Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

55 minutes ago, borris_ said:

Najveći problem sa tim maskama je što se proizvode u kini gdje je dosta toga stalo. 

 

U Kini sad skoro svi koji mogu prave te maske i opet verovatno nema ništa za izvoz.

Quote

 

A shortage of face masks has prompted Chinese companies from car manufacturers to energy providers to start making their own to help fight the coronavirus.

Auto companies, including BYD, have reconfigured production lines to churn out masks that can help block particles and germs, with petroleum giant Sinopec and iPhone assembler Foxconn joining the fray. Some are also dabbling in disinfectant and goggles.

While China is the world's biggest manufacturer, its current production capacity of almost 15 million masks a day is not enough in the current crisis. The quick switch from one product to another underscores China's strength as a manufacturing powerhouse and highlights the urgency with which companies are trying to stop the deadly virus from paralysing operations.

 

https://www.straitstimes.com/business/companies-markets/chinese-carmakers-are-now-making-face-masks-amid-coronavirus-spread

Link to comment
Svabe imaju jednu od najboljih institucija za epidemiologiju i zarazne bolesti - RKI.
Francuzi ne zaostaju mnogo za njima.
Ovo sa Italijom se desilo najpre zbog ogromnog propusta epidemiologa koji nisu obraćali pažnju na putnike koji su dolazili iz drugih kriznih područja tipa Japan, Koreja, Singapur... 10 dana ranije je bio pičvajz sa onim Britancem koji je rasjeao virus iz Indonezije po Francuskoj, Britaniji i Španiji.
Tu je odgovor bio dobar pa je ta situacija rešena, mislim da su francuzi digli ili trebaju da dignu karantin sa onog turističkog centra.
Singapur je fenomenalno rešava situaciju sa koronom, ali oni su svoju lekciju naučili sa SARSom.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Verujem da su sposobni, edukovani, opremljeni, ali pricamo o kontroli ljudi koji nemaju simptome, a prenosnici su veoma lako zarazne bolesti. Malo mi je ovo u Francuskoj i Nemackoj, pa i drugim drzavama u domenu scfi, nemoguce je drzati tako pod kontrolu nesto sto ni sami nisu saglasni 100% sta je, jer postoje prilicne kontoverze oko ovog visrusa, a pre svega nemaju sve odgovore. Pricam iskljucivo o strucnjacima, a kada se na to doda politika, vlast i profit....
Ne znam nisam pametna toliko, samo se trudim da logicno razmisljam, a kada covek nema sve informacije, onda je sklon nepoverenju i raznim teorijama.

U Rimu je delegacija EU, navodno zato Rim i cuti, jer kazu nemoguce da tamo nema zarazenih, odnosno da ih je samo u Lombardiji. Ovih prethodnih dana u Italiji je bio problem u raznim dogadjajima koji su se odigravali, kao sto su karneval u Veneciji i dani mode u Milanu, a nigde nije otkazano nista pre toga, osim onih mesta koja su u karantinu, mislim na ceo svet, jel tako? SZO je vise puta apelovala da nema potrebe da se siri panika.

A za ovdasnje retarde, pa ne znam sta da kazem vise... ponestaju mi epiteti.

244b72c0b27bb20a6fc63d8af7cf8f41.jpge70a5988681b6d3081a30d7ae215e1d8.jpg
Link to comment

kanda će dr Smrt opravdati svoj nadimak

ali oni ne razmišljaju kad corona udari u penzose, njihovo najvernije glasačko telo (i to pred izbore), izgubiće sigurne glasove :cry:

Link to comment

To kako on i Vulin mogu da naprave vakcinu preko noci ako treba i jeste upuceno praznim mozgovima sns glasackog tela. Ne sumnjam ni da mu klasicni konzumer pink i informer govana sve veruje i mirno sedi uz parove. Kad ovo procitas tacno pozelis da virus stigne  na mitinge podrske vodji.

