Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

15 minutes ago, Tresko said:

OK, izgleda da je ovde prošao vrhunac. Danas se još smanjio broj umrlih u odnosu na juće, i u odnosu na nedelju(po 50 manje juče i danas). 1.500 ljudi manje je primljeno u bolnicu.

U Lombardiji -10% novih slučajeva.

Inače, od svih umrlih 80% je starosti 70+ godina, a 60% 80+ godina.

 

 Dobre vesti!

 

Samo neka se stabilizuje!

Link to comment
8 hours ago, Tresko said:

To možeš kao država. Ali, privatne firme moraju da idu kargo letovima, meni neće država da daje državne avione da prevozim privatnu robu.

 

Razmišljam nešto... sad kad je Alitaliji kompletna flota prizemljena, zar ne bi imalo smisla da iznajmljuju avione privatnim firmama za cargo, pogotovo ako je reč o medicinskom materijalu i opremi? Čak i ako nemaju cargo letelice mogli bi da uposle putničku widebody flotu, tim mrcinama u kargo prostor možeš da natrpaš sve i svašta. A može i u putničku kabinu da se nagura desetak tona materijala u manjim kutijama.

 

Super je što najzad kreće "peglanje krive", sad se samo držite do kraja.

Link to comment

Во Индија над 750 милиони луѓе се во карантин

 

Повеќе од 750 милиони луѓе во Њу Делхи и другите големи индиски градови се ставени од денеска во карантин, а домашниот воздушен сообраќај е укинат за да се забави ширењето на коронавирусот.

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Razmišljam nešto... sad kad je Alitaliji kompletna flota prizemljena, zar ne bi imalo smisla da iznajmljuju avione privatnim firmama za cargo, pogotovo ako je reč o medicinskom materijalu i opremi? Čak i ako nemaju cargo letelice mogli bi da uposle putničku widebody flotu, tim mrcinama u kargo prostor možeš da natrpaš sve i svašta. A može i u putničku kabinu da se nagura desetak tona materijala u manjim kutijama.

 

Super je što najzad kreće "peglanje krive", sad se samo držite do kraja.

Nisam siguran, ali mislim da je deo flote cargo već prilično vremena mrtav, a ovo drugo niko nije mislio uopšte. Država za njene nabavke hitne šalje vojne cargo avione.  A privatnici su ostavljeni da se snalaze. Ja sam danas pratio pomno da li će da mi krene metronidazol iz KIne, jer su mi rekli da ništa nije sigurno dok ne vide da je avion poleteo a moj teret u njemu. A cene su otišle u nebo. U odnosu na ono što se plaćalo u normalnim okolnostima puta 3. A moraju da se pribave aktivni sastojci za proizvodnju, naročito što su milione infuzija rekvizirali, rezervišući ih za isporuku iz Ministarstva zdravlja.

Link to comment

@Aleksija   @Meazza

 

 

Mnogo više komplimenata zaslužiju  stručnjaci koji su na ovom forumu postavili jako mnogo korisnih informacija.

Edited by Yossarian
spojler niotkuda, totalno prazan i stoga obrisan
Link to comment
17 minutes ago, Tresko said:

Nisam siguran, ali mislim da je deo flote cargo već prilično vremena mrtav, a ovo drugo niko nije mislio uopšte. Država za njene nabavke hitne šalje vojne cargo avione.  A privatnici su ostavljeni da se snalaze. Ja sam danas pratio pomno da li će da mi krene metronidazol iz KIne, jer su mi rekli da ništa nije sigurno dok ne vide da je avion poleteo a moj teret u njemu. A cene su otišle u nebo. U odnosu na ono što se plaćalo u normalnim okolnostima puta 3. A moraju da se pribave aktivni sastojci za proizvodnju, naročito što su milione infuzija rekvizirali, rezervišući ih za isporuku iz Ministarstva zdravlja.

 

Tresko, jeli stigla ruska pomoć u Italiju? Priča se o devet aviona i 100 epidemiologa

Link to comment
5 minutes ago, slow said:

 

Tresko, jeli stigla ruska pomoć u Italiju? Priča se o devet aviona i 100 epidemiologa

Ne znam da li je toliko stiglo. Znam da je stigao u Pratica di mare, Arslan sa vozilima hitne pomoći, kamionima za dezinfekciju ulica, i valjda 30-ak lekara. Za devet aviona ne znam.

