Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

7 minutes ago, Tresko said:

Biće jako zanimljivo posle kad sve prodje. Mislim da će krenuti kao lavina neke "osvete" medju raznim zemljama, sad se sve piše i pamti.

 

Ovde kod mene u regionu je stanje mnogo bolje nego u drugim delovima severne Italije. Ima danas 874 slučaja, 47 mrtvih, 50 ljudi je u intenzivnoj nezi(od kojih 10 iz Lombardije). 520 ljudi je po rešenju u karantinu kod kuće.

To je zato jer su ovde još pre nego što je Vlada odlučila počeli da primenjuju neke restriktivne mere, pa iako su ljudi u početku bili nedisciplinovani i uredno špartali po Sloveniji išli u nabavku, da sipaju benzin i da kupe cigare, širenje je prilično usporeno.

Sad su našli ovde neku firmu, region finansirao i napravili maski dovoljno da podele svakom gradjaninu po dve maske koje mogu da se peru i dezinfikuju, i kutiju rukavica. Sad civilna zaštita kreće po zgradama da deli svima. I izgleda su odlučili da sada urade bukvalno svima tampone, vide ko je pozitivan i onda sve stave u karantin, da oni koji su asimptomatični ne šire dalje virus.

Tako da, sedi se kući, pretpostavljam do Uskrsa.

Cuvaj se, amico :)

Link to comment

Imam pitanje. Bio je jedan forumas u njemackoj kiji je rekao da je imao skoro pa sve simptome virusa i bio je u samoizolaciji. Rekao da prolazi. da li se i dalje javlja?

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Imam pitanje. Bio je jedan forumas u njemackoj kiji je rekao da je imao skoro pa sve simptome virusa i bio je u samoizolaciji. Rekao da prolazi. da li se i dalje javlja?

javio se danas, sad ce valjda i ovo videti:)

Link to comment
35 minutes ago, Tresko said:

Trenutno je u transportu, naročito iz Kine totalni divlji zapad. Dok je transport bio obustavljen, nagomilalo se zaostataka u transportu a naravno ima i milion novih zahteva. I sada je pitanje da li ćeš naći avion za transport, i kad ga nadješ cene su triple u odnosu na normalno stanje. Tako da ljudi grabe avione kargo za bilo gde u Evropu, odakle posle mogu kamionom do krajnje destinacije.

Nama sad stižu neke sirovine za specifične infuzije i neke mixove lekova, i bio je haos dok smo uspeli da organizujemo transport do Frankfurta, a onda kamionom o ovde.

Ma to su gluposti. U ovakvim situacijama posaljes svoj avion po robu i cao. 

Kakav bre transport iz Kine za Italiju, preko Ceske i Poljske...

 

(Ne odgovaram direktno tebi, samo je tako ispalo. )

Link to comment
2 minutes ago, Djuro said:

Ma to su gluposti. U ovakvim situacijama posaljes svoj avion po robu i cao. 

Kakav bre transport iz Kine za Italiju, preko Ceske i Poljske...

 

(Ne odgovaram direktno tebi, samo je tako ispalo. )

To možeš kao država. Ali, privatne firme moraju da idu kargo letovima, meni neće država da daje državne avione da prevozim privatnu robu.

Link to comment
10 minutes ago, Tresko said:

To možeš kao država. Ali, privatne firme moraju da idu kargo letovima, meni neće država da daje državne avione da prevozim privatnu robu.

Razumem je tebe. Ali ne razumem zasto Italijani kupuju tako vazne stvari od nekih sibicara (te "oduzete/blokirane" kolicine su smesne btw) i zasto im amater organizuje logistiku?

 

Pa normalno da im se sad gradjani fejspalmuju...

Link to comment

U Francuskoj je navodno makar nekoliko zarazenih kontrolora sa lokalnih izbora prosle nedelje. To odrzavanje prvog kruga, a onda odlaganje drugog je bila neverovatno pacerska odluka. Politikanstvo u najgorem obliku.

Link to comment

The German government has resorted to some drastic measures to stem the spread of the deadly coronavirus pandemic. It ordered all gatherings of more than two people be banned for at least two weeks.

Federal and regional authorities have agreed on what they call a “contact ban,” which basically prohibits all meetings between people in which more than two persons are involved. Exceptions will be made only for families and people living together in the same households, Chancellor Angela Merkel said.

All restaurants that continue to open should be closed immediately. From now on, they will only be allowed to serve take-away meals. The same measure applies to service industry businesses, such as hairdressers or beauty-care studios.


https://www.rt.com/news/483783-germany-gatherings-banned-coronavirus/

Link to comment
27 minutes ago, borris_ said:

Imam pitanje. Bio je jedan forumas u njemackoj kiji je rekao da je imao skoro pa sve simptome virusa i bio je u samoizolaciji. Rekao da prolazi. da li se i dalje javlja?

Živ sam, def su mi izgubili test, kanim otići da se opet testiram kad sve ovo prođe.

Link to comment

u makedoniji druga zrtva

63 godine muskarac iz debra, primljen na kliniku u skoplju bez temperature ali sa nalazom na plucima i zavisan od kiseonika

u toku noci naglo mu se pogorsalo stanje, odmah intubiran, stavljen na respiratornu masinu, ali za nekoliko sati stanje mu se naglo pogorsalo te je umro

Edited by cedo
Link to comment

ne napisah, a ima u tekstu ... nije imao istoriju bolesti

 

 

edit: prvo vece policijskog casa proslo

prema prvim informacijama, 70 opomena i 18 privedenih ... privodjeni oni koji su ignorirali opomenu ... u tetovu se jedan sukobio sa policijom :)

edit2: u kumanovu privedeni jer su imali oruzje u automobilu :D

Edited by cedo
Link to comment
Quote

U Crnoj Gori je preminuo 65-godišnji muškarac iz Herceg Novog...

 

Pišu mi da je taj iz Meljina, da nisu ni znali da ima koronu i da mu je uzet bris tek kad je umro...

 

Izvor je privatan pa ne mogu garantujem za stopostotnu pouzdanost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...