Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, Ravanelli said:

 

to nekretanje je dobra ideja. sad bi bilo idealno zabiti se kući igrati igrice, gledati filmove, čitati knjige

ali imam dijete od 3,5 godine koje bi prolupalo duže od 24h u zatvorenom prostoru


stvarno, šta raditi sa decom u ovim uslovima? ja isto imam 2,5 godišnju mini atomku, zatočeništvo sa njom je strašnije od bilo koje nestašice :/

(da ne pričam o tome da tim malim djavolima ne možeš da objasniš da ne smeju da pipaju baš sve što vide od momenta kad izadju iz kuće)

Link to comment
  • alert.png Brazilian President Jair Bolsonaro reportedly tests positive for coronavirus after his press secretary Fabio Wajngarten tested positive for it. Bolsonaro, Wajngarten, and staffers were guests at Mar-a-Lago over the weekend. Wajngarten posed for a photo on Saturday with both the President and Vice President of the United States [source]
Link to comment
5 minutes ago, Ravanelli said:

potvrđeno druže.

radio 2 testa. u prvi nije poverovao. u drugi jeste.

 

Verovatno.

 

14:13 Brazilian President Jair Bolsonaro has tested positive for the novel coronavirus, according to Brazilian media. The results of a second test are expected later today, according reports.

 

mada...

 

15:01 Eduardo Bolsonaro, the son of Brazilian President Jair Bolsonaro, denied reports that his father had tested positive for the novel coronavirus.

"Too much lives and little information," Eduardo said. "Coronavirus exam done with the team that were with JB in USA have not yet been completed."

Link to comment

Ja imam hiperaktivno, poluautisticno dete sa smetnjama u komunikaciji od 4,5 godine, u stanju je volu rep da iscupa. Nema teorije da budemo disciplinovani koliko bi mozda morali. Ali, kazu da deca prolaze asimptomatski, a i supruga i ja smo odlicnog fizickog stanja. Jedino sto je ukinuto je baka servis. 

Link to comment
3 minutes ago, Arkadija said:

Ko je zakačio virus i gde to čitate?

 

Bilo je prvo na društvenim mrežama, sada pišu i mediji. Bolsonaro je sa sinom i još nekom svitom divanio kod Trampa za vikend. Po povratku u Brazil, jednan iz svite (sekretara za štampu) pozitivno testiran. Taj se tokom posete svuda motao i na Instagram kačio fotke gde se vide i on, i Bolsonaro, i Tramp poređani zajedno.

 

Onda su testirali Bolsonara i sad mediji kažu da je pozitivan. Njegov sinčić, pak, tvrdi da je to samo preliminarni rezultat koji će se možda preokrenuti u produžecima. Sinčić naravno mora i sam biti pozitivan jer je bio tamo. Svaki fašista koji bude zakačio Covid-19 poricaće da ima pozitivan test.

Link to comment
2 minutes ago, decak Kejt said:


stvarno, šta raditi sa decom u ovim uslovima? ja isto imam 2,5 godišnju mini atomku, zatočeništvo sa njom je strašnije od bilo koje nestašice :/

(da ne pričam o tome da tim malim djavolima ne možeš da objasniš da ne smeju da pipaju baš sve što vide od momenta kad izadju iz kuće)

 

ako se dogovorimo da ga više ne vodimo u vrtić ili zatvore vrtiće, što je veoma verovatno, onda stvarno ne znam

mislim da se nećemo družiti sa prijateljima sa decom istog uzrasta. meni kolegin sin fasovao neko crveno grlo, bilo bi nedgovorno

 

mislim da ćemo poljane sa loptom da posećujemo i imamo maratone šatrolnih papa i blejza dok ne poludimo

Link to comment

Odosmo kućama. Do daljneg remote rad. Ko može, evakuiše decu van  Beograda. Čudna atmosfera. Kao da se opraštamo pred odlazak u rat.

 

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Bilo je prvo na društvenim mrežama, sada pišu i mediji. Bolsonaro je sa sinom i još nekom svitom divanio kod Trampa za vikend. Po povratku u Brazil, jednan iz svite (sekretara za štampu) pozitivno testiran. Taj se tokom posete svuda motao i na Instagram kačio fotke gde se vide i on, i Bolsonaro, i Tramp poređani zajedno.

