Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Verujem da je sigurno do sada neko zaražen, u inkubaciji, prešao u Austriju, Švajcarsku, Sloveniju, verovatno i do nas. Susedne zemlje, sever Italije, granice najnormalnije otvorene.

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Bogotac said:

Aha,zato je zajebano,sobzirom da je sezona gripa u toku.

 

Kako se ljudi lece od njega,koliko sam razumeo napada pluca?

A jbg, nema leka. 80% zarazenih blagi simptomi. Ostalo zavisi od zdravstvenog stanja ili godista. Uglavnom izgleda da decu mladju od 12 godina bukvalno zaibilazi. Najvise rizikuju over 70 i hronicni bolesnici.

Link to comment

Ozbiljniji slucajevi imaju velike mogucnosti ozdravljenja dok su dostupne intezivna nega i disanje na aparatima. Dok broj obolelih nije prevelik sve je prilicno pod kontrolom. Problem je ako se pojavi na hiljade novih slucajeva u kratkon vremenu, broj specijalizovanih mesta nece biti dovoljan....ali da ne mracim 

Link to comment
2 hours ago, Dzudi said:

Ja se plašim da će korona doći i ovde. Gde će biti karantin kada se sada renovira Infektivna klinika? 

 

Sutra idem u redovnu veću kupovinu, ne planiram da pravim rezerve.

Ma najmanji je problem zgrada...U vanrednoj situaciji i sa sposobnim ljudima lako je od bilo koje zgrade napraviti "karantin".

Ovde se u karantinu drze citava mesta...

Link to comment

To u Italiji su male varoši. Nisu stavili u karnantin Milano. 

 

Što se nas tiče, tačno mogu da zamislim kako vlasnici kafića protestvuju protiv uvođenja karantina, jer im ta mera uništava biznis.

Link to comment

Ja nisam pametan ne samo za Srbiju nego za celu bivšu Jugu. Svuda je javašluk neviđenih razmera.

Nešto kontam, ako ne smanje obolevanja do Aprila u Evropi kad počinju školski raspusti te Voskresenija tek će virus da se širi. 2 nedelje godinu dana unapred uplaćenih provoda po Italijanskom, francuskom i spanskom priobalju neće da donese puno radosti.

A mene žena uvek zajebavala što u kojoj god zemlji živeli (5 do sada) imam pripremljen judgement day štek: zalihu vode i hrane za nešto oko 10 dana plus pasoši i kinta u spakovanoj torbi ako mora da se beži. In your face amorcito! [emoji23]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Danas je ovaj bolid koji je ministar zdravlja imao nevidjen nastup na TV-u.:laugh: Tip je mrtav ladan saopštio da su lekari u Rimu imali čoveka koji je upravo došao iz Kine, i otpustili ga iz bolnice jer kao nije ništa, sezonski je grip, pa je on špartao okolo 7 dana i zarazio ko zna koliko ljudi, pa se posle 7 dana vratio u bolnicu jer se osećao jako loše, kada su konačno ukapirali da se radi o corona virusu. I tip ladno kaže, nemojte da krivite lekare, jer eto i oni su se nesrećni razboleli i rizikuju život.:laugh: Zbunilo ih je jer je u toku i sezonski grip, pa kao.....I da gradjani ne paniče, moliću lepo.

Pa ne, kriviću auto-limara.

U Kini uveliko besni virus, tebi dodje čovek koji je bio u Kini i to ti kaže, a koji se loše oseća, i tebi ne padne na pamet da ga testiraš i zadržiš u karantinu, već ga najuriš napolje sa uputstvom da uzima aspirine.

U Milano ti dolaze ljudi sa svih strana sveta, pa i iz Kine, i ti ladiš jaja sve vreme, i tek kad počnu da ti padaju mrtvi, probudiš se i zatvaraš čitava sela i gradiće.

Republika "neće valjda".

 

I drugo, kao i na svaki virus svaki čovek reaguje drugačije. Kroz nekoga je taj corona virus prošao bez da se praktično osetio, a kod nekoga (ko ima neke druge patologije zbog kojih mu je generalno zdravstveno stanje kompromitovano) izaziva devastaciju.

Gomila ljudi očajnički juri maske :D. Par fabrika koje prave te maske su napravili bogatstvo sada. A niko da kaže ljudima da te maske koje im prodaju (one za molere, prašinu), su potpuno beskorisne protiv virusa, te da ti za to trebaju maske sa biološkim filterom za patogene najmanje level 2.

A jaki su i ovi koji po internetu,  željni pažnje, prenose apokaliptične vesti iz Italije kao da je upravo pao asteroid i pobio sve.

Link to comment

da li nasi dz imaju testove kojim bi utvrdili da li se radi o korona virusu ili nekom drugom?

 

meni stizu pisma iz Kine, dokumenta, dhl-om, nadam se da niko nije pljuvao po njima:cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...