Link to comment
20 minutes ago, slow said:

 

Tresko, jeli stigla ruska pomoć u Italiju? Priča se o devet aviona i 100 epidemiologa

Istekao mi edit, pa evo sad sam čuo da su izgleda stigli 180 lekara-epidemiologa, i još aviona sa raznoraznom opremom i testovima.

Čak je i vanredni komesar za celu ovu situaciju sa virusom uspeo da napravi gaf, i na konferenciji za štampu rekao da su avioni, lekari i oprema stigli iz Sovjetskog Saveza.:laugh:

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

E, samo da prijateljski primetim da je nadimak jeroplanu Ruslan. Arslan bi bio kada bi dolazio iz Turske :D

E da, jebote ja danima već govorim Arslan:laugh: totalni prolup. Arslan beše na turskom lav?

Link to comment
57 minutes ago, ArleKino said:

Ženina rodica radi u Njemačkoj kao njegovateljica. Radna kolegica od rodice - 22 godine - je pozitivna na koronavirus. Doktor joj rekao telefonom da ne dolazi ako ne budu ekstremni simptomi. Malo se ustrtario kad je jedna starija žena zvala i rekla da zove ispred neke crkve.

 

Elem, rodici šef u staračkom ne dopušta da nosi masku jer neće paniku. Zna li neko da li po njemačkom pravu rodica može da odbije da radi u takvim uslovima, odnosno dok joj se ne obezbijedi zaštita na radu u skladu sa važećim mjerama?

 

Da se obrati povereniku za bezbednost na radu,tu na poslu.Poverenik bi trebalo da slucaj razmotri sa poslodavcem i i nspekcijom rada.Verujem da bi to sada islo brzometno zbog vanrednog stanja.Samo u slucaju da ide u negu kod pozitivnog pacijenta,duzni su da joj daju opremu.

Link to comment

 

 

Gradonacelnik Bergama rece da je vratio svoje dve cerke iz Engleske u Bergamo kada je video kako UK planira da se obracuna sa virusom, znam da je politicar al opet, to je neka snimana emisija, ne znam koji je datum

Link to comment
20:32

BREAKINGRestrictions placed on when people can leave home

Boris Johnson has just announced a raft of restrictions people in the UK are being urged to follow.

From tonight, people will be allowed to leave their homes for:

  • shopping for basic necessities, as infrequently as possible
  • one form of exercise a day - for example a run, walk, or cycle, alone or with members of their household;
  • any medical need, to provide care or to help a vulnerable person;
  • travelling to and from work, but only where it is absolutely necessary and cannot be done from home

This is not a lockdown, but it's as close as you can get to one without it being called a lockdown.

Link to comment
2 hours ago, Yossarian said:

 

 

Definicija imuniteta je da tvoj organizam poseduje antitela protiv nekog specifičnog uljeza.

 


Kako ih je stekao? Tako što si nekada ranije došla u dodir sa tim uljezom. Imuni sistem je tada pokušavao sve i svašta, dok nije naučio kako se uništava ta konkretna pošast.
To ide u memoriju. 

 

Nije nasledno, sve se uči.

 

Bilo bi verovatno i  glupo kada bi  imunitet bio urođen, jer bi ljudi tada nosili imunitet na bezbroj virusa koji su izumrli pre  100,000 godina  i neće se nikada više pojaviti. 

istovremeno bi svaki novi virus istrebio 99% čovečanstva - jer niko ne bi bio urođeno imun (osim nekoliko ljudi, koji su imali sreće da se rode sa nekom slučajnom mutacijom).

 

Pošto se bakterije i virusi svaki čas menjaju, efikasan sistem je sistem koji se prilagođava trenutnim opasnostima i stalno uči.

 

Tako radi i vakcina - daš organizmu umrtvljen virus ili bakteriju da se uči natenane i do mile volje, ima vremena na pretek da otkrije pravo antitelo. To se onda zapamti za slučaj susreta sa pravim virusom.

 

 

 

 

 

hvala na jasnom objasnjenju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...