Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Sve ovo sto Tresko pise se slazem. Kada si u situaciji kao Italija ovakve stvari te izludjuju.

 

Cesi su te maske i respiratore odma podjelili svojim bolnicama i zbog toga sada mole kineze da posalju nove Italijanima. Bijedno. 

Link to comment
2 minutes ago, Tresko said:

Trenutno je u transportu, naročito iz Kine totalni divlji zapad. Dok je transport bio obustavljen, nagomilalo se zaostataka u transportu a naravno ima i milion novih zahteva. I sada je pitanje da li ćeš naći avion za transport, i kad ga nadješ cene su triple u odnosu na normalno stanje. Tako da ljudi grabe avione kargo za bilo gde u Evropu, odakle posle mogu kamionom do krajnje destinacije.

Nama sad stižu neke sirovine za specifične infuzije i neke mixove lekova, i bio je haos dok smo uspeli da organizujemo transport do Frankfurta, a onda kamionom o ovde.

Uzasno je nespremna Evropa (a i svet) za bilo kakav vid katastrofe, bice zanimljiv period posle ovog virusa.

 

Kakva je situacija u tvom gradu?

Link to comment
Just now, lo zingaro said:

Transportne sluzbe, one redovne su u dlirijumu, trazi se bilo koji let slobodan za evropu da bi se sto pre isporucilo. Nama maske iz Kine stizu svakodnevno ali ne uvek u Milano, nekad u Nemacku pa kamionom. Jedan rezervisan let za sredu nam je preotela norveska vlada.

 

Zar Italijanska vlada ne moze da poslaje svoje vione (Air Italia?) u toms slucaju?

Link to comment

Ja sad ne razumem, ako je tolika potražnja za avionima, kako je avionski transport u problemu?


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

 

Zar Italijanska vlada ne moze da poslaje svoje vione (Air Italia?) u toms slucaju?

Pa salju. Mi smo privatna firma i samo se moramo brinuti o transportu.

Link to comment
Just now, steins said:

Ja sad ne razumem, ako je tolika potražnja za avionima, kako je avionski transport u problemu?


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Radi se o kargo letovima.

Link to comment
1 minute ago, steins said:

Ja sad ne razumem, ako je tolika potražnja za avionima, kako je avionski transport u problemu?


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Kargo aviosaobracaj nije u problemu.

Link to comment

Ipak sto se tice Evropske solidarnosti, francuski pacijenti u Alsace-u) se prebacuju u njemacku i svajcarsku.  Ne znam kako stvari stoje sa Italijanskim pacijentima.

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Ipak sto se tice Evropske solidarnosti, francuski pacijenti u Alsace-u) se prebacuju u njemacku i svajcarsku.  Ne znam kako stvari stoje sa Italijanskim pacijentima.

Pa tamo i zive lazni francuzi tj svabe. :covid19:

 

Danas prvi pacijent iz Bergama ide u Nemacku na intenzivnu.

Link to comment
5 minutes ago, steins said:

Ja sad ne razumem, ako je tolika potražnja za avionima, kako je avionski transport u problemu?

Već su ti odgovoril za kargo, što se tiče putničkog saobraćaja niko ne sme da leti jer izgleda da se virus strašno prenosi u avionima (plus na kruzerima, i po crkvama/džamijama). Mnogo ljudi u skučenom prostoru neko duže vreme - kaboom.

 

SaE

Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Uzasno je nespremna Evropa (a i svet) za bilo kakav vid katastrofe, bice zanimljiv period posle ovog virusa.

 

Kakva je situacija u tvom gradu?

Biće jako zanimljivo posle kad sve prodje. Mislim da će krenuti kao lavina neke "osvete" medju raznim zemljama, sad se sve piše i pamti.

 

Ovde kod mene u regionu je stanje mnogo bolje nego u drugim delovima severne Italije. Ima danas 874 slučaja, 47 mrtvih, 50 ljudi je u intenzivnoj nezi(od kojih 10 iz Lombardije). 520 ljudi je po rešenju u karantinu kod kuće.

To je zato jer su ovde još pre nego što je Vlada odlučila počeli da primenjuju neke restriktivne mere, pa iako su ljudi u početku bili nedisciplinovani i uredno špartali po Sloveniji išli u nabavku, da sipaju benzin i da kupe cigare, širenje je prilično usporeno.

Sad su našli ovde neku firmu, region finansirao i napravili maski dovoljno da podele svakom gradjaninu po dve maske koje mogu da se peru i dezinfikuju, i kutiju rukavica. Sad civilna zaštita kreće po zgradama da deli svima. I izgleda su odlučili da sada urade bukvalno svima tampone, vide ko je pozitivan i onda sve stave u karantin, da oni koji su asimptomatični ne šire dalje virus.

Tako da, sedi se kući, pretpostavljam do Uskrsa.

Link to comment

Ne znam da li je vec ovaj fini gospodin bio, ali tako je to kada zivis u normalnoj zemlji, onda je nezamislivo drugacije nego da ti se neko obrati sa mirnim, umilnim i toplim tonom. Briga se valjda podrazumeva.

Link to comment

Nemačko udruženje epidemiologa upozorava na moguću predstojeću katastrofu:

Quote

The great danger of an unimpeded outbreak is that a very large number of patients would require treatment in intensive care units in a short period of time and the health system would very quickly be overwhelmed by this. Currently, the health care system in Germany has about 30,000 intensive care beds; most of these are needed on an ongoing basis for patients who require intensive care regardless of the current COVID-19 problem. When interpreting the model results, it is noticeable that even moderately slowed progression of the infection spread would lead to decompensation of the health care system. Only a reduction of the effective reproductive rate to a range very close to 1 (1 to 1.2) would enable a course within the existing capacities of the health care system. Controlling the speed of propagation into this narrow range seems practically inconceivable, because even a small increase in the reproductive rate would lead to the health care system being overtaxed.

Another possible strategy would be to reduce the effective reproductive rate below 1 and thus contain the epidemic. The decisive measure here is, in addition to the already established infection control strategies (e.g. reduction of the probability of transmission by consistent hand hygiene, isolation of infected persons, quarantine of contact persons), to achieve a restriction of social contacts to the bare minimum in the entire population. If it is possible to contain the spread of infection in Germany in this way until there are no new cases, the introduction of the infection must continue to be prevented, or individual cases that occur must be quickly identified and isolated using a broad-based testing strategy.

...

Currently, there is a short time window in which the decision between containing or slowing down the spread of infection can be made without overburdening the health care system. In both cases, consistent implementation is necessary for a longer period of time.

Više detalja sa sve graficima na novootvorenoj temi:

 

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...