Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

10 minutes ago, Redoran said:

@Lancia Možeš li da potvrdiš autentičnost ovoga? Vidim da i u komentarima na tw ima još par sličnih video ispovesti.

 

sta ima da potvrdjuje ... bilo u italiji, u spaniji se desava ... trijaza, pa covek je o tome pricao u intervju-u za britansku televiziju

u americi ce prvo trijazirati one bez osiguranja

 

evo spanija je bezmalo gora od italije danas ... a koliko je kasnije kod nje uveden lockdown ... 5 dana ?

 

igrale se utakmice zarad para, skijalo se, modiralo, karnevalisalo ... dobro i prolazimo koliko smo pohlepni i glupi

 

edit: mislim ... jbt ... treba nba da se igra sa publikom sve dok gober nije registrovan kao pozitivan ... u kom univerzumu ?

na stranu nase budale sa sopingom do trsta ... trump hoce da izvaze stetu u ekonomiji i krivu virusa ???

Edited by cedo
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

dobro i prolazimo koliko smo pohlepni i glupi

:hail:
 

a kad jednom grune kamen opet ovo bi trebalo jedino da ostane

 

”dobro su prošli koliko su bili pohlepni i glupi”

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
6 minutes ago, Redoran said:

@Lancia Možeš li da potvrdiš autentičnost ovoga? Vidim da i u komentarima na tw ima još par sličnih video ispovesti.

Da jbg, izgleda da je stanje zaista katastrofalno. danas citam jos jednu tuznu pricu - u pitanju je Oscar Haro (nadam se da ima prevod na eng.), ciji otac je prepusten na milost i nemilost virusu, zato sto je jednostavno star. Zaista divna i iskrena ispovest.

 

Vec sam pisao da bi stanje bilo jos gore, da je u vreme najvece ekonomske krize prosla inicijativa da se sav medicinski sitem privatizuje. Bila je to jedan od najkvarnijih pokusaja da obezvredjeno zdravstvo predje u privatne ruke. EU, my ass.

 

Da ponovim, pre ovog stanja sa koronovirusom, zdravstvo u Spaniji je po statistikama bilo najbolje plasirano u Ecropi a trece u svetu iza Hoing Konga i Singapura. Praksa nazalost govori nesto sasvim drugo.

Link to comment

da li u španiji postoje domovi zdravlja kao deo zdravstvenog sistema?

 

ili je to relikt isključivo nekadašnjeg socijalističkog sistema zdravstva

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da li u španiji postoje domovi zdravlja kao deo zdravstvenog sistema?

 

ili je to relikt isključivo nekadašnjeg socijalističkog sistema zdravstva

Postoje, naravno. Evo ovaj moj je zatvoren od pocetka vanrednog stanja, valjda im treba osoblje po bolnicama, tako da moram kod privatnika za fakin recept.

Link to comment

po meni je ovo fejl sluzba bezbednosti....ili evt njihov odnos sa izvrsom vlascu

sve ozbiljne sluzbe su morale znati, u realnom vremenu, kako su kinezi saznavali, sta se desava i sta treba raditi...

Link to comment
26 minutes ago, Lancia said:

Vec sam pisao da bi stanje bilo jos gore, da je u vreme najvece ekonomske krize prosla inicijativa da se sav medicinski sitem privatizuje. Bila je to jedan od najkvarnijih pokusaja da obezvredjeno zdravstvo predje u privatne ruke. EU, my ass.

