Jump to content

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, Anonymous said:

 

Ja sam ukapirao da Tresko nije pisao o tome da EU treba da im uvodi karantin, nego da pošalje pomoć bilo kakve vrste. Nama su poslali neku kintu, ovde su valjda kalkulisali da je Italija bogata zemlja, pa da se ne cimaju.

 

Ma jedu govna italijani opasno. Priicamo o Lombardiji koja ima 380 milijardi GDP. Mislim, fuck off. Da je buknulo na Siciliji, Lombardija bi postavila bodljikavu zicu prema jugu, ne bi im palo na pamet da pomazu bilo kome.

Link to comment
13 minutes ago, chandra said:

 

Ma jedu govna italijani opasno. Priicamo o Lombardiji koja ima 380 milijardi GDP. Mislim, fuck off. Da je buknulo na Siciliji, Lombardija bi postavila bodljikavu zicu prema jugu, ne bi im palo na pamet da pomazu bilo kome.

 

U ovakvim situacijama postoji nešto što se zove gest. Ostaje mi u sećanju luda situacija kad smo mi u Srbiji skupili dosta veliku kintu da pomognemo Japanu povodom Fukušime. Mi da pomognemo Japanu finansijski. Ali japanski ambasador se raspao od uvažavanja. A sve to zato što su nam Japanci bili kupili one autobuse 2000-te.

 

Rusi nisu blesavi, ovo će negde biti zapamćeno među Italijanima kojima budu dekontaminirane ulice.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

 

Dodatak uz ovaj odgovor Hostu, u međuvremenu sam ukapirao da na onom sajtu mogu da se biraju zemlje koje će da se nađu u tabeli, pa sam dodao nekoliko.

 

(Za opravdanje svoje tvrdnje da je broj testova u NSW na dan 20. marta u NSW bio veći od korejanskog (na dijagramu je Južna Koreja prikazana za 20. mart, a NSW i cela Australija za 19. ja sam svoju računicu izveo na osnovu ovog NSW podatka od 20. marta (8 uveče)).

 

Dijagram je interesantan, oćigledno da ima šeika i šeika, raznih bivših socijalista a i engleski pričajućih, od dalekoistočnih taekwondo vs judo i sl. Ja b'reko da je prilično dobra ilustracija za one Komlosove ttvrdnje što sam prenosio na drugoj temi.

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
dodao Italiju na dijagram
Link to comment

 

Izgleda da su Tajvan i Singapur spustili prirast nakon skoka od par dana pripisanog dolascima spolja. Italija usporava, a US i dalje na putu da za tri dana preteknu Kinu.

 

Ovde prirast opet 25%, i dalje uglavnom pridošlice, u međuvremenu se broj slučajeva sa onog kruzera popeo na 48 od čega 27 u  NSW, izgleda mi da ima potencijal da stigne Diamond Princess koji je ukotvljen kod Japana i imao skoro 800 zaraženih, s tom razlikom što su Ruby Princess pustili na kopno. Ovde imaju detalji o letovima kojima su zaraženi stigli u NSW, kad ih ovako slože odmah postajee jasno šo su letovi obustavljeni.

 

Na NZ stigli do sto slučajeva, ali su zabrinuti zbog brzog rasta (preko 50% od juče), uvode malo jača zatvaranja nego ovde.

 

Još jednom ona tabela odozgo, ovoga puta direktno. Pretpostavljam da je broj zaraženih na milion stanovnika podeljen sa brojem testova na milion stanovnika u dobroj korelaciji sa odnosom broja umrlih i zaraženih (nisam video takvu tabelu).

 

image.png.3bce6c3af9d017fa16d70da599bdfeb3.png

 

SaE

Link to comment
5 hours ago, Anonymous said:

 

Ja sam ukapirao da Tresko nije pisao o tome da EU treba da im uvodi karantin, nego da pošalje pomoć bilo kakve vrste. Nama su poslali neku kintu, ovde su valjda kalkulisali da je Italija bogata zemlja, pa da se ne cimaju.

 

ne moraš da poveruješ u svaku glupost koju pročitaš ovde.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

 

 

Једна занимљивост из Турске: јучерашњи број новозаражених (289), иако рекордан, добијен је из значајно мањег броја тестова у односу на претходне дане. Дневни просек је прошле недеље био око 2700 а јуче је урађено 1700 јер недеља, ваља мало предахнути. Данас би требало да први пут буде урађено више од три хиљаде тестова па ћемо видети.

Link to comment
1 hour ago, barrcode said:

 

ne moraš da poveruješ u svaku glupost koju pročitaš ovde.

 

 

Danas ce i prvi pacijent iz Bergama biti prebacen u Nemacku na intenzivnu.

