Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, Frile said:

 

znajući te budale, to  sigurno nije državna tajna, niti je ispoštovana procedura kojom se nešto eventualno proglašava za državnu tajnu

 

naravno da nije drzavna tajna ali ako nas vec zajebavaju da jeste sto i mi da ne zajebavamo njih

Link to comment
3 hours ago, Redoran said:

 

ili kompletan reset svetske ekonomije ili spasavanje sadašnjeg poretka primarnom emisijom uz sve posledice koje ista nosi.

 

e jebiga... oko nekih stvari ne moramo uopšte da imamo dilemu... :fantom:

Link to comment
Kina je izašla iz top 10 u svetu po broju slučajeva na milion stanovnika. Na sledećem spisku fale najmanje San Marino sa neverovatnih 2055 i Island sa 286 slučajeva na milion stanovnika, mrzi me da proveravam za druge državice.
 

 

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

sinoc slushala. slovenija ili istra, ili obe, svi kuci, a lekarska deca, i svih kritichnih profesija, na organizovano i kontrolisano chuvanje svakig dana, ostali kucama. hrvatska od danas nizi razredi preko hrt3, vishi i srednje onlajn. da li je nasha drzava sposobna da organizuje bilo shta slichno? bez tendera :dry:

sent from bubamoto
 

bez tendera možda ali bez brata teško...

Link to comment

ukinulo bejzbol, NBA, ligu šampiona sve sve sve, od sporta još možda može da se odigra neka partija preferansa, ali u dubokoj ilegali

kod nas....čitam malopre, Voša gostuje u Subotici, obezbeđen besplatan prevoz i ulaz za navijače

:covid19:

Link to comment
Quote

 

Obustavljena nastava u čačanskoj gimnaziji, đaci nisu došli zbog koronavirusa

Beta

Nastava u Gimnaziji u Čačku obustavljena je jer više od polovine učenika nije došlo na nastavu u prvu smenu, rekao je novinarima direktor Ivan Ružičić. On je rekao da od 562 učenika, koliko ih ukupno ima u smeni, na nastavu nije došlo 313.

Ružičić je dodao da je odluka o obustavi nastave doneta na jutrošnjem sastanku rukovodstva Gimnazije i profesora škole.

"Pretpostavljamo da mnogi učenici nisu došli iz straha zbog koronavirusa, pošto su učenici jednog odeljenja bili na rođendanu gde se nalazila i osoba iz inostranstva, a kod koje je potvrđeno prisustvo koronavirusa", rekao je Ružičić.

Ružičić je dodao da je sinoć obavešten od jednog roditelja da je u subotu, na proslavi 18. rođendana na kojoj je bilo i 15 učenika čačanske Gimnazije, bila prisutna i jedna osoba iz inostranstva kod koje je potvrđen koronavirus.

Direktor Gimnazije je istakao da se po njegovom nalogu tih 15 učenika nalazi u samoizolaciji i da je o svemu obavestio Školsku upravu i nadležne gradske službe.

Ti učenici za sada nemaju simptome koronavirusa.

Istovremeno je kod jednog inženjera koji radi na deonici auto-puta Požega - Preljina potvđena zaraza koronavirusom, i on je smešten na Infektivnoj klinici u Beogradu.

Nekoliko kineskih radnika koji rade na toj deonici su u samoizolaciji od kada su se vratili iz Kine.

Obližnji aerodrom "Morava" je preventivno zatvoren zbog koronavirusa i svi letovi su obustavljeni do daljeg.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a577528/Sumnja-na-koronavirus-u-cacanskoj-gimnaziji.html

Link to comment
Quote

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić kaže da je u toku testiranje sistema za nastavu od kuće, ukoliko u jednom trenutku struka bude rekla da škole treba da se zatvore zbog novog korona virusa. Ona je za TV Pink rekla da je rano jutros imala sastanak sa ministrom prosvete Mladenom Šarčevićem i njegovim timom, na kojem je bilo reči o tome da se krene u testiranje sistema učenja na daljinu i otklone eventualne smetnje.

 

Link to comment

Mi smo jedna zemlja pajaca. Ovi kod mene što rade pio terenu, slobodno dolaze po administraciji, sprdaju se , ponavljaju da je virus ni za kurac. Onda mi je prekipelo pa sam otišla i izdrala se na lice za bezbednost i zudravlje na radu što se nikakva dezinfekciona sredstva nisu postavila bar po toaletima, što se ama baš ništa ne preduzima za nas ćate, da smo ostavljeni da pocrkamo. 

U roku od  5 minuta se pojavljuje čistačica koja počinje da pere kvake, vrata, stolove po kancelarijama. a glavni apotekar donosi meni lično flašicu asepsola. Onda sam i njega naduvala što to donosi samo meni, on onako nadrkano  odgovara da mu je tako rečeno. Nisam htela da uzmem, jer imam svoje, ali sam i njega izbacila naglavačke iz kancelarije.

Ovo je slika, verovatno cele Srbije.

Edited by Arkadija
Link to comment

Фонд здравственог осигурања Републике Српске, у складу са већ донесеним мјерама Владе Републике Српске у циљу превенције и спречавања ширења вируса корона, донио одлуку да до 31. марта преузима на себе финансирање здравствених услуга у јавним здраственим установама за све грађане - без изузетка (осигуране и неосигуране).

 

То значи да грађани могу да одлазе на прегледе  у јавне здравствене установе, а да при томе не морају да имају овјерену здравствену књижицу.

 

Фонд је због мјере предострожности као и због актуелне епидемиолошке ситуације  донио одлуку да привремено обустави рад у шалтер салама   како се не би стварале гужве  и чекања на овјеру књижица.  Фонд је већ припремио упутство за домове здравља и болнице  у коме је јасно назначено да до 31. марта од грађана не траже овјерене здравствене књижице како би им пружили неопходну здравствену услугу и да се она пружа за све грађане (осигуране и неосигуране),  а све ове услуге ће финансирати Фонд.

 

https://www.zdravstvo-srpske.org/

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

 

opusteno

pa da, za to je :covid19: juče rekao da je šteta da ljudi ne proslave godišnjicu kluba, da su se mnogi radovali.

Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

pa da, za to je :covid19: juče rekao da je šteta da ljudi ne proslave godišnjicu kluba, da su se mnogi radovali.


:smiley_hail:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...