Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, vememah said:

Daj da pobijemo milione starih i gomilu mlađih sa zdravstvenim problemima kako se ne bismo ekonomski vratili koju godinu ili deceniju unazad, jer komfor ne sme da trpi.

 

Ne verujem šta čitam.

Znači, Kinezi su je vratili, sad ne proizvode ništa sem hrane za golo preživljavanje?

 

Probaj da nađeš gde se zalažem za tako nešto, pa ne veruj slobodno.

 

A za Kineze, karantinom je zahvaćeno oko 6% stanovništva. Mislim da 94% ostatka može lepo da izhendla situaciju i za ove koji ne rade.

Link to comment

Na stranu sve što imam protiv krupnih kapitalista, neplaćanja poreza, domaćih biznismena sa novcem sumnjivog porekla... ali šta drugo da rade firme koje sad nemaju nikakvog priliva sredstava i izvesno je da će tako biti bar još neko vreme sem da pošalju ljude na neplaćeno?

Edited by mraki
Link to comment
24 minutes ago, mraki said:

Na stranu sve što imam protiv krupnih kapitalista, neplaćanja poreza, domaćih biznismena sa novcem sumnjivog porekla... ali šta drugo da rade firme koje sad nemaju nikakvog priliva sredstava i izvesno je da će tako biti bar još neko vreme sem da pošalju ljude na neplaćeno?

mogu valjda izgurati 1 mjesec, a ne da salju radnika na neplaceno sedmi dan od prestanka rada, pri cemu taj radnik ne snosi nikakvu krivicu sto ne radi.

 

mislim da bi bilo korektno da se razgovara o eventualnom umanjenju plate za vrijeme dok je ovakvo stanje, ali neplaceno i otkaz su dno dna.

 

 

Link to comment
17 minutes ago, BWA said:

mogu valjda izgurati 1 mjesec, a ne da salju radnika na neplaceno sedmi dan od prestanka rada, pri cemu taj radnik ne snosi nikakvu krivicu sto ne radi.

 

mislim da bi bilo korektno da se razgovara o eventualnom umanjenju plate za vrijeme dok je ovakvo stanje, ali neplaceno i otkaz su dno dna.

 

 

 

Radnici Porezne uprave FBiH će dati dio svoje martovske plate kako bi se platio dio doprinosa i plata za radnike u privatnom sektoru koji nisu odjavljeni od strane poslodavaca.

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

A za Kineze, karantinom je zahvaćeno oko 6% stanovništva. Mislim da 94% ostatka može lepo da izhendla situaciju i za ove koji ne rade.

Pa ti baš nemaš pojma o čemu pričaš.

Quote

China has flooded cities and villages with battalions of neighborhood busybodies, uniformed volunteers and Communist Party representatives to carry out one of the biggest social control campaigns in history.

The goal: to keep hundreds of millions of people away from everyone but their closest kin.

The nation is battling the coronavirus outbreak with a grass-roots mobilization reminiscent of Mao-style mass crusades not seen in China in decades, essentially entrusting front line epidemic prevention to a supercharged version of a neighborhood watch.

Housing complexes in some cities have issued the equivalents of paper hall passes to regulate how often residents leave their homes. Apartment buildings have turned away their own tenants if they have come from out of town. Train stations block people from entering cities if they cannot prove they live or work there. In the countryside, villages have been gated off with vehicles, tents and other improvised barriers.

Despite China’s arsenal of high-tech surveillance tools, the controls are mainly enforced by hundreds of thousands of workers and volunteers, who check residents’ temperature, log their movements, oversee quarantines and — most important — keep away outsiders who might carry the virus.

Residential lockdowns of varying strictness — from checkpoints at building entrances to hard limits on going outdoors — now cover at least 760 million people in China, or more than half the country’s population, according to a New York Times analysis of government announcements in provinces and major cities. Many of these people live far from the city of Wuhan, where the virus was first reported and which the government sealed off last month.

https://www.nytimes.com/2020/02/15/business/china-coronavirus-lockdown.html

Link to comment
13 minutes ago, ArleKino said:

 

Radnici Porezne uprave FBiH će dati dio svoje martovske plate kako bi se platio dio doprinosa i plata za radnike u privatnom sektoru koji nisu odjavljeni od strane poslodavaca.

za svaku pohvalu.

nasim privatnicima (vecini) posljednjih dana je glavna preokupacija kako da ne isplate platu, a da to nekako pravno pokriju.

 

Link to comment
3 hours ago, NevenMan said:

procitah da u Konjicu kazu dosao Srbin namerno da rasiri virus :frust:

 

Idiota svugdje ima, ali mislim da to nije dominantni narativ. Više se čudimo idiotima koji takve gege organizuju u periodu jebene pandemije.

Link to comment
12 minutes ago, Lezilebovich said:

Zašto je u Svedskoj sve normalno, nema zatvaranja škola, posla i slicno? 

Mislis da je vreme i za jednu temu "da li preterujemo u odgovoru na koronu? "? 

Ja verujem epidemiolozima. Ako kazu da se ukopavam u brda, to i radim

Takodje korona ima smrtnost oko 3-7 puta vecu 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...