To sto su sad poceli da pomazu ne ponistava cinjenicu da su prve 2 sedmice samo gledali sa distance pa cak i kritikovali sto su mere prejake, cak i preteci da se slucajno ne prekrsi neki finansijski parametar zacrtan u Briselu (citaj Berlinu)

Lako je sad biti velikodusan kad su svi u istom sranju.

Link to comment

Gledajuci podatke po zemljama, cini mi se da virus opstaje u toplim krajevima, ali da se ipak ne siri tako velikom brzinom? Ovde mislim na podatke iz Egipta, Indije, podsaharske Afrike. Znam da se oni svi plase eskalacije, ali zvanicni podaci sugerisu da do toga nije jos doslo.

Link to comment
11 minutes ago, lo zingaro said:

Danas ce i prvi pacijent iz Bergama biti prebacen u Nemacku na intenzivnu.

To sto su sad poceli da pomazu ne ponistava cinjenicu da su prve 2 sedmice samo gledali sa distance pa cak i kritikovali sto su mere prejake, cak i preteci da se slucajno ne prekrsi neki finansijski parametar zacrtan u Briselu (citaj Berlinu)

Lako je sad biti velikodusan kad su svi u istom sranju.

pa baš zato što su svi - kako kažeš - u tom istom sranju, baš zato je pomoć prijateljska. (jer i u npr Nemačkoj ima glasova "a što šaljete to u Italiju, lepo je to, ali ko zna šta će nas snaći za 2-3 nedelje", pa je pitanje da li ćemo i mi toga imati dovoljno)

nikakve kritike nisam čuo.

a o finansijama ipak ne bih, jer da nije EU i ECB-a, Italija bi bankrotirala za 2 meseca.

 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Ova stopa porasta (barem odokativno) mi se ne dopada ništa...

Iz svega što sam ja dosad video to je još uvek OK, prirast na 25% dnevno, nije još porastao, čak očekujem da je moguće da par dana malo poraste s obzrom na situaciju sa kruzerom. Nije dobro ako se prirast ne smanjuje sada kad nema više pristizanja aviona iz inostranstva, pogledaj onaj link iz mog prethodnog posta sa detaljima o letovima sa pristiglim zaraženima, biće ti jasno o čemu pričam

 

59 minutes ago, Redoran said:

 

Једна занимљивост из Турске: јучерашњи број новозаражених (289), иако рекордан, добијен је из значајно мањег броја тестова у односу на претходне дане. Дневни просек је прошле недеље био око 2700 а јуче је урађено 1700 јер недеља, ваља мало предахнути. Данас би требало да први пут буде урађено више од три хиљаде тестова па ћемо видети.

Video sam da se prirast značajno smanjio, što je dobro. Međutim, iz svega što sam ja dosad video (a deluje mi ta je i tebi dosad bilo jasno) nije dobro ako procenat detektovanih u odnosu na broj testova raste. I ovde se to prvi put desilo (da je procenat detektovanih prešao 1% broja testova), što ja pripisujem velikom broju vraćenih sa svih strana sveta u poslednjih nekoliko dana, pod uslovom da se ne širi lokalno sve je još uvek OK. Zato sam i rekao da su one ruske cifre jako dobre, na ovom dijagramu treba da si što više gore i što više levo.

 

SaE

Link to comment
7 minutes ago, barrcode said:

pa baš zato što su svi - kako kažeš - u tom istom sranju, baš zato je pomoć prijateljska. (jer i u npr Nemačkoj ima glasova "a što šaljete to u Italiju, lepo je to, ali ko zna šta će nas snaći za 2-3 nedelje", pa je pitanje da li ćemo i mi toga imati dovoljno)

nikakve kritike nisam čuo.

a o finansijama ipak ne bih, jer da nije EU i ECB-a, Italija bi bankrotirala za 2 meseca.

 

Ok, prihvatam tvoje misljenje. Moje je i dalje da se tek sad simbolicno pomaze da bi se napravio lazni utisak evropske solidarnosti i da se na neki nacin pokusava postavljati brana od navale protivevropskog raspolozenja koje ce biti neminovno nakon ovog sranja. Sto se tice finansija i tu se slazem s tobom ali bih dodao i to da bi italijanski krah ujedno bio I krah evra i ogroman nepredvidljiv zemljotres za sve ostale clanice EU. Tako da, lep gest, ali malo prekasno.

Link to comment
13 minutes ago, Kampokei said:

Gledajuci podatke po zemljama, cini mi se da virus opstaje u toplim krajevima, ali da se ipak ne siri tako velikom brzinom? Ovde mislim na podatke iz Egipta, Indije, podsaharske Afrike. Znam da se oni svi plase eskalacije, ali zvanicni podaci sugerisu da do toga nije jos doslo.

 

Moja odokativna procena je da to manje ima sa klimatom, a vise sa procentom mladih u odnosu na stare. (Uz to, ne verujem da za sada ima mnogo testiranja u Africi, po onom sto sam video na brzaka.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...