Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, Ravanelli said:

Mislis da je vreme i za jednu temu "da li preterujemo u odgovoru na koronu? "? 

Ja verujem epidemiolozima. Ako kazu da se ukopavam u brda, to i radim

Takodje korona ima smrtnost oko 3-7 puta vecu 

Ne u tom smislu, nego mozda ima neki objektivniji odgovor. Tipa, drugacija klima, manje kontakata, disciplinovaniji po prirodi, sta znam... Ako je samo krdo vs ravnanje, onda mi je jasno

Link to comment
6 minutes ago, Ravanelli said:

Mislis da je vreme i za jednu temu "da li preterujemo u odgovoru na koronu? "? 

Ja verujem epidemiolozima.

Imaš temu o modelovanju epidemije i u njoj vrlo detaljno šta kažu vrhunski nemački i engleski epidemiolozi. A u suštini kažu da odgovor mora biti takav da se epidemija suzbije, a ne razvuče.

Link to comment
3 minutes ago, Tihajeza said:

A ti pa imaš...

Ja ovo pratim od samog početka i verovatno sam najviše postovao na ovoj temi i to uglavnom ne ćaskajući već objavljujući vrlo relevantne informacije. Toliko o tome.

3 minutes ago, Tihajeza said:

Sada je kraj marta i fabrike van provincije Hubei rade.

Pa normalno da rade kad se Kina gotovo sasvim izvukla iz epidemije bez tih tvojih famoznih 6-12 meseci zaustavljanja privrede.

Edited by vememah
Link to comment
24 minutes ago, Lezilebovich said:

Zašto je u Svedskoj sve normalno, nema zatvaranja škola, posla i slicno? 

Neko je kačio grafik, u Švedskoj 30-ak posto mladih živi sa roditeljima, u Italiji, ako se ne varam, 80-90 posto, Španija isto neki veliki procenat. Neki misle da je to razlog što je u Italiji tako buknulo (pogotovo u Bergamu, posle one utakmice u Milanu), mladi (uglavnom) preguraju na nogama, u početku mnogi nisu ni znali da su zaraženi, kad su preneli starijima ...

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

Francuska i Švajcarska padaju u broju slučajeva od juče ako je verovati worldometers

Za francusku je zvanična cifra ali to ništa ne znači. Nisam slušao koliko testova su radili. 

Ove krive su jako slične od države do države. Francuska nije ništa drugo uradila od italije, španije i inače mi nažalost slične rezultate. Tako mislim i za sve druge EU zemlje. 

Link to comment
Just now, vememah said:

Imaš temu o modelovanju epidemije i u njoj vrlo detaljno šta kažu vrhunski nemački i engleski epidemiolozi. A u suštini kažu da odgovor mora biti takav da se epidemija suzbije, a ne razvuče.

Agree. I kazem da verujem epidemiolozima i radim kako kazu. 

Pitam, jer pricao sam juce sa dva drugara iz shvice i austrije, koji su hirurg i doktor. Obojica su u fazonu da je odgovor suvise agresivan, da stari svakako umiru... Stigao sam do druge iteracije razmene argumenata, dalje nisam mogao da ne dizem tenziju u razgovoru

Sada gledam da Tramp polako pocinje da masira javno mnjenje da se vrate na posao, da se sacuva ekonomija, da starci prinesu zrtvu... 

Mislim da je to jedna od debata koje cemo imati u buducnosti

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Pa normalno da rade kad se Kina gotovo sasvim izvukla iz epidemije bez tih tvojih famoznih 6-12 meseci zaustavljanja privrede.

 

Pa mi još ne znamo koliko će Hubei biti u lockdown-u, tako ne možeš tvrditi zasigurno da neće biti potrebno. Evo već su puna 2 meseca, videćemo koliko će da traje. Da je Hubei posebna država (a ima stanovnika kao Italija), a ne delić ogromne ekonomije, kako bi uspela bez ostatka zemlje koji za to vreme radi i snabdeva je?

Link to comment
7 minutes ago, zgembo said:

Neko je kačio grafik, u Švedskoj 30-ak posto mladih živi sa roditeljima, u Italiji, ako se ne varam, 80-90 posto, Španija isto neki veliki procenat. Neki misle da je to razlog što je u Italiji tako buknulo (pogotovo u Bergamu, posle one utakmice u Milanu), mladi (uglavnom) preguraju na nogama, u početku mnogi nisu ni znali da su zaraženi, kad su preneli starijima ...

 

ja sam kacio, zajedno sa nekim tekstom iz indexa koji govori o nekim drugim aspektima za svedsku odluku...

valjda je jasno da su zemlje sa manje generacijskih familija u zajednickom domacinstvu u prednosti

 

@Tihajeza stvarno bi mogla i da pratis sta se pise ovde, ako zelis da ucestvujes u diskusiji (bez nastupa sa istinom bez informacija) ... Hubei je juce/prekjuce popustio mere

Edited by cedo
Link to comment
32 minutes ago, Lezilebovich said:

Zašto je u Svedskoj sve normalno, nema zatvaranja škola, posla i slicno? 

 

Svi stranci u Svedskoj pizde zbog manjka mera. Njihov drzavni epidemiolog ima neke nestorovicevske elemente tipa u maju se virus gasi jer mu ne odgovara vreme i sl. Akademska zajednica takodje pizdi i pise apele za uvodjenje ostrijih mera. Pritom uopste nemaju malo zarazenih, dok je smrtnost relativno niska. 

Link to comment
32 minutes ago, ArleKino said:

 

Idiota svugdje ima, ali mislim da to nije dominantni narativ. Više se čudimo idiotima koji takve gege organizuju u periodu jebene pandemije.

 

Koliko godina je imao taj vozac koji je umro, to nigde ne pise? 

Link to comment
11 minutes ago, dillinger said:

 

Koliko godina je imao taj vozac koji je umro, to nigde ne pise? 

 

52, mislim. Valjda je bio i prije bolestan nešto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...