu pedesetih koji je ubio dosta ljudi.

Link to comment
8 minutes ago, Anonymous said:

Gde ih je našao devet na ovoj putanji?

Ako malo razmisliš, zaključićeš da nije daleko od pameti da je u igri bilo više putanja preko različitih zemalja EU dok eliminacijom jedne po jedne zemlje nisu došli do ove krajnje.

Link to comment
Just now, vememah said:

Ako malo razmisliš, zaključićeš da nije daleko od pameti da je u igri bilo više putanja preko različitih zemalja EU dok eliminacijom jedne po jedne zemlje nisu došli do ove krajnje.

Poljaci su demantovali da su zabranili pregled. Kažu da nisu ni dobili zahtjev za dozvolu. Moguće je da rusi malo troluju. 

Link to comment

Bio danas na RTS-u prilog iz Hajdelberga, gde neki naš gastos koji radi u lokalnoj bolnici reče da su sa pripremama za ovo počeli pre 6 nedelja. Ne znam što bi lagao oko tako banalne stvari, a ako ne laže, onda se i narativ "zabrinutog" PPP-a o neodgovornim evropskim vladama an ženeral malko uzdrmao.

 

Pošto, je l te, poslednji put kad sam proveravao, zdravstvo je i dalje bilo u nadležnosti država članica unije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...