 

napisah da sam juce bio na sahrani ... momak, iako nije umro od korone,  mozda je umro zbog korone ... jer su cekali da ga prebace u skoplje ... a infektivna je centar za koronu sada

i da nije bilo korone, verovatno bi umro malo kasnije (bas kao i drugi momak pre godinu dana od slicne stvari, samo je njegov put bio bitola-skoplje-italija), jer u makedoniji moze samo dodatni strah da te obuzme ako ti zaista zatreba lekar

a napravljeno x privatnih klinika, usput zapostavljajuci drzavno zdravstvo  ... da bi lezao u sobi i gledao u plazma televizor ... a kada ti zaista zatreba zahvat ... onda te opet prebace u drzavnu, odakle sve otislo ili na zapad ili u privatnu

i tako u krug

bolnice, putevi, sve sto coveku treba ... nema ... zarad lopova koji kradu drzavu umesto da nesto i sagrade, odrze ...

nije isto kao na zapadu, a mozda u biti i jeste ... jer u korenu je svega novac u necijim dzepovima

 

i da ne zaboravim ... @steins ... diamond princess je samo dokaz sta moze da uradi japansko zdravstvo kada nije prebukirano ... netko je to vec spomenuo 

 

 

Link to comment

U Montrealu uveli neku drive through bolnicu za testiranje, sta god im to znaci, koja moze da radi 2K+ testova dnevno. Rezultat: Broj zarazenih skocio sa 200 na 600 u danu.

Link to comment

da ne bude opet prica o zaveri, ali koja je verovatnoca da u svakoj drzavi na ovoj poziciji sede retardirani idioti koji nemaju veze sa poslom koji treba da rade, il su u pitanju neke dublje igre..

 

Edited by Shaq
Link to comment

Verovatnoća je vrlo velika a igra je jednostavna: postaviš tako nekog kretena kako bi ekipe koje su tebe postavile mogle mirno i spokojno da rade svoje kombine i trpaju kešovinu u džepove. Radi na svim nivoima, od predsednika vlade do tzv. stručnihtm pozicija.

Link to comment

Neko je pitao ranije da li ici u planine, tamo nema nikoga. Evo zasto ne, procitajte danasnji post Adama Gibbonsa ovde: https://www.facebook.com/groups/1402113850094210/ 

 

I iz komentara sa istog posta:

 

you play tennis and you sweat, and then you rub your face with the back of your hand, and then you touch the gate, you drink from a water bottle. Then you go to the latrine and the doors locked. Another person tries it. Then another.

 

 

Edited by Fins fleet
Link to comment

 

Novi podaci iz NSW - rast je i dalje nešto malo ispod 25%, tako je i na nivou Kvinslenda, dok je Viktorija (tu je Melburn) malo usporila. Uzbuđenje vlade (koje je dobro, malo straha nije naodmet da se bekpekeri i desničarski balvani tipa Alana Džonsa i Endrjua Bolta dovedu pameti) dolazi do zatvaranja unutrašnih granica, Kvinslend obustavlja ulaske iz NSW za NSW i Viktoriju osim neophodnih, ne bi li ljudima dao do znaja da za Usrks i školski raspust ne treba da dolaze na odmor. Supermarketi su bolje snabdeveni, smanjuje se tražnja, plus smanjuju radno vreme na 7 ujutro do 8 uveče. Broj zaraženih sa kruzera "Ruby Princess" koji pominjem od subote se popeo na preko 100 (bio je 0 na iskrcavanju i 4 istog tog dana, pa dvadesetak, pa 48 i sada 107, podsećam, dozvolili su da se svih 2700 putnika iskrca), jedna putnica u sedamdesetim godinama je preminula i ona je dosad osmi smrtni slučaj u Australiji (na dosad malo preko 2000 zaraženih. Nastavak ilustracija za to gde se zaraza širila. Onaj spisak letova sa zaraženima je sve duži, pretpostavljam da će mere izolacije koje su uvedene ad daju rezultate tek nekoliko dana nakon svi letovi sa turistima van zemlje stignu nazad (jedan primer je da Kvantas šalje par aviona da pokupi klince iz Perua i Argentine).

