Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

35 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li postoji podatak koliko se poveća stopa samoubistava ili koliki je uticaj na mentalno zdravlje izolacije od mesec dana (ne znam tačno kako bi se ovaj drugi podatak prikazao, ali možda ima ) ? 

i meni je pitanje suicida prvo palo na pamet kad sam videla sajamsku halu. ovi psiholozi što gostuju ovih dana na teveu, spominju ozbiljne posledice, ali niko nije detaljnije govorio o tome. čini mi se da je situacija, u tom smislu, teško uporediva s bilo čim drugim, jer postoje okolnosti koje su potpuno drugačije od na primer zatvora, zarobljeništva, ležanja u bolnici... mene je podsetilo na neki tekst koji sam čitala u časopisu nautilus, o zatvorenicima koji bili u samicama, ali to bi moglo da bude zanimljivo samo onima koji su sami u izolaciji.

možda može da se izgugla o statistikama za koje ti pitaš po nekim istraživanjima sprovedenim u zatvorima...

Link to comment

Navodno 400 novih smrtnih slučajeva u Lombardiji. Ako je tačno, onda će Italija opet da raste u odnosu na juče. 

 

U stvari nije navodno, nego je tačno. 

Edited by theanswer
Link to comment
Just now, theanswer said:

Navodno 400 novih smrtnih slučajeva u Lombardiji. Ako je tačno, onda će Italija opet da raste u odnosu na juče. 

Bitni su novi zarazeni 

Link to comment
3 hours ago, ArleKino said:

Umro vozač direktora "Igmana", drugi preminuli u BiH. Pokupio virus na onoj zabavi u Konjicu.

procitah da u Konjicu kazu dosao Srbin namerno da rasiri virus :frust:

Link to comment
Quote

Al Galliera una paziente di 27 anni, ricoverata il 13 marzo scorso in S.C. Malattie Infettive e spostata il 16  marzo presso Rianimazione dove è stata intubata, sottoposta a diversi cicli di pronazione e dopo l'assunzione di nuovi farmaci per l'immunomodulazione (controllo e inibizione delle citochine), ieri, 23 marzo, è stata stubata, avviata al risveglio ed oggi è stata spostata in Area Critica di Medicina.
 

https://genova.repubblica.it/cronaca/2020/03/24/news/galliera_sta_meglio_una_paziente_di_27_anni-252188136/?ref=fbpr&fbclid=IwAR3scgdodiSQ1dt0oTSe3cqzXXglSHEDIYagj8yEC4ePppNq8FLSierkG78&fbclid=IwAR0Y0JKSkChTwIaVADKcCtb3EOViPcHGNkFEuECtRFPGCUR1bsQUMaYItXg

Link to comment
6 minutes ago, Arkadija said:

Svet je malopre prešao 400.000 zaraženih. 

Zaraženih da težim simptomima. U italiji procjenjuju da ih je 10x više. 

Edited by borris_
Link to comment
Al Galliera una paziente di 27 anni, ricoverata il 13 marzo scorso in S.C. Malattie Infettive e spostata il 16  marzo presso Rianimazione dove è stata intubata, sottoposta a diversi cicli di pronazione e dopo l'assunzione di nuovi farmaci per l'immunomodulazione (controllo e inibizione delle citochine), ieri, 23 marzo, è stata stubata, avviata al risveglio ed oggi è stata spostata in Area Critica di Medicina.
 
https://genova.repubblica.it/cronaca/2020/03/24/news/galliera_sta_meglio_una_paziente_di_27_anni-252188136/?ref=fbpr&fbclid=IwAR3scgdodiSQ1dt0oTSe3cqzXXglSHEDIYagj8yEC4ePppNq8FLSierkG78&fbclid=IwAR0Y0JKSkChTwIaVADKcCtb3EOViPcHGNkFEuECtRFPGCUR1bsQUMaYItXg
Ajd sad molim te prevedi

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
3 minutes ago, steins said:

pa ozdravila nakon terapije nekih novih imunomodulatora koji kontrolisu i inhibiraju citokin :D

nek prevedu italijani sve ako je bitno

pise da ima 27god, bila intubirana

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...