 

Onda su testirali Bolsonara i sad mediji kažu da je pozitivan. Njegov sinčić, pak, tvrdi da je to samo preliminarni rezultat koji će se možda preokrenuti u produžecima. Sinčić naravno mora i sam biti pozitivan jer je bio tamo. Svaki fašista koji bude zakačio Covid-19 poricaće da ima pozitivan test.

osim ovog naseg

on ce da prica kako nema vremena da se testira i da kuka kako ce se on zrtvovati za narod... i onda ce da pobegne u izolovanu prostoriju. i niko nece smeti da kaze, ako se ne testirate, onda ste Schrodinger pozitivni, pa mozete da sirite zarazu, vec ce u glas da velicaju kako je on hrabar i pozrtvovan

 

mi, da ponovim, ne treba da nasedamo na njihove gluposti. bez panike, samo racionalno, preguracemo ovo :) 

Link to comment
14 minutes ago, chandra said:

 

To se prica i kod mene. Danas su u vreme rucka svi u kraju bili prilicno popunjeni. Po prodavnicama nestalo ocekivanih namirnica - brasna, sira, mesa, paste, konzervi, tegli. Bas se ispraznilo. I nema mnogo ljudi na ulici, mozda 10-20% uobicajenog fluksa.

Evo vidim sad, Madrid od sutra zatvara sve komercijalne objekte, izuzev farmacija, kioska za stampu i radnji za snabdevanje. Prilicno zakasnele mere, jer se racuna da ce broj zarazenih sledece nedelje premasiti 10.000.

Link to comment

ja vodim decu na igralište i planiram i u buduće. pranje ruku otprlike 1 ceo minut kad se vratimo.

ali ja sam se već odavno pomirio da ćemo verovatno fasovati virus u prvih mesec dana epidemije. hanuma je svakog dana u kontaktu sa ~50 random ljudi koji dolaze na MRI snimanje ili su u pratnji ljudi koji dolaze da se snimaju. počeli su da nose maske i rukavice, ali kapiram da ih to neće dugo spašavati.

čim primetimo prve simptome zabarikadiraćemo se u stan i čekati da prođe. komšiju ću da cimnem da mi donese nešto iz prodavnice i ostavi ispred vrata i tako 15 dana ili već koliko bude trebalo. zvaćemo i ove za testiranje, ali kapiram da će nas iskulirati.

šta ću sa klincima u te 2 nedelje...nemam pojma. verovatno mi neće biti do života kad me spiči taj virus, a još kad njih dvoje krenu da divljaju po stanu od 7 do 21h...

ima da nauče napamet aladina, frozen, knjigu o džungli i ostalo

 

Link to comment
39 minutes ago, Redoran said:

Lakijeva kazna je da dva puta dobro pročita ponovljen i dopunjen apel mod tima:

 

 

Dragi svi,

 

Situacija je očigledno alarmantna. Panika i lažne vesti će se raširiti duplo brže nego virus. Mod tim želi da održi kakav-takav kvalitet ove teme jer nam je to svima u interesu. Molimo vas da se u narednom periodu držite sledećih smernica:

 

- razmislite tri puta pre nego što linkujete neki tvit ili objavite da je neko umro.

- ako imate informacije iz prve ruke podelite ih ali naglasite da su u pitanju vaši privatni izvori.

- nemojte se radovati vestima da je neko fasovao virus, pa bio taj neko i notorni fašista.

- nemojte da se ljutite ako vaš post nastrada u brisanjima i čišćenjima koja će biti učestala i svakodnevna.

 

Ako će onaj pomahnitali imbecil koji jaše državu sad da paniči i udara okolo kao obezglavljena kokoš, ne moramo i mi. PPP treba da nam pomogne i bude nam neka vrsta mentalne terapije a ne da nam dodatno diže pritisak. Budimo dobra virtuelna ekipa kao što smo uvek bili.

 

Hvala

 

Pinuj ovo kao prvi post na svakoj strani, ako mislis da vise od 3 coveka procitaju... Suvise se brzo ispisuju stranice, da bi ovaj post bio uocljiv i zapamcen :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...