 

Danas sam na državnoj TV gledao zasedanje saveznog parlamenta u Kanberi (sede na propisnom rastojanju jedni od rugih, broj psolanika u sali je proporcionalno smanjen jednako za vlast i opoziciju), ministar zdravlja Greg Hant je rekao da je razgovarao sa profesorom Dejvidom Patersonom iz Brizbejna (koji je prvi prijavio uspešnost kombinacije lopinavira i ritonavira i hlorokvina i skupljao pare za kliničke testove), i da će savezna vlada da sponzoriše te kliničke testove. U novinama je isto bilo da će da zaustave zubare koji izdaju recepte za te lekove (ja sam na drugoj temi ranije pisao o mogućnosti kupovine hlorokvina bez recepta, kao i koje su cene na recept), jer se već dešavalo da ih prepisuju familiji.

 

Redovi za registraciju u agenciji za socijalno (Centrelink) su veliki, kao što je Indy pisao, puno ljudi iz ugostiteljstva i drugih ugroženih grana je već ostalo bez posla i žure da se registruju da bi mogli da dobiju vladinu pomoć.

 

Kao što sam i najavljivao, za razliku od Malezije, u Indoneziji će da bude velikih problema, koga interesuje ovde maju detalji o tome kako političare i njihove porodice prvo testiraju, i uopšte o njihovim podacima.

 

Pogled dalje, Singapur, Hong Kong i dalje stabilno, kao usotalom i Slovenija i skandinavske zemlje. Drago mi je da i Italija usporava rast i da izolacija deluje, ali me plaši potpuna neuračunljivost riđokosog mizoginog homofobičnog rasističkog lažljivog lopovskog govedatm, imam sreću da se o njemu informišem iz novina i da ne moram da ga gledam, pa sam danas bio iznenađen kako to izgleda kada on razgovara sa novinarima na konferenciji za štampu. Što pre ga strpaju u zatvor zbog izazivanja opšte opasnosti, to bolje za Amerikance. On ima stav kao Vučić i otvoreno vređa novinare. Mislim, porast i dalje na 40% dnevno, za dva dana će da pređu Kinu. Pročitao sam da ga TV mreže ignorišu i da od dva sata njegove KZŠ puštaju nekoliko minuta do pola sata, ljudi već otvoreno pričaju da će njegove budalaštine da koštaju hiljade života ("All of us should stop broadcasting it, honestly," she said. "It's going to cost lives.").

 

SaE

Link to comment
12 hours ago, Yossarian said:

Definicija imuniteta je da tvoj organizam poseduje antitela protiv nekog specifičnog uljeza.


Kako ih je stekao? Tako što si nekada ranije došla u dodir sa tim uljezom. Imuni sistem je tada pokušavao sve i svašta, dok nije naučio kako se uništava ta konkretna pošast.
To ide u memoriju. 

 

Nije nasledno, sve se uči.

 

Bilo bi verovatno i  glupo kada bi  imunitet bio urođen, jer bi ljudi tada nosili imunitet na bezbroj virusa koji su izumrli pre  100,000 godina  i neće se nikada više pojaviti. 

istovremeno bi svaki novi virus istrebio 99% čovečanstva - jer niko ne bi bio urođeno imun (osim nekoliko ljudi, koji su imali sreće da se rode sa nekom slučajnom mutacijom).

 

Pošto se bakterije i virusi svaki čas menjaju, efikasan sistem je sistem koji se prilagođava trenutnim opasnostima i stalno uči.

 

Tako radi i vakcina - daš organizmu umrtvljen virus ili bakteriju da se uči natenane i do mile volje, ima vremena na pretek da otkrije pravo antitelo. To se onda zapamti za slučaj susreta sa pravim virusom.

Samo da dodam da se zbog ovoga generalno (u normalno doba) i preporučuje da deca u predškolskim ustanovama što više igraju napolju i da budu što više izložena svemu da bi stekla imunitet, te da se smatra da sve više alergija na razne koštunjave biljke (nuts) po zapadnom svetu dolazi zbog sterilnih uslova predškolskih ustanova u poslednjoj generaciji. Naravno u Holandiji i recimo Finskoj su po tome baš napredni.

 

Ne možeš letjeti ako si lud, ali ako tražiš da ne letiš onda nisi lud -  heh, interesantno vreme baš ...

 

SaE

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...