Link to comment
Just now, lo zingaro said:

To kako on i Vulin mogu da naprave vakcinu preko noci ako treba i jeste upuceno praznim mozgovima sns glasackog tela. Ne sumnjam ni da mu klasicni konzumer pink i informer govana sve veruje i mirno sedi uz parove. Kad ovo procitas tacno pozelis da virus stigne  na mitinge podrske vodji.

+ milion

 

 

Link to comment
4 minutes ago, lo zingaro said:

To kako on i Vulin mogu da naprave vakcinu preko noci ako treba i jeste upuceno praznim mozgovima sns glasackog tela. Ne sumnjam ni da mu klasicni konzumer pink i informer govana sve veruje i mirno sedi uz parove. Kad ovo procitas tacno pozelis da virus stigne  na mitinge podrske vodji.

+100

već sam poželeo to, i znam da sam loš čovek, al jbg

Link to comment

Tipično Berlinski: poor but sexy, sexy but nothing works.

Lik se vratio sa polumaratona sa severa Italije i pošto je bio neko vreme tamo, u kontaktu sa ljudima, ne vrati se direktno kući da ne zarazi porodicu nego ode na praznu gajbu u samoizolaciju. Pozove hotline zdravstvene administracije (preporuka iste ove institucije), da pita kako da se testira na virus. Sat i po vremena se niko ne javlja. Nakon što se konačno neko javio, kažu mu da ne znaju gde može da se testira i da zove svog porodičnog lekara (prvi korak kod lečenja u Nemačkoj). Porodični lekar mu kaže da ne dolazi jer on nema testove a i što bi ih imao. Lik zove lokalnu bolnicu, prilično veliku koja mu kaže da ne dolazi nego da zove Charite (prilično velika, poznata bolnica i istraživački centar). Charite mu kaže da ukoliko nije imao stvarni kontakt sa zaraženima neće da ga testiraju. A ako insistira da se testira mora da plati 300 evra.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Pa dobro, sad će ceo svet da se opusti malo, čuli su da Zlatibor i Vulin mogu da sklepaju vakcinu ako bude trebalo u pauzi za ručak. Kome treba, nek se javi, i to je to. Pomoći će ljudi.

Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Tipično Berlinski: poor but sexy, sexy but nothing works.

Lik se vratio sa polumaratona sa severa Italije i pošto je bio neko vreme tamo, u kontaktu sa ljudima, ne vrati se direktno kući da ne zarazi porodicu nego ode na praznu gajbu u samoizolaciju. Pozove hotline zdravstvene administracije (preporuka iste ove institucije), da pita kako da se testira na virus. Sat i po vremena se niko ne javlja. Nakon što se konačno neko javio, kažu mu da ne znaju gde može da se testira i da zove svog porodičnog lekara (prvi korak kod lečenja u Nemačkoj). Porodični lekar mu kaže da ne dolazi jer on nema testove a i što bi ih imao. Lik zove lokalnu bolnicu, prilično veliku koja mu kaže da ne dolazi nego da zove Charite (prilično velika, poznata bolnica i istraživački centar). Charite mu kaže da ukoliko nije imao stvarni kontakt sa zaraženima neće da ga testiraju. A ako insistira da se testira mora da plati 300 evra.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

pa jbt, ovo je i sa smejanje i za plakanje 

 

šta mi onda da očekujemo 

Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

SZO izbacuje novi slogan koji će pomoći zemljama i ljudima koje se bore sa Koronom:" Kad je teško pozovi Vulina. Šifra: samo tetki lek vakcinu da odnesem"

 

Link to comment
14 hours ago, Zlurad said:

A mene žena uvek zajebavala što u kojoj god zemlji živeli (5 do sada) imam pripremljen judgement day štek: zalihu vode i hrane za nešto oko 10 dana plus pasoši i kinta u spakovanoj torbi ako mora da se beži. In your face amorcito! emoji23.png
 

 

Evo recept - nije bas 10 dana al' dobro - kako se kome zalomilo...

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...